crosssearch

Švýcarské horské železnice

Poznávací zájezdy, Švýcarsko (zobrazit na mapě) mapa

Odjezd ráno. Průjezd kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Zastávka ve Vaduzu & hlavním městě Lichtenštejnska. Ubytování v hotelu Jürg Jenatsch v Parpan. Večeře. Nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu


1. den
Odjezd ráno. Průjezd kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Zastávka ve Vaduzu – hlavním městě Lichtenštejnska. Ubytování v hotelu Jürg Jenatsch v Parpan. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Přejezd průsmykem Julier do údolí Engadin. Zastávka u kruhového viaduktu u Brusia, odjezd do Poschiava. Vlakem po trase Bernina Expressu přes průsmyk Bernina k ledovci Morteratsch, cestou vlak jede přes množství viaduktů, vycházka u ledovce. Odjezd do Sv. Mořice, prohlídka luxusních lázní. Vlakem po trase Glacier Expressu přes průsmyk Albula do Tiefencastelu, cestou vlak jede přes světoznámý viadukt Landwasser. Obě železnice jsou zapsány do památek UNESCO. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do Churu. Vlakem do Arosy, vlak jede množstvím serpentin, mostů a tunelů. Prohlídka Arosy, nádherné ho střediska uprostřed hor. Výjezd gondo lovou lanovkou na Weisshorn (2653 m n. m.) – panoramatický rozhled. Návrat vlakem do Churu, prohlídka Churu – biskupského centra kantonu Graubünden. Návštěva známé rýnské soutěsky Via Mala. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd do Churu, nástup do Rhätische Bahn. Vlak jede hlubokou nedostupnou soutěskou Rýna až do Ilanzu. Odjezd do Disentisu, prohlídka benediktýnského opatství. Přejezd průsmykem Oberalp do Luzernu. Prohlídka Luzernu s historickými dřevěnými mosty. Lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee s panoramatem mohutné hory Pilatus. Odjezd zpět do ČR.

5. den
Návrat ráno.

Cena zahrnuje

3 noci s polopenzí v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce, mapu Švýcarska s informacemi, komplexní pojištění.

Minimální výměna na vstupy

99 CHF.
 

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000