crosssearch

Švýcarské Alpy

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Další z turistických zájezdů tentokrát do nejatraktivnější alpské země & Švýcarska, kde se zaměříme na oblasti Bernských Alp, Rétorománskou část i malebný kanton Ticino. Ubytování je v chatě v horském středisku Andermatt pod průsmykem Oberalpass.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Další z turistických zájezdů tentokrát do nejatraktivnější alpské země – Švýcarska, kde se zaměříme na oblasti Bernských Alp, Rétorománskou část i malebný kanton Ticino. Ubytování je v chatě v horském středisku Andermatt pod průsmykem Oberalpass. Při výletu do kantonu Graubünden se seznámíte s rétorománskou částí Švýcarska i jeho nejslavnějším střediskem Sv. Mořicem. Kanton Ticino, prosluněná jižní část Švýcarska, je jednou z nejnavštěvovanějších prázdninových oblastí této země. Budete překvapeni kouzlem protikladů přírody Švýcarska - od ledovců a divoké horské přírody alpských údolí k zeleným svahům pokrytých vinicemi, od vzácných alpských květin k palmám oblasti subtropů. Bellinzona - hlavní město kantonu – byla díky svým památkám zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.

Program zájezdu:

1.den (pá): Odjezd ve večerních hodinách.

2.den (so): Příjezd na ubytování do Andermattu. Turistika v ANDERMATTU. Výjezd lanovkou na GEMSTOCK, zpět na GURSCHEN a odtud pěšky zpět do Andermattu naučnou lesní cestou nebo přes Hospental.

3.den (ne): Výlet do údolí Předního Rýna. Autobusem do průsmyku OBERALPASS (2040 m). Pěší túra k jezeru TUMASEE k pramenům Rýna. Zdatnější mohou vystoupit až na hřeben PAZOLY. Odtud se naskýtají nádherné výhledy na hřeben Bernských Alp se zaledněnými vrcholy. Sestup na Oberalpass nebo až do Andermattu. Celková doba chůze cca 6 hod.

4.den (po): Přejezd přes průsmyk FURKAPASS - možnost navštívit ledovcovou jeskyni. Jedinečná pěší trasa s výhledy na ledovce (Muttgletscher) a vysoké štíty i do údolí Rhony. Túra končí na vrcholu TÄLLISTOCK (2 861 m). Celková délka cca 4,5 hod.

5.den (út): Návštěva italské části Švýcarska. Odjezd přes městečko Biasca do kantonu Ticino. Nejprve navštívíte město LUGANO na břehu stejnojmenného jezera. Návštěva MELIDE s expozicí „Švýcarsko v miniatuře“ a zastávka v CASLANU, kde se vyrábí čokoláda. Prohlédnete si muzeum čokolády s ukázkou její výroby. Při zpáteční cestě se zastavíme v hlavním městě kantonu BELLINZONĚ, nad kterým se tyčí tři monumentální hrady, které střežily důležité obchodní cesty.

6.den (st): Cesta pěti jezer: autobusem do vesnice WANGS na úpatí horského masivu PIZOL. Odtud lanovkou do výšky 2500 metrů, kde u chaty Pizolhütte začíná malebná horská túra, která vás zavede k pěti horským jezerům ve výšce nad 2000 metrů. Z celé trasy jsou jedinečné výhledy na skalnaté štíty i malé ledovce. Návrat z mezistanice lanovkou. Celková doba chůze cca 5 hod.

7.den (čt): „STARÁ LEVANTINSKÁ CESTA“: celodenní pěší výlet kousek pod průsmykem S. Gotthard přes typické vesničky vysoko nad údolím z AIROLA přes Altancu a Lurengo do OSCA. Doba chůze cca 5 hod.

8.den (pá): Rétorománská část Švýcarska: přes průsmyk JULIER (2228 m) do městečka POSCHIAVO, přestup na známou horskou dráhu a vláčkem „BERNINA-EXPRESS“ přes průsmyk BERNINA, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie, vyhlídky. SV. MOŘIC – proslulé horské středisko. Večer odjezd ze Švýcarska.

9.den (so): Příjezd do ČR.

Ubytování: v chatě, 2,3,4lůžk. pokoje s vl. soc. zařízením

Stravování: plná penze (balíčky místo oběda)

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu lux. autobusem
* vedoucí zájezdu
* 6x ubytování v horské chatě
* 6x plná penze (balíčky místo oběda)

Cena nezahrnuje: ubyt. ve 2L. pokoji (příplatek: 400 Kč)

Fakultativně: jízdenka na horský expres (příplatek: 400 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000