crosssearch

Kilimandžáro cestou Machame

Poznávací zájezdy, Tanzánie

V ranních hodinách odlet do Tanzanie. Večer přílet na letiště Kilimanjaro, vzdálené cca 50 km od města Moshi. Transfer do Moshi, ubytování v hotelu 3* se snídaní.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY DO TANZANIE

V ranních hodinách odlet do Tanzanie. Večer přílet na letiště Kilimanjaro, vzdálené cca 50 km od města Moshi. Transfer do Moshi, ubytování v hotelu 3* se snídaní.

2. den MOSHI - MACHAME GATE (1.640 m) - MACHAME CAMP (2.850 m)

Snídaně, odjezd k vstupní bráně do NP Kilimanjaro - Machame gate, ležící 1.640 m nad mořem. Po krátkých vstupních formalitách začnete výstup cestou dešťným pralesem, kde lze pozorovat různé druhy lišejníků, kapradiny, obrovské staré stromy a drobounké různobarevné květiny. Tento den ujdete cca 11 km (7 hodin cesty) do kempu Machame, ležícímu v nadmořské výšce 2.850 m. Stravování a nocleh ve stanovém kempu Machame.

3. den MACHAME (2.850 m) - NEW SHIRA CAMP (3.480 m)

Snídaně v kempu. Pokračování výstupu, kdy opustíte deštný prales po stezce stoupající vzhůru, poté projdete malým údolím a dostanete se na strmý hřeben pokrytý vřesem. Pak se cesta stočí na západ směrem k říčnímu údolí ležícímu ve výšce 3.658 m nad mořem a dále pokračuje až k New Shira kempu, kde je zajištěna večeře a nocleh.

4. den SHIRA CAMP (3.480 m) BARRANCO CAMP (3.976 m)

Po snídani opustíte planiny Shira a vydáte se směrem na východ k lávovému útvaru zvanému ,,Žraločí zub", ležícímu ve výšce 4.630 m. Krátce poté dojdete ke křižovatce, odkud lze výborně fotografovat špičku ledovce. Poté pokračování cesty do kempu Baranco ležícímu ve výšce 3.976 m v údolí pod stěnou Great Barranco. Můžete obdivovat úžasný západ slunce. Večeře a nocleh v kempu. Tento den ujdete cca 12 km za cca 7 hodin.

5. den BARRANCO (3.976 m) - KARANGA VALLEY CAMP (3.995 m) - AKLIMATIZAČNÍ DEN

Tento den půjdete pouze 4 hodiny a jen 7 km, abyste si stačili dobře odpočinout a nabrat síly na další den. Začnete na Great Barranco Wall, kde budete muset použít i rice, abyste se na skále udrželi. Na vrcholu se stezka zlomí a začne mírně klesat do malebného údolí Karanga, kde ptáci létají z květiny na květinu. Váš kemp leží na druhé straně údolí, večeře a nocleh v kempu Karanga Valley.

6. den KARANGA VALLEY CAMP (3.995 m) - BARAFUU CAMP (4.673 m)

Tento den ujdete 7 km za cca 7 hodin. Po časné snídani projdete údolím Karanga na křižovatku, kde se napojíte na stezku Mweka. Ta Vás povede života pustou měsíční krajinou a dovede Vás až do Barafuu, na jihovýchodní rameno bodu Kibo. Půjdete dále až do kempu Barafuu, odkud je výhled na vrcholky Kibo a Mawenzi. Večeře a nocleh v kempu.

7. den BARAFUU (4.673 m) - UHURU PEAK (5.895 M) - MWEKA CAMP (3.068 m)

Tento den budete probuzeni o půlnoci a po krátkém občerstvení se vydáte k bodu Stella (5.745 m), kde bude čas na krátkou relaxaci, než se vydáte k vrcholu hory Uhuru, nejvyššímu bodu afrického kontinentu. Výstup trvá cca 5 hodin a ujdete 7 km. Následuje sestup do kempu Mweka, který trvá cca 7 hodin a vzdálenost je 23 km. Po příchodu do kempu vydatná odpolední večeře a čas na relaxaci a odpočinek. Nocleh v kempu.

8. den MWEKA CAMP (3.068 m) - MWEKA GATE (1.640 m) - MOSHI

Po zasloužené snídani krátký sestup k bráně Mweka (1.640 m), kde získáte certifikáty za zdolání vrcholu hory. Poté transfer do Moshi, ubytování v hotelu 3* se snídaní. Čas na relaxaci. Večeři možno dokoupit v hotelu, či si vyjít do restaurace ve městě.

9. den MOSHI - ODLET DO PRAHY

Snídaně v hotelu, check out a odpoledne transfer na letiště, odkud odlétáte zpět do Prahy.

10. den PŘÍLET DO PRAHY

V ranních hodinách přílet do Prahy.

Poznámka: Jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy a kategorie ubytování. Do Tanzanie je povinnost očkování proti žluté zimnici! Dětem do 10 let věku není dovoleno stoupat nad hranici 3.000 m nad mořem. Služby českého průvodce možno zajistit - cena na vyžádání. Prodloužení o safari či pobyt na Zanzibaru možné - cena na vyžádání.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu Praha - Kilimanjaro - Praha

- letištní taxy

- veškeré transfery na pevnině dle programu

- vstupy do NP Kilimanjaro a poplatky s tím spojené, povinné záchranářské poplatky během výstupu

- 2 x ubytování v Moshi v hotelu 3* se snídaní

- 6 x ubytování ve stanových kempech dle programu výstupu s plnou penzí

- výstup cestou Machame dle programu

- anglicky hovořícího profesionálního horského vůdce, kuchaře a nosiče během výstupu

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- vízum do Tanzanie (po příletu za 50,- USD)

- spací pytel

- spropitné (doporučené spropitné 7 - 15 USD/os./den)

- cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000