crosssearch

Plavba z Basileje do Amsterdamu

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Přelet z Prahy do Basileje, ubytování ve městě na trojmezí. Podle časových možností podvečerní procházka městem, kde jistě budeme obdivovat monumentální minstr a glazovanou střechou, kde je pohřben Erasmus Rotterdamský, nádheru nejkrásnější radnice ve Švýcarsku, romantiku...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1.den PRAHA -BASILEJ

Přelet z Prahy do Basileje, ubytování ve městě na trojmezí. Podle časových možností podvečerní procházka městem, kde jistě budeme obdivovat monumentální minstr a glazovanou střechou, kde je pohřben Erasmus Rotterdamský, nádheru nejkrásnější radnice ve Švýcarsku, romantiku historických uliček, noblesní objekt slavné univerzity, či si vychutnáme atmosféru města z některého z četných přívozů přes Rýn.

2.den BASILEJ - ŠTRASBURK

Během dopoledních hodin se nalodíme na luxusní říční loď, která poskytuje svým klientům služby ***** hotelu včetně plné penze během plavby. Loď má tři paluby, celkem 85 kabin, několik různých restaurací a barů, menší bazén, poskytuje i služby masér, kadeřníka i fitness . O pohodlí až 169 pasažérů se zde stará 53 členů posádky. Celá flotila byla spuštěna na vodu v letech 2012-2016. Pokud zrovna neplujete, můžete absolvovat organizované prohlídky měst či se účastnit na dalších atrakcích.

3.den ŠTRASBURK

Snídaně na lodi. Plavba po Rýnu zde nabízí během naší cesty zajímavé scenerie a naše první přistání bude v historickém francouzském městě Štrasburku, které je největším městem v Alsasku. Toto město si dodnes zachovalo svůj historický kolorit a jeho stará část je plná tradičních staveb, které díky vyvýšeným chodníkům nabízí v části zvané ne zcela neprávem ,,Malá Francie" až pohádkovou atmosféru. Během prohlídky města navštívíme i zdejší slavnou katedrálu. Návštěva Francie by nebyla kompletní pokud bychom neochutnali některé ze zdejších znamenitých vín. Tradiční vinná degustace je třešničkou na dortu naší dnešní prohlídky. Znamenitý je např. Sylván ze Zotzenberga, kde se nachází jediná vinice Grand Cru v Alsasku. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

4.den ŠTRASBURK - HEIDELBERG - MANHEIM

Snídaně na lodi, která se mezitím dostala na území Německa, a mezi oběma německými břehy dále teče Rýn v délce 800km. Během plavby po Horním Rýnu na nás prakticky všude čeká nějaké zajímavé překvapení. Nejprve navštívíme slavný Heidelberg, univerzitní město, které se může pochlubit nejstarší německou univerzitou, založenou roku 1385 a kterému vévodí monumentální zámek, v jehož sklepeních se nachází jeden z největších sudů na světě. Atmosféru tohoto města jistě dokreslují bezpočetné studentské hospůdky, které se nacházejí v historické části města plné rázovité historické architektury. V nedalekém Speyru se naskytne fakultativně možnost návštěvy zajímavého technického muzea nabízející raritní expozici. Hockenheim se naopak může pochlubit závodištěm Formule (fakult.). Cílem dnešní plavby je Mannheim univerzitní město, které je po Štutgartu druhým největším městem spolkové země Bádensko- Württembersko. Všechny ulice historické části připomínající svým tvarem podkovu se zde rozbíhají od zámku ležícím v samém centru, za pozornost jistě stojí i zdejší jezuitský chrám. Dnešní den završíme návštěvou koncertu klasické hudby v barokním paláci ve městě Mannheim. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

5.den MANEHEIM - RÜDESHEIM - KOBLENZ

Snídaně. Dnešní plavba povede do známé soutěsky Rýna, která je na seznamu UNESCO. Podle pověstí zde vody Rýna chrání Zlato Nibelungů a v nejužším místě slavná Lorelei vábí svým hlasem plavce do záhuby. Tato část naší plavby bude bohatá na nádherné scenerie, jejichž dojem umocňuje množství hradů a jiných historických staveb. V okolí se nacházejí jedny z nejslavnějších vinic Německa. Dnešním cílem bude i Rüdesheim, slavné město poblíž Rýnské soutěsky, kde vinicím, odkud pochází především slavné červené, vévodí slavná Germánie. V Rüdesheimu nasedneme do Winzerexpresu, což je malý vláček jedoucí do Siegfriedova hudebního muzea. Následně se vydáme kabinovou lanovkou k památníku sjednocení Německa z roku 1871 - Niederwalddenkmal. Památník patří k řadě monumentálních staveb, které vznikly za Německého císařství. Od roku 2002 je tento pomník součástí kulturního dědictví UNESCO. Pokračování plavby do Mannheimu. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

6.den KOBLENZ

Snídaně. Dnes navštívíme město Koblenz, které leží na soutoku Rýna s Moselou. Samotné město nabízí řadu historických míst, i když předchozím našim zastávkám v tomto směru je jen malou konkurencí. Za zmínku stojí především zdejší katedrála. V rámci dnešního výletu navštívíme nedaleký hrad Cochem Reichsburg jehož původní stavba je stará přes tisíc let. V roce 1689 byl zničen Francouzi při obléhání. V letech 1868 až 1877 byl kompletně zrenován a od té doby je nejnavštěvovanější památkou v údolí řeky Mosely. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

7.den KOBLENZ - KOLÍN N. RÝNEM

Snídaně, naše plavba dále vede k holandským hranicím do země tulipánů, sýrů a větrných mlýnů. Přes 50% území se nachází pod úrovní moře, na jehož úkor bylo získáno. Země je protkána spletí plavebních kanálů a na jeden z nich pak v závěru naší plavby do Amsterdamu odbočíme z hlavního toku Rýna. Cesta nás vede nedaleko třetího nejstaršího města Nijmegen, dále Masstrichtu, historického města, které dalo jméno důležitým mezinárodním dohodám. Samo se může pochlubit řadou historických památek mezi nimiž jistě vyniká labyrint podzemních chodeb zvaných též jeskyně Sv.Petra. Mimo prohlídky města se můžete vydat obdivovat zámek Zámek Burg nad řekou Šupler, jež je největším zrekonstruovaným zámkem v Severním Porýní-Vestfálsku. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

8.den KOLÍN N. RÝNEM - AMSTERDAM

Snídaně. Další plavba vede plavebním kanálem z Rýna do Amsterdamu. Během návštěvy města je možno navštívit brusírnu diamantů, květinový trh, či se svézt lodí po Grachtech. Fakultativně je možno navštívit Volendam rybářskou vesnici na pobřeží pověstnou svými uzenými úhoři, Edam, oblast slavného Eidamu. Oběd a večeře jsou organizovány dle lodního programu, nocleh na lodi.

9.den AMSTERDAM - PRAHA

Snídaně. Náš pobyt na lodi končí. Během dne, kdy ještě máme nějaký čas na procházku Amsterdamem, kde je možno navštívit řadu zdejších muzeí, jak například slavný dům Anny Frankové. Odpoledne se uskuteční transfer na letiště a odlet do ČR.

Poznámka: s ohledem na splavnost řeky a bezpečnostní opatření je vyhrazena změna směru plavby a s tím související uspořádání programových bodů

Scenic Cruise

Luxusní plavba moderní výletní lodí nabízí jedinečný zážitek v podobě cestování z jiného úhlu pohledu. Mezitím co se krajina před vašimi zraky neustále mění, vy si užíváte přepychu obsluhy osobním komorníkem. Moderně a stylově vybavené kajuty s balkonem jsou jen pouhým začátkem. Vybavení jako je masážní salon, moderní posilovna, elektro kola, wifi na palubě, knihovna, letní kino, salon krásy, bazén, jsou standardem na palubě této 5* královny asijských vod. Nadstandardním zážitkem je především gastronomie a vše co k ní patří. Náš šéfkuchař a jeho tým udělá vše proto, aby každá vaše chuťová buňka byla uspokojena. All inclusive je naší chloubou.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- letenku Praha - Basilej / Amsterdam - Praha

- 1x ubytování v hotelu 5*

- 7x ubytování na lodi 5* Scenic Jewel ve standardní kajutě typu E

- All Inclusive po dobu plavby

- služby českého průvodce po celou dobu programu

- transfery klimatizovanými vozy

- služby místního průvodce

- zákonné pojištění proti úpadku

- dopravu na letiště v Praze a zpět do místa bydliště

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- fakultativní výlety nad rámec programu

- cestovní pojištění

- spropitné

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000