crosssearch

To nejlepší z Walliských Alp

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Bellinzona - Locarno - Lago Maggiore - Dixance - Zinal - Zermatt (Matternhorn) - Saas Fee - Crans Montana - Leukerbad - San Leonard - Brig - Aletschgletscher

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Prahy přes hraniční přechod Rozvadov a s bezpečnostními přestávkami přejezd kolem Mnichova a Bregenzu do Švýcarska.

2. den: Přes Passo San Bernardino dojedeme do Bellinzony, strategickému klíči ke třem průsmykům, městu, kterému vévodí tři mohutné hrady. Pokračujeme k návštěvě Locarna, města, které se právem pyšní názvem švýcarského Monte Carla. Možnost výjezdu lanovkou (jízdné cca 5 CHF není v ceně zájezdu) nad město na vyhlídku k poutnímu chrámu Madona del Sasso, který se může pyšnit Bramantovým obrazem Útěk do Egypta. Podél Lago Maggiore pokračujeme rázovitými městečky na italské straně a kolem Domodossoly k Simplonskému průsmyku, kterým projedeme zpět do Švýcarska a kolem Brigu pokračujeme k ubytování do papežského města Sionu, kterému vévodí dva mohutné hrady. Nocleh.

3. den: Po snídani pojedeme přes Sierre k návštěvě Val d´Anivieres, nádherného údolí, které odděluje místy jen horský hřeben od údolí Matternského a jehož rázovitá krajina připomíná Himálaj a kde nám průjezd nabízí řadu nádherných horských panoramat. Zastavíme se v městečku Grimentz, rázovitém skansenu dřevěných domků, kde se zastavil čas, možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku odkud se otevírá nádherná panorama Walliských Alp. Pokračujeme k návštěvě dalšího rázovitého střediska Zinal a zastavíme se v nejvýše položené celoročně obydlené vesnici Švýcarska Chandolin ve výšce skoro 2200m. V odpoledních hodinách se cestou zpět do Sionu zastavíme u donedávna nejvyšší evropské přehradní hráze Dixence. Návrat do místa ubytování, nocleh.

4. den: Po snídani pojedeme do Täsche, odkud nás do Zermattu dovezou červené vagónky Matterhorn Gotthard Bahn (jízdné cca 14 CHF není v ceně zájezdu). Možnost výjezdu na nejvyšší lanovkou dostupnou horu Klein Matterhorn do výšky 3883m, v těsném sousedství jejího slavnějšího jmenovce, odkud se nám otevřou zajímavé pohledy na alpské velikány, neboť v okolí je 35 hor přesahujících 4000m. Po návratu do Zermattu jistě nevynecháme návštěvu symbolického hřbitova obětí Matterhornu a projdeme se centrem, které má nádhernou atmosféru. V odpoledních hodinách pokračujeme zpět do Täsche a odtud ke krátké návštěvě dalšího významného střediska Walliských Alp Saas Fee, městečka ležícího v nádherném skalním kotli, které je plné historických dřevěných domků. Návrat do místa ubytování, nocleh.

5. den: Po snídani pojedeme k návštěvě Crans Montana, vysokohorského střediska, odkud vyjedeme lanovkou na Plaine Morte, kde se z výšky přes 3000m otevírají nádherné pohledy na nádheru vrcholů Walliských a Bernských Alp včetně slavného Matterhornu. V odpoledních hodinách navštívíme lázeňské město Leukerbad sevřené ve skalním kotli ve výšce přes 2000m. Nezapomenutelným zážitkem bude jistě koupání v termálních bazénech. Cestou zpět se zastavíme v San Léonard, místě kde je ve vinicích ukryta krasová jeskyně s jedním z největších podzemních jezer na světě. Návrat do místa ubytování, nocleh.

6. den: Po snídani navštívíme Brig, hlavní město německy hovořícího polokantonu, ležící při úpatí Simplonského průsmyku, které se může pyšnit zajímavým arkádovým zámkem. Údolím Rhóny pokračujeme do Betten. Výjezd lanovkou na Bettmeralp, odkud se otevírají nádherné výhledy na největší alpský ledovec Aletschgletscher a řadu slavných horských velikánů. Přes nejvyšší průjezdný průsmyk Švýcarska Nuffenenpass překonáme hlavní horský hřbet a sjedeme kolem Airolo do 16km dlouhého tunelu pod průsmykem St. Gotthard. Kolem Brunnen a Walensee dojedeme na hranici a přes území Rakouska a Německa, kolem Mnichova se vracíme zpět do ČR.

7. den: Návrat do Prahy v časných ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000