crosssearch

Švýcarský kanton Ticino a severoitalská jezera

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Ticino, prosluněná jižní část Švýcarska, je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí této země. Lombardie a Piemont jsou krásnými severoitalskými kraji, ve kterých se nachází množství jezer, včetně těch největších. Pěší turistiku s množstvím...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Ticino, prosluněná jižní část Švýcarska, je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí této země. Lombardie a Piemont jsou krásnými severoitalskými kraji, ve kterých se nachází množství jezer, včetně těch největších. Pěší turistiku s množstvím nádherných vyhlídek spojíme s poznáváním nádherných vil u Lago di Maggiore i Lago di Como a koupáním v jezeře Lago Maggiore..

Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.


2.den (so): Dopoledne zastávka v mondénním středisku LOCARNO u LAGO DI MAGGIORE s poutním kostelem Madonna del Sasso. Odpoledne příjezd na místo ubytování u Lago di Maggiore.


3.den (ne): Celodenní výlet k LAGO DI LUGANO a okolí. Výjezd pozemní lanovkou na MONTE GENEROSO a krátký pěší okruh s výhledy na Lago di Lugano i do širokého okolí. Návrat zpět opět pozemní lanovkou. V CASLANU se zastavíme na exkurzi v čokoládovně, kde budete mít i možnost ochutnat a nakoupit čokoládu v podnikové prodejně. V LUGANU si prohlédneme starou část města a zajímavý park u jezera.


4.den (po): Celodenní výlet k jedinému z velkých jezer, které se zcela nachází na italském území – LAGO DI COMO – plavba lodí (není v ceně) ke třem nádherným vilám: VILLA CARLOTTA v Tremezzu, VILLA BALBIANELLO v Lennu a VILLA MELZI v Bellagiu. Všechny vily se pyšní nádhernými parky a zahradami.


5.den (út): PŘECHOD MONTE TAMARO – MONTE LEMA: výjezd lanovkou na Alp Foppa (1530 m), přechod nádhernou přírodou přes Monte Tamaro (1961 m) a Monte Lema (1550 m). Sjezd lanovkou do Miglieglia. Návrat autobusem na ubytování. Doba chůze cca 4,5 hod.


6.den (st): Přejezd jednoho z nejdelších údolí v oblasti Locarna VALLE MAGGIA: výjezd lanovkou na ROBIEI (1891 m). Odtud pěší putování kolem jezer LAGO DI ROBIEI, LAGO BIANCO, LAGO CAVAGNOLI, na úpatí ledovce Basodino. Délka chůze cca 4 hod.


7.den (čt): Pobyt u LAGO DI MAGGIORE, koupání, odpočinek.


8.den (pá): Významné středisko u LAGO DI MAGGIORE - STRESSA s krásnými paláci. Výjezd lanovkou na vrchol MOTTARONE – nádherné výhledy na několik velkých jezer a až na vrchol Monte Rosy, 2. nejvyšší vrchol Alp. Ze Stresy plavba lodí (není v ceně) na největší z Boromejských ostrovů ISOLA BELLA k nádherné vile s rozlehlými zahradami.


9.den (so): Dopoledne odjezd od Lago di Maggiore do Švýcarska. Nejstrmější lanovkou v Evropě: výlet z Piotty lanovkou se stoupáním 87,8% na PIORU (1794 m) a kolem jezer Ritóm, Cadagno a Tom (2022 m), kde se návštěvníkům otevírají pohledy na okolní hory a údolí, zpět k horní stanici lanovky. Doba chůze cca 5 hod. Večer odjezd do ČR.


10.den (ne): Návrat do Prahy ráno.

Ubytování :  7x ubytování v mobilhomech (2lůžk. pokoje) s možností vaření


Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu autobusem
* 7x ubytování v mobilhomech (2lůžk. pokoje) s možností vaření
* vedoucí zájezdu

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000