crosssearch

Pěšky pod Matterhorn

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Schwyz | Nuffenenpass | Grächen | Zermatt | Matterhorn | Schwarzsee | Gornergrat | Saas Fee | Allalin | Furka pass | Andermatt

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách se zastávkou na odpočívadle Sv. Kateřina do SRN, kde projedeme kolem Mnichova a rakouského Bregenzu do Švýcarska. Zastavíme se ve městečku Schwyz, které dalo této zemi jméno a které se může pochlubit, kromě jiného i nejstarším dřevěným domem Švýcarska Bethelem, či nádhernou radnicí s venkovními freskami zobrazujícími významné dějinné události země. Pokračujeme 16 km dlouhým tunelem, kterým podjedeme slavný průsmyk St. Gottharda a nejvyšším průjezdným průsmykem Švýcarska Nuffenenpass ve výšce 2 478 m přejedeme do údolí Rhóny, kterým pokračujeme kolem Brigu a Vispu do Matternského údolí a tím vyjedeme až do místa ubytování v Grächenu, významném středisku zimních sportů poblíž nejvýznamnějších horských velikánů Švýcarska. Ubytování, večeře, nocleh.

2. den: Po snídani odjezd do Täsche. Ozubnicovou železnicí pokračujeme do Zermattu (jízdné cca 14 CHF není v ceně) a dále projdeme městem k lanovce ve Winkelmattenu. Výjezd na Schwarzsee do výšky 2550 m. Pěšky pokračujeme náročnější túrou k návštěvě Hornlihütte na Matterhornu ve výšce 3 260 m. Zpět pokračujeme suťovým polem a dále přes vyhlídkovou restauraci Stafelalp a romantickou vesničku Zmutt přitisknutou k úbočí hory nad řekou Mattern. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh.

3. den: Po snídani sjedeme do Matternského údolí a pokračujeme k návštěvě dalšího významného střediska zimních sportů Saas Fee, sevřeného ve skalním kotli ve výšce 1 800 m. Výjezd lanovkou do říše věčného sněhu na Mittelallalin do výšky 3 500 m, kde je známá otočná kavárna. Pokračujeme po sněhovém poli a malém hřebínku na vyhlídku Přední Allalin, odkud teprve můžeme vychutnat kouzlo skalního kotle, kde je Saas Fee uzavřeno. Je možno též navštívit ledovcovou jeskyni v ledovci Allalinu. Metroalpinem se vrátíme na mezistanici Felskinn, odkud po ledovci a sněhovém poli dojdeme na Britaniahütte. Po této nepříliš náročné tůře se vrátíme do údolí a pokračujeme k Matmarkskému jezeru, další malebné lokalitě Walliských Alp. Při dobrých časových podmínkách možnost nenáročného výletu kolem jezera. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách. Večeře, nocleh.

4. den: Po snídani pojedeme do Täsche, odkud opět vyjedeme ozubnicovou železnicí do Zermattu. Napřed vystoupíme cestou, kdy budeme mít před sebou nezapomenutelná zátiší s nejslavnější švýcarskou horou Matterhornem do vesnice Findeln, z níž bývá velmi často tento horský velikán fotografován do kalendářů. Dále kolem See Zerwoinen a několika jezírek vystoupíme do výšky 3081 m na vyhlídku Gornergrat. Zpět do Zermattu můžeme sejít přes Rifelberg po cestě, která nám nabídne další vděčné pohledy na nejvyšší hory Švýcarska. Méně zdatní mohou použít k výjezdu na vrchol ozubnicovou železnici a sejít po některé z uvedených cest zpět do Zermattu. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh.

5. den: Po snídani sjedeme do údolí Rhóny a pokračujeme k návštěvě Rhónského ledovce v průsmyku Furka. Po průjezdu tímto průsmykem se zastávkou na vrcholu dojedeme do srdce alpské pevnosti, města Andermattu, sevřeného třemi průsmyky. Při dobrých časových možnostech výjezd na Gemstock do výšky skoro 3 000 m, odkud se nám otevře toto horské zátiší v celé své kráse. Po návratu se cestou ještě krátce zastavíme u Suvorovova památníku a Ďáblova mostu a pak již jen s nejnutnějšími zastávkami pokračujeme přes území SRN zpět do ČR. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách, na Moravu až v časných hodinách následujícího dne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000