crosssearch

Okolo Mont Blanc

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

BERN - VEVEY - LEYSIN - PRAFANDAZ - COL DU PILLON - SCEX ROUGE - GLACIER DES DIABLERETS - LES DIABLERETS - CHAMONIX - LA FLÉGERE - PLAN PRAZ - EMOSSON - ROCHERS DE NAYE - MONTREUX - CHILLON - COL DES MOSSES - PIC CHAUSSY - KUKLOS - LAC DAI - TOUR DAI - LAC DE MAYEN

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

V odpoledních hodinách odjedeme z Brna, Prahy, Plzně (další nástupní místa: Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, České Budějovice 400 Kč, Vodňany 400 Kč, Písek 400 Kč, Tábor 400 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Pardubice 400 Kč, Chrudim 400 Kč, Poděbrady 400 Kč).

2. den

Ráno nás čeká prohlídka hlavního města Švýcarska historického Bernu (UNESCO) a o něco později se zastavíme v mondénním Vevey na břehu Ženevského jezera, kde se projdeme po promenádě s populární sochou Charlese Chaplina a památníkem Jana Palacha. Odtud budeme pokračovat do Leysin na nádherné horské terase. Ubytujeme se v hotelu Central Residence & Spa, hotel disponuje relaxačním centrem s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Před večeří ještě podnikneme vycházku na panoramatickou vyhlídku Prafandaz s vyhlídkou na Ženevské jezero. Večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani vyjedeme přes Les Diablerets do průsmyku Col du Pillon (1.546 m), odkud s námi gondolová lanovka vystoupá na vrchol Scex Rouge (2.940 m). Od vrcholové restaurace, kterou navrhl známý architekt Mario Botta, je nádherný kruhový rozhled na Mont Blanc, Matterhorn i Jungfrau. Vydáme se na bezpečnou vycházku po ledovci Glacier des Diablerets až ke sklaní věži Quille de Diable, a pak zpět lanovkou do průsmyku Col du Pillon. Odtud budeme sestupovat kolem krásného vodopádu do Les Diablerets a po procházce se vrátíme do hotelu, večere, nocleh.

4. den:

Po snídani odjedeme do údolí Rhony a z Martigny se přes průsmyky Col de la Forclaz (1.526 m) a Col des Montets (1.461 m) dostaneme do věhlasného Chamonix pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc. Gondolovou lanovkou vyjedeme na plošinu La Flégere, která je přírodním vyhlídkovým balkonem na oblast Mont Blanc a Chamonix. Procházka po vrstevnici nás přivede do mezistanice Plan Praz a lanovka zpět do Chamonix, které si prohlédneme. Cestou zpět se zastavíme u přehrady Emosson v oblasti masivu Dents du Midi. Návrat do hotelu, večere, nocleh.

5. den:

Po snídani přejedeme do luxusního Montreux, z jehož centra nás ozubnicová železnice vyveze na vrcholek Rochers de Naye (2.045 m), do ráje alpské květeny a svišťů s kruhovým rozhledem na švýcarské a francouzské Alpy i rozlehlé Ženevské jezero. Zajímavostí je tzv. Sviští ráj – žije zde až 14 druhů svišťů, které lze díky kamerám pozorovat přímo v norách. Ozubnicovou železnicí sjedeme do mezistanice Caux, odkud sejdeme do Montreux, kde se projdeme kolem mondénních hotelů a dále po promenádě podél jezera lemované palmami až k mohutnému vodnímu hradu Chillon. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den:

Po snídani vystoupáme průsmykem Col des Mosses (1.445 m) k jezeru Lac Lioson a dále na Pic Chaussy (2.351 m) s kruhovým rozhledem, kterému opět dominuje Mont Blanc. Z vrcholu sestup zpět do průsmyku. Kdo si nebude troufat na výstup, může podniknout okružní vycházku po náhorní plošině s minimálním převýšením do La Lecherette. Návrat do hotelu, večere, nocleh.

7. den:

Po snídani se vydáme ke kabinové lanovce, která násvyveze k otáčivé restauraci Kuklos, odkud se budeme kochat panoramatickými pohledy od Eigeru přes Matterhorn až k Mont Blanc. Další naše kroky povedou dolů k jezírku Lac d’Ai, a pak opět vystoupáme výše do sedla pod skalní věží Tour d‘Ai, kde se před námi jako na dlani objeví Ženevské jezero. Dále budeme sestupovat do Leysinokolo jezírka Lac de Mayen pod stejnojmennou skalní věží. Cestou budeme míjet mimořádně zajímavé skalní útvary. Před odjezdem možnost procházky po Leysin. Večer odjedeme do ČR.

8. den:

Návrat do ČR v ranních až dopoledních hodinách.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000