crosssearch

Kilimandžáro se safari a Zanzibar

Poznávací zájezdy, Tanzánie

Pro milovníky dobrodružství toužící setkat se s divokými zvířaty, zdolat nejvyšší horu Afriky a poté si odpočinout na bílých plážích &ostrova koření&.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY, PŘÍLET DO TANZANIE

V ranních hodinách odlet do Tanzanie. Večer přílet na letiště Kilimanjaro, vzdálené cca 55 km od města Arusha. Transfer do Arushy, ubytování v hotelu 3* se snídaní.

2. den ARUSHA - NP SERENGETI

Snídaně v hotelu, transfer do NP Serengeti. Cesta trvá cca 6 hodin. Oběd formou balíčku. Odpolední safari v NP Serengeti, proslaveným zejména každoroční migrací obrovských stád zvěře. NP Serengeti o rozloze cca 15.000 km2 leží na severu země a od keňského NP Masai Mara je oddělen řekou Mara. Na nekonečných pláních Serengeti se setkáte s různými druhy antilop, zebrami, žirafami, pakoni, buvoly, lvy, levharty, gepardy, slony, hrochy, dalšími zvířaty a růz-nými druhy ptáků. Večeře a nocleh v lodži 3*.

3. den NP SERENGETI

Snídaně, celodenní safari v NP Serengeti s obědem formou balíčku. Vydáte se po stopách ,,Velké 5", kam řadíme lva, buvola, slona, nosorožce a levharta. V podvečer návrat do lodže na večeři a přenocování.

4. den NP SERENGETI - KRÁTER NGORONGORO

Za úsvitu tradiční ranní safari, kdy máte nejvyšší šanci spatřit např. divoké kočky při lovu. V ranních hodinách panují nižší teploty a zvěř je tudíž nejvíce aktivní. Návrat na bohatou snídani do lodže, poté  odjezd do kráteru Ngorongoro. Cesta vede územím NP Serengeti, cestou můžete ještě pozorovat zvěř a přírodu. Oběd formou pikniku. Zastávka v muzeu Olduvai, kde byly nalezeny 2. nejstarší ostatky australopitheka a kde se nacházejí odlitky kostí pravěkých zvířat. Po prohlídce muzea pokračování cesty s možností návštěvy masajské vesničky (fakultativně za příplatek). Navečer příjezd do lodže 3*, nabízející úžasný výhled do kráteru, večeře a nocleh.

5. den KRÁTER NGORONGORO - MOSHI

Po snídani sestup na dno kráteru, který je nazýván 8. divem světa. Safari v délce 6 hodin s obědem formou balíčku. Kráter Ngorongoro je kaldera zaujímající rozlohu cca 8.000 km2, která se zformovala propadnutím vulkánu do magmatického kotle po velmi silném sopečném výbuchu. Dnes je kráter uzavřenou oblastí, hostící unikátní ekosystém. Svůj domov zde díky dostatku vody i pastvy našlo mnoho afrických savců; a to jak migrující zvěř a kočkovité šelmy, tak i ohrožení černí nosorožci a další druhy zvířat. Po skončení safari transfer do Moshi, posledního městečka před vstupní bránou do NP Kilimanjaro. Večeře a nocleh v hotelu 3*.

6. den MOSHI - MARANGU GATE (1.980 m) - MANDARA (2.700 m)

Velmi časná snídaně, v cca 03:30 hod odjezd k vstupní bráně do NP Kilimanjaro - Marangu gate, ležící 1.980 m nad mořem. Po krátkých vstupních formalitách začnete výstup cestou deštným pralesem, kde lze pozorovat různé druhy lišejníků, kapradiny, obrovské staré stromy a drobounké různobarevné květiny. Tento den ujdete cca 9 km (3 - 4 hodiny cesty) k bodu zvanému Mandara, ležícímu v nadmořské výšce 2.700 m v blízkosti kráteru Maundi. Stravování a nocleh v kempu Mandara Hut.

7. den MANDARA (2.700 m) - HOROMBO (3.720 m)

Snídaně v campu. Pokračování cesty k bodu Horombo.Cesta se bude zdát snadná, ale průvodce Vás bude nutit šetřit síly na pozdější velmi náročný výstup. Okolní příroda se bude měnit před očima, nejdříve půjdete pustinou, která později přechází v drsnou, skalnatou, ale nádhernou krajinu s výhledem na další dva vulkanické vrcholky; Kibo a Mawenzi. Dnešní trasa je dlouhá cca 11 km, půjdete cca 5 - 6 hodin. Večeře a nocleh v kempu Horombo.

8. den HOROMBO (3.720 m) - AKLIMATIZAČNÍ DEN

Volný den v kempu. Aklimatizaci nelze pod- cenit, zvyšuje Vaši šanci na úspěšné zdolání vrcholu. Ve větších výškách je nedostatek kyslíku a hrozí horské nemoci. Stravování a nocleh v kempu.

9. den  HOROMBO (3.720 m) - KIBO (4.703 m)

Po snídani pokračování treku k vrcholu Kibo, poslednímu místu s výskytem pramenité vody. Půjdete velice pomalu. Cesta je dlouhá cca 13 km a trvá 5 - 6 hodin. Dojde k dramatické proměně krajiny i počasí. Z dohledu Vám zmizí poslední zelené rostliny a počasí Vám ukáže svou odvrácenou tvář, citelně se ochladí a vítr zesílí. Pokud byste cítili, že počasí a vysoká nadmořská výška na Vás mají neblahý vliv, jste ztuhlí a špatně se Vám dýchá, můžete učinit zásadní rozhodnutí a nepokračovat ve výstupu dále, než do bodu Kibo, kde vyčkáte návratu zbytku skupiny z vrcholu. Večeře a přenocování v kempu Kibo.

10. den  KIBO HUT (4.703 m) - UHURU PEAK (5.896 m)

Po půlnoci se vydáte na trek k nejvyššímu bodu Kilimandžára a Afriky vůbec - Uhuru Peak, který leží v nadmořské výšce 5.896 m. Swahilské slovo uhuru znamená svoboda. Cesta trvá cca 5 - 7 hodin. Nejprve dojdete do výšky 5.680 m k bodu Gilman's point. Budete-li dostatečně silní, půjdete další cca 2 hodiny k vrcholu Uhuru. Po dosažení vrcholu hory zde strávíte pár chvil, kdy se můžete kochat svým úspěchem a pořídit fotografie. Sestup k bodu Horombo přes bod Kibo, kde se případně připojí ti, kteří na výstup k vrcholu nenajdou dost sil. Večeře a nocleh v kempu Horombo.

11. den HOROMBO (3.720 m) - MARANGU GATE - ARUSHA

Po snídani další sestup k bráně Marangu. Cestou můžete ještě obdivovat nádhernou přírodu NP Kilimanjaro. U brány Marangu Vás bude očekávat transfer do města Arusha. Po příjezdu do Arushy ubytování v hotelu 3*, večeře a nocleh.

12. den ARUSHA - ZANZIBAR

Snídaně, transfer na letiště v Arushe a odlet na ostrov Zanzibar. Po příletu na Zanzibar transfer do hotelu 3* na sever ostrova do letoviska Nungwi. Ubytování v hotelu se snídaní a zasloužený odpočinek na bílých plážích ,,ostrova koření".

13. - 14. den POBYT NA ZANZIBARU

Relaxace v hotelu, program je individuální. Koupání, opalování, vodní sporty, pro zájemce možnost fakultativních výletů po ostrově.

15. den ODLET ZE ZANZIBARU

Snídaně v hotelu, check out a odpoledne transfer na letiště, odkud odlétáte zpět do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

V ranních hodinách přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000