crosssearch

Švýcarské železniční dobrodružství

Poznávací zájezdy, Švýcarsko (zobrazit na mapě) mapa

Progrma zájezdu 1. den Odjezd ráno. Průjezd Německem se zastávkou v malebném Lindau na břehu Bodamského jezera. Odjezd do Švýcarska. Ubytování v hotelu Jürg Jenatsch v Parpan. Večeře. Nocleh. 2. den Snídaně. Přejezd průsmykem Julier do Poschiava, cestou zastávka u...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Progrma zájezdu

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem se zastávkou v malebném Lindau na břehu Bodamského jezera. Odjezd do Švýcarska. Ubytování v hotelu Jürg Jenatsch v Parpan. Večeře. Nocleh.
2. den
Snídaně. Přejezd průsmykem Julier do Poschiava, cestou zastávka u kruhového viaduktu u Brusia. Vlakem po trase Bernina Expressu přes průsmyk Bernina k ledovci Morteratsch, vycházka k ledovci. Odjezd do Svatého Mořice, prohlídka luxusních lázní. Vlakem po trase Glacier Expressu přes průsmyk Albula do Tiefencastelu, cestou vlak jede přes světoznámý viadukt Landwasser. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.
3. den
Snídaně. Přejezd průsmyky Oberalp a Furka do Oberwaldu, zastávka v blízkosti ledovce Rhony. Více než dvouhodinová jízda historickou ozubnicovou železnicí „FurkadampfŹbahn” po trase Oberwald-Realp. Vagony jsou taženy historickou parní lokomotivou, cestou mnoho mostů a tunelů. Vlak jede do Gletsche v horském kotli pod průsmyky Grimsel a Furka, okolo ledovce Rhony do průsmyku Furka (2163 m n. m.) a dále až do Realpu k autobusu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.
4. den
Snídaně. Odjezd do kantonu Ticino – italského Švýcarska. Příjezd k jezeru Lugano, výjezd ozubnicovou železnicí na Monte Generoso (1704 m n. m.) – nejlepší vyhlídkový vrchol v Ticinu, kruhový rozŹhled na švýcarské Alpy a italské Apeniny, Lugano, jezera Lugano a Como. Odjezd do Lugana, prohlídka známého města se středomořskou atmosférou. Prohlídka soutěsky Via Mala. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.
5. den
Snídaně. Odjezd kolem Curyšského jezera do Goldau. Výjezd ozubnicovou železnicí na vrchol Rigi (1798 m n. m.) – nádherný rozhled na švýcarské Alpy, Luzern a jezero Vierwaldstättersee. Návrat jinou železnicí do Vitznau na břehu jezera. Lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee s nádhernými výhledy na masiv Pilatus. Prohlídka malebného Luzernu s historickými dřevěnými mosty. Odjezd do ČR.
6. den
Návrat ráno.
 

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000