crosssearch

Okruh Švýcarskem - busem a vlakem

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Luzern | Interlaken | Zweisimmen | Chateau d´Oex | Col des Mosses | Montreux | Visp | Zermatt | Aigle | Sépey | Grindelwald | Lauterbrunnen | Jungfrau | Svatý Mořic | Engadin

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den: V pozdních večerních hodinách odjezd autobusem z Prahy (v odpoledních hodinách z Moravy) přes Rozvadov a dále jen s bezpečnostními zastávkami přes území SRN.

2.den: V ranních hodinách dojedeme do malebného přístavu na Bodamském jezeře Romanshornu, odkud nás bílá souprava Voralpen expresu doveze nádhernou krajinou předhůří Alp do Luzernu. Individuální prohlídka města s pověstným Kapličkovým mostem, Wagnerovým muzeem, památníkem švýcarských gardistů a největším dopravním muzeem světa. Červenobílá souprava ozubnicové Centralbahn nás přes nevysoký Brünigpass doveze do Interlakenu. Krátká zastávka ve městě ležícím na úzké šíji mezi Thunským a Brienzským jezerem, které je klíčem k nejvýznamnějším vrcholům Bernských Alp, jejichž zátiší můžeme obdivovat z městské lázeňské promenády. Souprava slavné Lötschberské dráhy nás dopraví do Zweisimmenu, střediskového města nejkrásnějšího údolí Bernských Alp, odkud pojedeme modrožlutými vagóny adhezivní MOB do Chateau d’Oex, kde čeká autobus. Odjezd do místa ubytování na Col des Mosses, průsmyku ve výši 1500 m, kde probíhá hlavní evropské rozvodí. Večeře, nocleh.

3.den: Po snídani nás autobus doveze do Chateau d’Oex, odkud pokračujeme modrožlutými vagóny adhezivní MOB do Montreux, mondénního města na Ženevském jezeře. Zajímavým údolím Rhóny nás souprava SBB doveze do Vispu, odkud červenými vagónky Matterhorn – Gotthardbahn pokračujeme do Zermattu, nejznámějšího vysokohorského centra Švýcarska, které leží při úpatí Matterhornu. Možnost výjezdu na vyhlídku Gornergrat do výšky 3130 m, odkud se otevírá nádherné kruhové panorama na alpské velikány včetně Matterhornu a Monte Rosy. V pozdních odpoledních hodinách návrat do Vispu, odkud pokračujeme soupravou SBB do Aigle, kde přestoupíme do modrobílých vagónů adhezivní železnice do Sépey, a odtud autobusem zpět do místa ubytování, večeře, nocleh.

4.den: Po snídani sjedeme opět do Chateau d’Oex, odkud modrožlutými vagóny MOB pojedeme romantickým údolím Simmental a přes Interlaken do Grindelwaldu – individuální prohlídka střediska zimních sportů ležícího při úpatí tří nejznámějších velikánů Bernských Alp Eigeru, Mönchu a Jungfrau. Pokračování známou ozubnicovou železnicí Jungfraubahn, z jejíchž vozů se otevírají nádherné pohledy na hory Bernských Alp. Přes sedlo Kleine Scheidegg vyjedeme sedmikilometrovým tunelem ve stěně Eigeru na nejvýše položenou železniční stanici Evropy Jungfraujoch do výšky skoro 3500 m. V odpoledních hodinách sjedeme do Lauterbrunnen. Odjezd do místa ubytování, večeře, nocleh.

5.den: Po snídani pojedeme do Aigle, odkud nás údolím Rhóny doveze rychlík do střediska německé části kantonu Wallis Brigu, strategického klíče k Simplonskému průsmyku s nádherným arkádovým zámkem "pána Simplonu" Kaspera Jodoka Stockalpera, zde po krátkém volnu nastoupíme do nejpomalejšího rychlíku na světě, Glacier expresu (rezervační poplatek 30CHF není v ceně zájezdu), který nás dopraví slavnými švýcarskými průsmyky do dalšího významného střediska zimních sportů Svatého Mořice. Po prohlídce tohoto světoznámého vysokohorského lázeňského města, které hostilo i zimní olympiádu, pojedeme trasou Engadin Star nejkrásnějším údolím východního Švýcarska Engadin a dále kolem Klosters do Landquart, kde čeká autobus. Následuje noční přejezd jen s nejnutnějšími zastávkami přes území SRN.

6.den: Návrat do Prahy v ranních hodinách, dojezd na Moravu v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000