crosssearch

Švýcarsko a Glacier express, vláčky, zubačky a nejpomalejší rychlík světa

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Poznáme Švýcarsko zemi jedinečných přírodních krás v záři pestrých barev léta a jeho železniční nej nejstrmější zubačku světa na Pilatus, přes sto let starou zubačku na TOP OF EUROPE Jungfraujoch nejvýše položená žel.stanice v Evropě v oblasti věčného sněhu a ledu a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Švýcarsko a Glacier express -
vláčky, zubačky a nejpomalejší rychlík světa

1. den zájezdu Odjezd ve večerních hodinách.


2. den zájezdu Dopoledne příjezd k Bodamskému jezeru – ostrov MAINAU – známý jako „ostrov květin“. Ty nejkrásnější se nachází v parku obklopujícím barokní zámek z 18. století. Tisíce druhů květin, v červnu překrásné rozkvetlé růžové zahrady a keře, budeme moci obdivovat různé druhy palem, citrusovníků, nebo motýlí dům se stovkami okřídlenců s více jak 20ti tropických druhů. Krátká zastávka v KOSTNICI – v půvabném městečku pro nás spojeném s osudem Jana Husa, přejezd na ubytování Švýcarska.


3. den zájezdu Navštívíme centrum Bernských Alp GRINDELWALD. Lehká pěší turistika v gigantické kulise v oblasti horských čtyřtisícovek JUNGFRAUREGIONU. Fakultativně vyjedeme zubačkou přes Kleine Scheidegg, horou Eigerem s překrásnými vyhlídkami na ledovce a věčný sníh, do nejvýše položeného nádraží v Evropě (3.454m) na JUNGFRAUJOCH – TOP OF EUROPE. Ostatní přejdou z Grindelwaldu do Lauterbrunnenu přes Kleine Scheidegg či First pěšky, popřípadě využijí na různé části cesty lanovek a zubaček (různé druhy obtížností nádherných tras), lze přejet i busem. Při zpáteční cestě navštívíme skalní TRÜMMELBASCHSKÉ VODOPÁDY. Návrat na ubytování a fakult. večeři.


4. den zájezdu Ráno navštívíme historické centrum země LUZERN – středověké Staré město proslavené dřevěnými mosty Kapellbrücke a Spreuerbrücke přes řeku Reuss, městské opevnění, hlavní náměstí Weinmarkt s pozdně renesanční radnicí, variantně doporučujeme fakultativně výjezd lanovkou na PILATUS – lodí po Vierwaldstättském jezeře a dále zubačkou (nejstrmější ozubnicová trať na světě) Odjezd přes vysokohorské sedlo Grimselpass na ubytování do FIESCHE.


5. den zájezdu Ráno odjedeme (fakult.) z BRIGU do Churu „nejpomalejším rychlíkem světa“ GLACIER EXPRESSEM – jízda trvá cca 3,5 hodiny. Cestou projedeme nejkrásnější úsek – kouzelné údolí Goms, podjedeme pod Furkapassem, přes ANDERMATT vyšplháme vlakem do sedla Oberalppass (2.033 m.n.m), uvidíme klášter v Disentisu a projedeme překrásnou Rýnskou soutěskou. Cestu ukončíme v nejstarším švýcarském městě – CHUR, prohlídka města a individuální volno. Ve večerních hodinách odjezd do republiky.


6. den zájezdu Předpokládaný příjezd do ČR v ranních hodinách.


Upozornění: Pro zájemce o výlet vláčkem na JUNGFRAUJOCH (trasa Grindelwald – Jungfraujoch – Lauterbrunnen) nutná rezervace předem. Informace o ceně poskytne CK.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000