crosssearch

Od Ženevského jezera pod Mont Blanc

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách se zastávkou na odpočívadle Svatá Kateřina a dále přes území SRN pojedeme kolem Mnichova a rakouského Bregenzu do Švýcarska. Krátce se zastavíme v hlavním městě Velkovévodství Lichtenštejnského Vaduzu, kde je možno kromě malebného...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách se zastávkou na odpočívadle Svatá Kateřina a dále přes území SRN pojedeme kolem Mnichova a rakouského Bregenzu do Švýcarska. Krátce se zastavíme v hlavním městě Velkovévodství Lichtenštejnského Vaduzu, kde je možno kromě malebného centra tohoto malého městečka navštívit muzeum se sbírkami Lichtenštejnů nebo muzeum známek, které tento stát během svojí historie vydal.Pokračujeme do historického Luzernu, města s Kapličkovým mostem, který je nejfotografovanější mostní konstrukcí Švýcarska. Nejkrásnějším údolím Bernských Alp Simmentalem dojedeme k ubytování do oblasti Col des Mosses. Večeře, nocleh.

2. den: Po snídani sjedeme do údolí řeky Rhóny a přes nevysoký Col de la Forclaza Pas Montets dojedeme po francouzském území k návštěvě olympijského města Chamonix, ležícího pod nejvyšším evropským vrcholem Mt.Blanc. Možnost výjezdu lanovkou na Aguille du Midi do výšky 3 482 m, odkud máte vrcholek Mt.Blancu téměř na dosah ruky. Při dobrém počasí je možno pokračovat lanovkou nad ledovcem Mt.Blancu až na vyhlídku Herbroner, ležící na francouzsko-italské hranici (jízdné cca 70 EUR není v ceně zájezdu). V odpoledních hodinách odjezd zpět do místa ubytování, příjezd ve večerních hodinách, večeře, nocleh.

3. den: Po snídani odjedeme do Montreux, mondénního střediska na Ženevské riviéře, které hostí pravidelně jazzové festivaly i řadu jiných významných akcí. Výjezd ozubnicovou železnicí na nejkrásnější vyhlídku na Ženevské jezero Rochers de Naye, po návratu do Montreux si uděláme v odpoledních hodinách výlet lodí po jezeře (jízdné není v ceně) odkud se nám otevřou nezapomenutelná panoramata. Uvidíme nejkrásnější hrad Švýcarska Chateau du Chillon, dále poplujeme kolem ústí řeky Rhóny do jezera, od městečka St.Ghindolf, které již částečně leží na francouzském území přejedeme přes jezero do Vevey a podél pobřeží pak doplujeme zpět do Montreux. Nenáročnou procházkou po malebném pobřeží "Promenades de Fleurs“ dojdeme k nejkrásnějšímu švýcarskému hradu Chateau du Chillon. Možnost návštěvy této jedinečné památky. V podvečerních hodinách odjezd zpět do místa ubytování. Večeře, nocleh.

4. den: Po snídani dojedeme Rhónským údolím kolem papežského města Sionu do Val d´Herens, kde jsou zajímavé přírodní útvary tzv. pyramidy chráněné UNESCO. Pokračujeme k návštěvě nejvyšší přehradní hráze ve Švýcarsku a druhé nejvyšší v Evropě Le Grande Dixence. Výjezd lanovkou na korunu hráze (jízdné není v ceně), možnost nenáročné procházky po koruně hráze o výši 225 m. V odpoledních hodinách navštívíme významné středisko zimních sportů Crans Montana, možnost výjezdu lanovkou do výšky 3000 m na Plein Morte, kde se celoročně lyžuje. V pozdních odpoledních hodinách se ještě zastavíme v papežském městě Sionu, možnost návštěvy zajímavého městského centra, možnost nenáročného výstupu k hradům a poněkud náročnějšího výstupu na vyhlídky u hradů, kde jsou v katedrále Notre Dame dela Vallejedny z nejstarších funkčních varhan na světě pocházejících ze 14. století. Ve večerních hodnách návrat do místa ubytování. Večeře, nocleh.

5. den: Po snídani sjedeme průsmykem Col des Mosses se zastávkou v sýrárně v rázovitém městečku L´Etivaz, které je střediskem jedné z významných oblastí produkce sýrů do nejkrásnějšího údolí Bernských Alp Simmentalu a odtud pokračujeme k návštěvě čokoládovny Cailler v Broc. Kolem Bernu a Curychu dojedeme do Kostnice, místa spjatého s našimi dějinami. Zastavíme se zde u Husova Kamene na místě, kde byl mistr Jan Hus upálen, při dobrých časových možnostech navštívíme i Husovo muzeum v historickém domku, kde pobýval, projedeme se nádhernou pěší zónou a na břehu Bodamského jezera se zastavíme u slavného kupeckého domu, kde zasedalo v historických dobách konkláve. Přes Bregenz a území SRN pokračujeme dále do ČR. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách, na Moravu až v časných hodinách následujícího dne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000