crosssearch

Okolo Ženevského jezera,nejen za tajemstvím hodinek, čokolády a sýra

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Vydejte se s námi okolo Ženevského jezera, Ženeva, Lausanne, Chillon, město Neuchâtel, odkud se vysílá oficiální tikání přesného švýcarského času, sladké království v Brocu, srdce ženevské riviéry Montreux nebo sviští ráj na vrcholku Rochers de Naye.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Okolo Ženevského jezera, nejen za tajemstvím hodinek, čokolády a sýra

1. den zájezdu Odjezd z ČR v časných ranních hodinách. Podvečerní prohlídka historického centra BASILEJE - katedrála, překrásné středověké domy. Odjezd na ubytování.

2. den zájezdu Neuchâtelské jezero a zastávka ve stejnojmenném městě NEUCHÂTEL - monumentální zámek a seskupení budov a kašen z 16.–18. století. Panoramatická ozubnicová dráha z CHAUMONTU - uvidíme celý Jurský kanton s jezery, Bernské Alpy a masiv Mont Blanc. V LA CHAUX DE FONDS navštívíme nejprestižnější hodinářské muzeum na světě, 3000 exponátů jak historických, tak nejmodernějších. Cestou přírodní krásy tzv. „Hodinkového údolí“, krajinou Jury a Ženevského jezera. Zastávka v pohádkovém městečku MURTEN s hradbami a vyhlídkami. Večeře a nocleh v průsmyku Les Mosses.

3. den zájezdu Pojedeme průsmykem a pak horskou oblastí Pays d’ Enhautm, přes krásné švýcarské městečko GRUYERES - centrum výroby sýrů. BROC - prohlídka čokoládovny s ochutnávkou. LAUSANNE - hlavní město kantonu Vaud - směsice historických památek s dominantní katedrálou, muzei, kavárnami a parky. Plavba z Lausanne do klimatických lázní VEVEY, krátká procházka, zavzpomínáme na slavného Ch. Chaplina, českého studenta Jana Palacha a také Henriho Nestlé, zakladatele čokoládovny Nestlé. Večer návrat na ubytování, večeře.

4. den zájezdu ŽENEVA - kosmopolitní město se sídly mezinárodních organizací. Během prohlídky města si připomeneme Alžbětu Rakouskou, zvanou Sissi, která zde byla zavražděna i zdejšího zavrženého rodáka J. J. Rousseaua. Lodní výlet nám umožní spatřit vily prominentů, nejkrásnější zahrady a parčíky v nejbohatší části města. Vracet se budeme po silnici, podél břehů jezera, zpět do Lausanne - městská pobřežní část Ouchy, jedinečné Olympijské muzeum s parkem. Večer návrat na ubytování, večeře.

5. den zájezdu Hrad CHILLON, nad vodami Ženevského jezera, odtud lodí do sousedního MONTREUX, „srdce ženevské riviéry“. Z města odjedeme ozubnicovou železnicí na vrcholek ROCHERS DE NAYE, který je domovem svišťů, parky „Sviští ráj“, variantně alpská zahrádka La Rambertia, alpské rostliy a květiny. V podvečer vláčkem zpět do Montreux, a odjezd ČR.

6. den zájezdu Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000