crosssearch

Švýcarsko - Wallis

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Ná& dal&í zájezd do &výcarska je zaměřern na poznání nejvy&&í alpské skupiny &výcarska - Walliských Alp. Ubytování je zaji&těno ve středisku Saas Grund v kantonu Wallis, poblíž velmi známého střediska Zermatt na úpatí Matterhornu a nedaleko luxusního centra Saas Fee.

Konečná cena za osobu od: 12 790 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Náš další zájezd do Švýcarska je zaměřern na poznání nejvyšší alpské skupiny Švýcarska - Walliských Alp. Ubytování je zajištěno ve středisku Saas Grund v kantonu Wallis, poblíž velmi známého střediska Zermatt na úpatí Matterhornu a nedaleko luxusního centra Saas Fee. Tato část Švýcarska nabízí nejvíce možností, jak se seznámit s alpskými ledovci a horskými jezery. Alpské louky Švýcarska jsou plné vypasených kraviček, ochutnat můžete na pravé švýcarské salaši domácí sýry a mléko.

Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.


2.den (so): Dopoledne příjezd do Švýcarska. Zastávky v Rhonském údolí. Odpoledne příjezd na místo ubytování, večeře, nocleh.


3.den (ne): Nejkrásnější túra v oblasti Horního Wallisu: Po snídani odjezd do STALDEN, výjezd lanovkou na GSPON a vysoko nad Saaským údolím vede cesta přes HEIMISCHGARTU zpět do Saas Grund (cca 5 hod. chůze).


4.den (po): Turistika v oblasti Saas Fee: Lanovkou na FELSKINN, odtud pěšky k chatě BRITANIAHüTTE, přechod přes ledovec k chatě PLATJEN a dále buď pěšky nebo lanovkou zpět do Saas Fee (cca 4 - 5 hod. chůze). V Saas Fee lze volit i méně náročnější vycházky nebo jen procházku v tomto významném středisku turistiky. Milovníci lyžování mohou využít příležitosti k letnímu lyžování na ledovci ve výšce 3500 metrů.


5.den (út): Výlet do Zermattu: Autobusem do Täsche, odtud buď vláčkem (za příplatek) nebo event. pěšky (4,5 km) do Zermattu.Zubačkou na Gornegrat, odtud pěšky s krásnými výhledy na MATTERHORN k jezderu Riffelsee a zpět do Zermattu (cca 4 - 5 hod. chůze). Méně zdatní mohou použít zubačku.


6.den (st): Od ledovců ke Kneippově zahrádce. Krásná panoramatická vycházka v oblasti GRÄCHENU s úchvatnými výhledy až do údolí Rhony, na Bietschhorn a další velikány a do údolí Mattertal, na jehož svazích je nalepena řada malebných vesniček. Výlet zakončíme v Grächenu v Kneippově zahrádce, kde můžete vyzkoušet Kneippovy léčebné metody a projít zahrádku s bylinkami. (doba chůze cca 5 hodin)


7.den (čt): Do největších termálních lázní v Evropě i na starý pašerácký průsmyk. Autobusem do LEUKERBADU, který patří k největším lázeňským střediskům ve Švýcarsku s překrásným okolím. Dopoledne výjezd lanovkou nebo pěší výlet na průsmyk GEMMIPASS, který patřil k důliežitému přechodu z jižní do střední části Švýcarska. Turistika v okolí DAUBENSEE. Odpoledne možnost návštěvy termálních lázní s 10 termálními bazény nebo procházka propastí Dala.


8.den (pá): Setkání s dobou ledovou: Autobusem do údolí GOMSTAL, výjezd lanovkou z Betten dna BETTMERHORN, výhled na ALETSCHSKÝ LEDOVEC - největší alpský ledovec s délkou 24 km. Zpáteční cesta vede kolem horského jezeraMARJENLENSEE k lanovce v BETTMERALP, odkud sjedeme do Betten, kde nás bude čekat autobus (cca 5 hod. chůze). Lehčí varianta vede přes Riederalp Aletschským lesem rovněž k výhledu na Aletschský ledovec.


9.den (so): Snídaně, dopoledne odjezd ze Saas Grund, cestou zastávky na hezkých místech. Večer odjezd ze Švýcarska.


10.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Ubytování : ve 2 - 3lůžkových pokojích ve 2 horských chatách


Stravování: plná penze (balíčky místo oběda)


Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu luxusním autobusem
* vedoucí zájezdu
* 7x ubytování ve 2 horských chatách
* 7x plná penze (balíčky místo oběda)

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000