crosssearch

Švýcarsko - Wallis II.

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Pokud jste již s námi navštívili Walliské Alpy ve &výcarsku, ale rádi byste se tam ještě vrátili, zkuste naši novinku Švýcarsko - Wallis II s ubytováním opět v Saaském údolí v horských chatách, ale s novým program stejně krásných túr, které vás opět zavedou do těch...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Pokud jste již s námi navštívili Walliské Alpy ve Švýcarsku, ale rádi byste se tam ještě vrátili, zkuste naši novinku Švýcarsko - Wallis II s ubytováním opět v Saaském údolí v horských chatách, ale s novým program stejně krásných túr, které vás opět zavedou do těch nejkrásnějších horských partií Švýcarska.

Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.


2.den (so): Dopoledne příjezd do Švýcarska. Zastávka ve městečku AIGLE- centru vinařské oblasti Chablis, návštěva středověkého hradu s muzeem vinařství. Odpoledne příjezd do Saaského údolí, ubytování, večeře.


3.den (ne): Nejkrásnější cesta Horního Wallisu. Ze GSPONU, kam vyjedeme lanovkou, povede naše cesta po slavné cestě Wallisanů přes GIW, loukami a lesíky s panoramatickými výhledy na Bernské Alpy do WYSSI FLÜE a do VISPERTERMINEN, odkud se vrátíme domů autobusem. Doba chůze cca 5 hod.


4.den (po): Stará obchodní cesta Stockalperů SIMPLON – GONDO. Autobusem na PRŮSMYK SIMPLON do nadm. výšky 2005 m. Odtud přes vesničku SIMPLON na úpatí Fletschhornu a Weissmiesu do GABI a dále propastí řeky Doveria, kde se nám naskytnou nezapomenutelné pohledy na mozaiku kamení a šumící vody, dojdeme do pevnosti FORT GONDO a na italskou hranici v Gondu, kde bude čekat autobus.Doba chůze cca 6 hod.


5.den (út): K nejvyšší přehradní hrázi v Evropě. Autobusem do údolí VAL D´HÉRÉMENCE, k přehradě GRANDE DIXENCE a přehradnímu jezeru DIX. Přehradní hráz je vysoká 289 m a vede na ni lanovka. Od hráze začíná 4-hodinový okružní výlet nad přehradou s krásnými výhledy na jezero i okolní hory a možnou zastávkou na chatě PRAFLEURI k občerstvení. Na závěr výletu je možno si prohlédnout malé muzeum věnované přehradě a výrobě el. energie. K večeru návrat autobusem. 5 hod chůze.


6.den (st): Po medvědí stezce v údolí TURTMANNTAL. Putování po romantické cestě walliských myslivců po stopách posledních medvědů s krásnými výhledy na protilehlé horské hřebeny s Bietschhornen a údolím Lötschental. Autobusem do městečka TURTMANN v Rhonském údolí, dále lanovkou do vesničky OBEREMS s krásnými starými walliskými domy a kapličkou. Odtud se vydáme přes alpské louky a borovým lesem, sejdeme k říčce Turtmänna a podél staré vodní cesty do obce Unterems, odkud sjedeme lanovkou opět do Turtmannu. Doba chůze 3 hod.


7.den (čt): Vyhlídková cesta nad Zermattským údolím. Z TÄSCHE buď pěšky (cca 2,5 hod) nebo taxibusem na TÄSCHALP – malému letovisku v údolí Täschalp, kde začíná panoramatická cesta po severním svahu Sattelspitz s nejkrásnějšími výhledy na MATTERHORN. Přes horskou pastvinu Tufteren dojdeme na SUNEGGU, odkud uvidíme Findelský ledovec s několika jezírky. Do Zermattu přijdeme buď pěšky přes Findeln nebo sjedeme podzemní lanovkou. Doba chůze bez výstupu na Täschalp cca 4,5 hod.


8.den (pá): Alpská květinová cesta. Ze Saas Grund lanovkou na KREUZBODEN. Pro zájemce v případ hezkého počasí možno vyjet až na HOHSAAS do výše 3100 m, odkud se otevírá nádherný pohled na okolní čtyřtisícovky vč. Monte Rosy – nejvyšší hory Švýcarska.. Z KREUZBODENU alpskou naučnou květinovou cestou přijdeme k horské chatě ALMAGERLALP a sestoupíme do obce Saas Almagell. Odtud buď pěšky nebo místním busem zpět do SAAS GRUND. Doba chůze cca 4 hod.


9.den (so): Po snídani a naložení zavazadel pěší výlet do SAAS FEE - perly Alp.V Saas Fee výjezd lanovkou na HANNIG a okružní panoramatická vycházka s výhledy na ledovce. Cesta je lemována naučnými tabulemi s výkladem přírodě. Návrat do SAAS GRUND tzv. Kapličkovou cestou. V podvečer odjezd.


10.den (ne): Příjezd do Prahy ráno.

Ubytování: 7x ubytování ve 2 – 3lůžkových pokojích ve 2 horských chatách


Stravování: 7x plná penze (obědy formou balíčků)


Cena zahrnuje:

* poj. léčebných výloh a storna
* dopravu lux. autobusem
* vedoucí zájezdu
* 7x ubytování ve 2 – 3lůžkových pokojích ve 2 horských chatách
* 7x plná penze (obědy formou balíčků).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000