crosssearch

S kartou do tří zemí u Bodamského jezera a do kraje Heidi

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

BREGENZ - SÄNTIS - APPENZELL - VLÁČEK Z HEIDEN DO RORSCHACH - STEIN AM RHEIN (UNESCO) - MEERSBURG - HEIDILAND - PFÄNDER - LINDAU

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

BREGENZ - SÄNTIS - APPENZELL - VLÁČEK Z HEIDEN DO RORSCHACH - STEIN AM RHEIN (UNESCO) - MEERSBURG - HEIDILAND - PFÄNDER - LINDAU

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, přes Prahu a Plzeň do Rakouska (další nástupní místa: Ždár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradište 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kromeříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Velká Bíteš dálnice zdarma, Velké Mezirící dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma). V podvečer přijedeme do hlavního města Vorlarlberska Bregenz, které se nachází přímo u břehu třetího největšího jezera ve Střední Evropě. Město vznikalo postupně kolem středovekého jádra a Martinské veže, která je symbolem mesta. Z toho také vychází současná silná stránka zemského hlavního města Vorarlberska, moderní architektura. Bregenz se stal centrem zájmu mezinárodní architektury. Své stopy zde zanechali takoví architekti jako Hans Hollein, Jean Nouvel a Peter Zumthor. Možná ješte duležitejší než slavná jména je však samotný kroužek Vorarlberských architektů. Jejich rukopis dřevo ve strohém moderním stylu je viditelný už léta v celém okolí. Prohlédneme si také tzv. Jezerní scénu, která je dějištěm oper v letních měsících. Na okraji města v klidném prostředí nedaleko jezera se také ubytujeme. Večeře.

2. den:

O břehy Bodamského jezera se dělí tři státy. My ale chceme vidět šest států, a proto vjedeme do Švýcarska a krásnou krajinou přijedeme pod vrchol majestátní hory Säntis. Gondolovou lanovkou (v kartě) vyjedeme do výšky 2.502 m, odkud se nám rozevře výhled současně do Švýcarska, Německa, Rakouska, Lichtenštejnska, Francie a Itálie. Na vrcholku se nachází panoramatická restaurace a více než 100 let i meřící stanice. Säntis, coby nejvyšší viditelný bod, nás bude provázet během celého putování kolem Bodamského jezera. Poté už budeme smerovat do nejtradicnejší švýcarské vesnice Appenzell, kde se dříve na hlavním náměstí hlasovalo šavlemi, a věřte či nevěřte až do dnešních dnů zvednutím ruky. Projdeme se uličkami s malebnými dřevěnými domy a mužeme také navštívit místní folklórní muzeum se sbírkami výšivek, oděvů a ukázkami tesařských prací (v kartě). V městečku Heiden navštívíme muzeum Henry Dunanta, zakladatele Červeného kříže (v kartě). V domě, kde žil 18 let, se seznámíme s jeho životem, prací, jeho vizemi, ale také uvidíme Nobelovu cenu i film o jejím nositeli. Ke Švýcarsku patří vlaky, a tak i my nasedneme na malý vyhlídkový vláček, který nás malebnou krajinou přiveze až do přístavního městečka Rorschach (v kartě), kde si necháme čas na kávu nebo skleničku a pozorování jachet a plachetnic na promenádě u jezera. Uvidíme i lázeňský domeček, který na kulech vstupuje do jezera a také hrad Wartegg, dnes hotel, kam se uchýlila císařovna Zita se svým manželem po pádu monarchie. Na večeři přijedeme do našeho hotelu.

3. den:

Po snídani pojedeme po švýcarské strane jezera. Naší první zastávkou bude nejkrásnější skanzen švýcarského středovekého města Stein am Rhein. Jako v pohádce se budeme cítit na Radničním náměstí, obklopeni nádhernými renesančními domy ze 16. století s arkýři a barevnými fasádami. V Kreuzlingen švýcarské části Kostnice si vyfotíme kámen, kde byl upálen Mistr Jan Hus a poté se již nalodíme i s naším autobusem na trajekt a budeme se tešit plavbou k protější německé straně jezera. Přivítají nás plazící se vinice na mírných svazích padající do jezera. Po priplutí do překrásného barokního městečka Meersburg budeme mít cas ochutnat některou z místních specialit a vybrat si z množství lákavých restaurací a venkovních zahrádek v labyrintu ulicek s hrázdenými a malovanými domy. Mužeme si také zvolit, zda navštívíme stredověký hrad (v kartě) nebo nový renesanční palác (v kartě), které jsou hlavními lákadly města. A nesmíme také zapomenout ochutnat Müller Thurgau víno Bodamského jezera. Abychom si užili i kouzlo nasvíceného pitoreskního městečka plného kaváren, hospůdek a předzahrádek s vonícími specialitami, zdržíme se až do večerních hodin. V pozdních večerních hodinách návrat do našeho hotelu.

4. den:

Po snídani se opět podíváme do Švýcarska. Tentokrát pojedeme do kraje Heidi. Kdo by neznal osudy tohoto malého děvčátka z knihy Heidi děvčátko z hor, která byla přeložena do více než padesáti jazyku Podíváme se spolu do vesničky Heididorf u Maienfeldu. Přeneseme se v čase zpět do švýcarského horského světa 19. století a navštívíme původní Heidihaus (6,90 CHF), dům dívenky Heidi, který je zařízen přesně podle předlohy z knihy a prožijeme její příběh a osud její autorky Johanny Spyri, kterou tento kraj inspiroval k napsání světoznámého příběhu. Z Bad Ragaz vyjedeme kabinovými lanovkami na vrchol Wangs (v kartě) do výšky 2.800 m do nádherné oblasti Heidina kraje. Odpoledne se vrátíme přes Lichtenštejnsko k Bodamskému jezeru. Po návratu do Bregenzu vyjedeme gondolovou lanovkou na 1.064 m vysokou horu Pfänder (v kartě) a budeme mít možnost videt nádherné panorama. Od švýcarských hor, přes Bodamské jezero, až k německé oblasti Allgäu a velikánům pohoří Bregenzského lesa. Z ptačí perspektivy uvidíme také jezerní scénu, kde se v létě pořádají opery přímo na jezeře. Možnost procházek nebo občerstvení v horské chate i s nákupem sýru nebo místní pálenky. Na večeři se vrátíme do hotelu.

5. den:

Po snídani se s Bodamským jezerem rozloučíme jezerní perlou město Lindau se nachází na ostrově a budeme žasnout nad jeho pitoreskní krásou. Nový maják z 19. století skýtá ohromující výhled na jezero a Alpy. Mramorový bavorský lev naproti je symbolem města. Ve svém volnu před odjezdem budeme mít dostatek času projít si náměstí a uličky s gotickými a renesančními domy s překrásnými freskami. Všude nás budou lákat kavárny a venkovní zahrádky k ochutnávce vína, piva, nebo výborného jídla. I nám se bude stýskat, že tuto překrásnou oblast u jezera opouštíme, ale ceká nás cesta domu. Do Plzně, Prahy přijedeme v pozdních večerních, do Brna nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000