crosssearch

Švýcarský Wallis - pobyt s výlety vysoko v horách

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Zájezd nás zavede do panenské vysokohorské oblasti Wallisu, který patří bezesporu k nejslunnější a nejmalebnější oblasti celých Alp, pyšní se nejúchvatnějšími a nejvyššími štíty Švýcarska, včetně Matterhornu, Dómu a Mont Rosy. Ubytováni budeme v hotelu vysoko v údolí v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den zájezdu Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2. den zájezdu Ráno příjezd do hlavního města kantonu Wallis, do středověkého biskupského města SION, procházka středověkými uličkami, které jsou plné vinných sklípků, návštěva hradu Valére nebo Tourbilon (krásný výhled). Navštívíme největší alpské podzemní jezero St.-Léonard, fakult. plavba lodí po podzemním jezeře. Dojezd na ubytování do SAAS GRUND.

3. den zájezdu Volný den v „perle Alp“ SAAS FEE. Nejstarší kamenná a dřevěná walliská stavení, ohromující panorama třinácti čtyřtisícovek a rozsáhlé ledovce, to je Saas Fee. Pěší turistika gigantickou horskou kulisou nebo výjezd lanovkou a alpským metrem do výše 3 500 m (krásné vyhlídky, otáčivá restaurace) na MITTELALLALIN či na PLATJEN. Procházky pod vodopády, které vytékají z nějvětších alpských ledovců. Možnost výjezdů lanovkami na okolní vrcholy.

4. den zájezdu Matternským údolím dojedeme do TÄSCHE a odtud vláčkem do ZERMATTU. Návštěva malebného střediska na úpatí Matterhornu. Fakult. výlet horským vlakem do GORNERGRATTU (3 100 m) s krásnými rozhledy na skupinu Monte Rosa (4 634 m), Matterhorn (4 478 m), Dom a Täschhorn nebo lanovkou na KLEIN MATTERHORN. Vám, kteří dáte přednost prohlídce Zermattu, doporučujeme procházku alpskou krajinou k soutěsce Gornerschlucht (cca 2 hod. tam i zpět). V podvečer odjezd zpět do místa ubytování.

5. den zájezdu Turistika v oblasti SAAS TAL – fakult. vyjedeme lanovkou nad Saas Grund, zájemci pokračují panoramatickou cestu z KREUTZBODENU nad Saas Grund a Saas Almagell a k návštěvě gigantického vodního díla MATTMARKSEE. Ostatní se mohou vrátit lanovkou a strávit volné odpoledne v Saas Grund nebo Saas Fee - individuální volno - typická horská městečka, bohaté možnosti turistiky.

6. den zájezdu Po snídani odjedeme do BRIGERBADU, jedno z největších termálních koupališť, jeskyně s termální vodou, koupání. Kdo se nechce koupat navštíví krásné město BRIG se zámkem Stockalperů. Následuje průjezd přes krásné Gomské údolí k jednomu z nevyšších alpských sedel Grimselpass, pokračujeme cestou řeky Aary na Brünigpass, krátká zastávka v podvečerním LUZERNU a odjezd do republiky.

7. den zájezdu Předpokládaný návrat do republiky v poledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000