crosssearch

Švýcarsko - Matterhorn a Ticino - horské scenérie a vůně středomoří

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Melide - Caslano - Lugano - Locarno - ostrovy Brissago - Nufenpass - Saastal - Fiesch - Zermatt - Matterhorn - Gornergratt - Gornerschlucht - Mörel - Riederalp - Aletschský ledovec - Grimselpass - Brünigpass - Luzern

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Matterhorn a Ticino

1. den zájezdu Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.


2. den zájezdu Ráno příjezd do městečka MELIDE s hlavní turistickou atrakcí „Švýcarsko v miniatuře“, následuje CASLANO, kde navštívíme známou švýcarskou čokoládovnu s výrobou pověstné značky Alprose, prohlídka zdejšího muzea čokolády s ukázkou výroby a možnosti nákupu. Odpoledne LUGANO – největší město Ticina a jedno z předních letovisek v jezerní oblasti kantonu. Prohlídka města s náměstíčky a schodovitými ulicemi, náměstí Piazza della Reforma, jezerní promenáda. Ubytování v oblasti.


3. den zájezdu Navštívíme nejslunnější švýcarské město právem nazývané švýcarské Monte Carlo – LOCARNO, fakult. vyjížďka lodí k ostrůvkům Brissago. Na jednom z nich se nachází jedna z nejkrásnějších švýcarských zahrad, kde bez ohledu na zeměpisnou šířku rostou vzácné stromy a květiny pocházející z teplých oblastí celého světa. Prohlídka historického centra proslulého lázeňského města, fakult. výjezd lanovkou, která je dílem světoznámého architekta Mario Botta, k horské stanici Cardada (1 496 m. n. m.), odkud se nám naskytne panoramatický výhled na jezero a horské vrcholy v okolí. Následuje přejezd do oblasti horských čtyřtisícovek – přes průsmyk Nufenenpass a překrásným údolím řeky Rhôny dojedeme do Saas Fee „perly Alp“ – ohromující panorama třinácti čtyřtisícovek, rozsáhlé ledovce. Ubytování.


4. den zájezdu Matternským údolím dojedeme do TÄSCHE a odtud vláčkem do ZERMATTU. Návštěva malebného střediska na úpatí Matterhornu. Prohlídka Zermattu a procházka fantastickou alpskou krajinou k soutěsce Gornerschlucht (cca 2,5 hod. tam i zpět). V podvečer návrat na ubytování.


5. den zájezdu Údolím řeky Rhôny do Mörelu a odtud fakult. lanovkou do půvabného horského střediska Riederalp a nad Aletschský ledovec, nejdelší alpský ledovec, jenž se táhne asi 25 km z Jungfrau k plošině nad údolím Rhôny. Spolu s masivy Jungfrau byl Aletschský ledovec zařazen na seznam přírodních památek UNESCO. Překrásným Gomským údolím, dále přes Grimselpass a Brünigpass pokračujeme ke krátké prohlídce města LUZERN, jemuž vévodí světoznámý Kapličkový most u břehů Vierwaldstättského jezera. Následuje odjezd do republiky.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000