crosssearch

Švýcarské Alpy s výletem do Ženevy a na Mont Blanc

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Vaduz - Luzern - Interlaken - Schynige Platte - Ženeva - Chamonix - Aguille du Midi (Mont Blanc) - Vevey - Montreaux - Bern

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách se zastávkou na odpočívadle Sv. Kateřina do SRN, kde projedeme kolem Mnichova a rakouského Bregenzu do Švýcarska. Krátce se zastavíme v hlavním městě Velkovévodství Lichtenštejnského Vaduzu, kde je možno kromě malebného centra tohoto městečka navštívit muzeum se sbírkami Lichtenštejnů nebo muzeum známek, které tento stát během svojí historie vydal. Pokračujeme k návštěvě Luzernu, města na Vierwalderstatském jezeře, které se může pochlubit slavným Kapellenbrücke (Kapličkovým mostem), nejpověstnější mostní konstrukcí Švýcarska, která se stala jeho symbolem. Za zmínku stojí i největší Obří hrnec na světě v místním muzeu, poblíž nějž je i památník švýcarských gardistů, romantická promenáda při jezeře, či hradby, kterým vévodí sedm věží. Přes nevysoký Brünnigpass dojedeme do místa ubytování v okolí Interlakenu, nocleh.

2. den: Po snídani individuální výjezd historickou soupravou ze třicátých let na náhorní planinu Schynige Platte (1967 metrů nad mořem) s panoramatickým výhledem na nejkrásnější vrcholy Bernských Alp. Zde můžete podniknout asi hodinovou procházku k vyhlídkovému bodu Daube s panoramatickým výhledem na jezera Thunersee a Brienzersee. Nebo lze zůstat v areálu horského hotelu, navštívit alpskou botanickou zahradu, či jen posedět při šálku kávy na terase a kochat se nádhernými horskými panoramaty. Po návratu společný odjezd autobusem do Ženevy, kde si v podvečer můžete individuálně prohlédnout nejvýznamnější pamětihodnosti města, např. katedrálu sv. Petra s románskými a gotickými prvky – zde můžeme obdivovat mj. kapli Makabejských, dále protestanský kostel Notre Dame la Neuve, proslavený reformátorskými kázáními Jana Kalvína, centrální náměstí Place Bourg de Four s malebnými domy, Radnici (Hotel de Ville), kde byla v přízemním sále Alabama podepsána roku 1864 první ženevská konvence Červeného kříže, Památník reformace s výjevy z dějin reformace či novodobý symbol města vodotrysk Jet d' Eau. Odjezd k ubytování v oblasti Ženevy, nocleh.

3. den: Snídaně, po francouzském území dojedeme k návštěvě olympijského města Chamonix, ležícího pod nejvyšším evropským vrcholem Mt.Blanc. Výjezd lanovkou na Aguille du Midi do výšky 3482m, odkud máte vrcholek Mt.Blancu téměř na dosah ruky. Při dobrém počasí je možno pokračovat lanovkou nad ledovcem Mt.Blancu až na vyhlídku Herbroner (jízdné cca 70 EUR není v ceně zájezdu), ležící na francouzsko-italské hranici. Návrat do místa ubytování, nocleh.

4. den: Snídaně, odjezd autokarem do Vevey - města spojeného s firmou Nestlé a Charlie Chaplinem, který žil poblíž v usedlosti Manoir de Ban od roku 1953 až do své smrti v roce 1977. Krátká zastávka. Podle časových možností pokračování lodí (jízdenka cca 14 CHF není v ceně) do Montreux - města s jedinečnou promenádou a přímořskou atmosférou. Výjezd ozubnicovou železnicí na Rochers de Naye, nejkrásnější vyhlídku na Ženevské jezero (jízdenka není v ceně). Po návratu zpět se zastavíme u Chateau du Chillon, nejznámějšího hradu Švýcarska. Pokračování do Lausanne – Perly na jezeře, proslavené katedrálou – nejkrásnější gotickou stavbou ve Švýcarsku, jediným švýcarským metrem a olympijským muzeem a parkem, kde má sochu Emil Zátopek. Projdeme se centrem, kde se na malém centrálním náměstí Place Palud nachází místní orloj. Návrat do Ženevy a dále do místa ubytování, nocleh.

5. den: Po snídani navštívíme Bern, město loubí, medvědů a kašen s nádherným minstrem, orlojem ne zcela nepodobným pražskému, monumentálním Bundeshausem, který je centrem celé země i zajímavými zákoutími historického centra. Pokračujeme na hranice s Rakouskem a cestou do ČR se zastavíme ještě v romantickém Bregenzu na Bodamském jezeře, kde je známá jezerní operní scéna. Za návštěvu však jistě stojí i promenáda, která patří k nejkrásnějším na jezeře. Kolem Mnichova a Plzně dojedeme zpět do Prahy pozdních večerních hodinách, na Moravu až v časných hodinách následujícího dne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000