crosssearch

Pěší turistika v Bernských Alpách

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Vaduz - Luzern - Interlaken - Jungfrau - Hardegkulm - Mürren - Schilthorn (Piz Gloria) - Schinige Platte - Bern - Bregenz

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách se zastávkou na odpočívadle Sv. Kateřina do SRN, kde projedeme kolem Mnichova a rakouského Bregenzu do Švýcarska. Krátce se zastavíme v hlavním městě Velkovévodství Lichtenštejnského Vaduzu, kde je možno kromě malebného centra tohoto městečka navštívit muzeum se sbírkami Lichtenštejnů nebo muzeum známek, které tento stát během svojí historie vydal. Pokračujeme k návštěvě Luzernu, města na Vierwalderstatském jezeře, které se může pochlubit slavným Kapellenbrücke (Kapličkovým mostem), nejpověstnější mostní konstrukcí Švýcarska, která se stala jeho symbolem. Za zmínku stojí i největší Obří hrnec na světě v místním muzeu, poblíž nějž je i památník švýcarských gardistů, romantická promenáda při jezeře, či hradby, kterým vévodí sedm věží. Přes nevysoký Brünnigpass dojedeme do místa ubytování v okolí Interlakenu. Večeře, nocleh.

2. den: Po snídani pojedeme do Lauterbrunnenu a odtud nás žlutozelené vagónky Wengernbahn vyvezou na sedlo Kleine Scheidegg. Pěší turisté mohou vystoupit z vlaku v mezistanici střediska Wengen, odkud vyjedou kabinovou lanovkou na hřeben Mannlichen (2222 metrů nad mořem). Odtud pokračují asi 70 minutovou horizontální panoramatickou cestou s fantastickými výhledy na zasněžené vrcholy Bernských Alp prakticky na dosah do sedla Kleine Scheidegg (2061 metrů nad mořem), kam v mezičase dojeli klienti, kteří preferovali cestu vlakem. Odtud celá skupina pokračuje žlutočervenou soupravou Jungfraubahnen na nejvyšší železniční stanici v Evropě do výšky 3451m Jungfraujoch skoro devítikilometrovým tunelem ve stěně Eigeru. Při dobrém počasí možnost výletu po sněhovém poli na Mönchsjochhütte, turistickou chatu v pásmu věčného sněhu a ledu (kromě dobré obuvi nevyžaduje cesta žádnou další speciální výbavu, cesta trvá 45 minut v jednom směru). Cestou zpět z Jungfraujoch se zastavíme na sedle Kleine Scheidegg a vychutnáme si zdejší romantickou atmosféru ve stínu nejslavnějších velikánů Bernských Alp. Poté pojedeme druhou větví Wengernbahn do Grindelwaldu, vysokohorského střediska při úpatí severní stěny obávaného Eigeru. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh.

3. den: Po snídani pojedeme vlakem opět do Grindelwaldu, odkud vyjedeme jednou z nejdelších kabinkových lanovek Evropy na vyhlídkový útes First v nadmořské výšce 2168 metrů nad mořem odkud podnikneme nenáročnou procházku k jezeru Bachalpsee (2265 metrů nad mořem – 50 minut jedním směrem). Nároční vysokohorští turisté mohou individuálně pokračovat klasickou horskou túrou přes Faulhorn na Schynige Platte odkud se ozubnicovou železnicí samostatně vrátí zpět do hotelu. Ostatní účastníci se vratí zpět na First a do Grindelwaldu kabinkovou lanovkou. Milovníci adrenalinu mohou pro návrat vyzkoušet First Flieger – světovou senzaci - sjezd v závěsu na laně v kombinaci s jízdou na koloběžce (vše za poplatek). Po krátké přestávce v mondénním středisku, kterou můžete využít k prohlídce suvenýrových obchodů, kde budete žasnout nad sortimentem drahých hodinek, které zde vykupují Japonci ve velkém stylu, pokračujeme výjezdem kabinovou lanovkou na Pfinnstegg do výšky 1391 metrů na druhé straně údolí těsně pod ledovci Bernských Alp. Odtud milovníci pěší turistiky mohou pokračovat vzhůru k horské chatě Baregg odkud budou moci obdivovat ledovcové jezero a výběžky Grindelwaldského ledovce (75 minut jedním směrem). Méně zdatní mohou sestoupit do ledovcového kaňonu a vrátit se asi hodinovou procházkou do Grindelwaldu nebo lze sjet dolů lanovkou. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh.

4. den: Po snídani vyjedeme historickou soupravou ze třicátých let na náhorní planinu Schynige Platte (1967 metrů nad mořem) s výhledem na panorama Bernských Alp. Zde podnikneme asi hodinovou procházku k vyhlídkovému bodu Daube s panoramatickým výhledem na jezera Thunersee a Brienzersee. Nebo lze zůstat v areálu horského hotelu, navštívit alpskou botanickou zahradu, či jen posedět při šálku kávy na terase a kochat se nádhernými horskými zátišími. Odpoledne pojedeme do Lauterbrunnenu, odkud nás lanovka dopraví do Grütschalp. Dále pokračujeme adhezivní tratí vedoucí po skalním přehybu, kde se během cesty nabízejí nádherné pohledy na Eiger, Mönch a Jungfrau do Mürrenu. Milovníci „Bondovek“ jistě nevynechají příležitost navštívit lanovkou Schilthorn (Piz Gloria), Bondův vrchol – jízdné není v ceně zájezdu a nevztahuje se na ně Jungfraubahnenpass. Návrat do místa ubytování buď přes Grütschalp, nebo lanovkou (jízdné není v ceně zájezdu a nevztahuje se na ně Jungfraubahnenpass) do Stechelbergu a odtud Postbusem, při dobrých časových možnostech se zastávkou u Trümmelbašského vodopádu. Večeře, nocleh.

5. den: Po snídani navštívíme Bern, město loubí, medvědů a kašen s nádherným minstrem, orlojem ne zcela nepodobným pražskému, monumentálním Bundeshausem, který je centrem celé země i zajímavými zákoutími historického centra. Pokračujeme na hranice s Rakouskem a cestou do ČR se zastavíme ještě v romantickém Bregenzu na Bodamském jezeře, kde je známá jezerní operní scéna. Za návštěvu však jistě stojí i promenáda, která patří k nejkrásnějším na jezeře. Kolem Mnichova a Plzně dojedeme zpět do Prahy pozdních večerních hodinách, na Moravu až v časných hodinách následujícího dne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000