crosssearch

Švýcarsko - perly Alp

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Kdo by neznal z prospektů i kalendářů nádhernou švýcarskou přírodu. I Vy do této úžasné země můžete zavítat na našem zájezdu, kde se propojuje poznávání s lehkou pěší turistikou.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (po): Dopoledne příjezd do Švýcarska. Výjezd lanovkou na HOCHSAAS (3 100 m), naučná cesta kolem vrcholu nebo jen do mezistanice na KREUZBODEN a procházka alpskou květinovou cestou. Ubytování k večeru, nocleh.

3.den (út): Nejkrásnější túra v oblasti Horního Wallisu: po snídani odjezd do STALDEN, výjezd lanovkou na GSPON a vysoko nad Saaským údolím vede cesta přes HEIMISCHGARTU zpět do Saas Grund (cca 5 hod. chůze).

4.den (st): Turistika v oblasti Saas Fee: lanovkou na FELSKINN, přechod přes ledovec k chatě PLATJEN a dále buď pěšky nebo lanovkou zpět do Saas Fee (cca 4 - 5 hod. chůze). V Saas Fee lze volit i méně náročnější vycházky nebo jen procházku v tomto významném středisku turistiky, návštěvu plaveckého bazénu či jiných sportovišť. Milovníci lyžování mohou využít příležitosti k letnímu lyžování na ledovci ve výšce 3 500 metrů.

5.den (čt): Výlet do Zermattu: autobusem do Täsche, odtud buď vláčkem (za příplatek) nebo event. pěšky (4,5 km) do Zermattu. Zubačkou na GORNERGRAT, odtud pěšky s krásnými výhledy na MATTERHORN. K jezeru RIFFELSEE a zpět do Zermattu. Pro méně zdatné lze část cesty zpět absolvovat zubačkou.

6.den (pá): Od ledovců ke Kneippově zahrádce. Krásná panoramatická vycházka v oblasti GRÄCHENU s úchvatnými výhledy až do údolí Rhôny, na Bietschhorn a další velikány a do údolí Mattertal, na jehož svazích je nalepena řada malebných vesniček. Výlet zakončíme v GRÄCHENU V KNEIPPOVĚ ZAHRÁDCE, kde můžete vyzkoušet Kneippovy léčebné metody a projít zahrádku s bylinkami (doba chůze cca 5 hodin).

7.den (so): Setkání s dobou ledovou: autobusem do údolí GOMSTAL, výjezd lanovkou z Betten na BETTMERHORN, výhled na největší alpský ledovec – Aletschský (UNESCO). Odtud pěšky přes MOSFLUH a jezero BLAUSEE k BETTMERSEE a do BETTMERALP (cca 4 hodiny chůze).

8.den (ne): Do největších termálních lázní v Evropě i na starý pašerácký průsmyk. Autobusem do LEUKERBADU, který patří k největším lázeňským střediskům ve Švýcarsku s překrásným okolím. Dopoledne výjezd lanovkou nebo pěší výlet na průsmyk GEMMIPASS. Turistika v okolí DAUBENSEE. Odpoledne možnost návštěvy termálních lázní s 10 termálními bazény nebo procházka propastí Dala. Večer odjezd ze Švýcarska.

9.den (po): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000