crosssearch

Ochutnávka Švýcarska termály a turistika

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Babí léto ve švýcarském kantonu Wallis a Vaud pro turisty, milovníky hor i termálních lázní, ale i pro gurmány. Turisté si dopřejí procházky v horách a u jezera, fotografové ocení úžasné pohledy na Matternhorn, romantici jízdu vláčkem a barvy podzimu a gurmáni tradiční...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Ochutnávka Švýcarska
termály a turistika


1. den zájezdu V podvečerních hodinách odjezd z republiky, transfer do Švýcarska.


2. den zájezdu SION, krátká zastávka v hlavním městě kantonu se 2 hrady obklopenými vinicemi, megality a starou čtvrtí. Cesta údolím Sierre, město vína SIERRE, romantický zámeček Château des Vidommes ze 16.st., vinotéka a ochutnávka, vzorová vinice místních odrůd. Cesta do hor, LEUKERBAD, horské městečko, ubytování, fakultativně lanovkou na Gemmi, vyhlídková terasa na turistické trase, pohledy na jezero, restaurace s bohatou nabídkou rösti – oběd, lanovku zpět a procházka kaňonem řeky a městečkem Leukerbad, relaxace v termálních lázních do 20.00 hod. (největší alpské termální lázně), fakultativně možnost večeře.


3. den zájezdu Výlet k Matterhornu, horským vlakem do Zermattu po trase Ledovcového expresu, ZERMATT, procházka městem, příp. Alpines Museum, fakultativně možnost výjezdu zubačkou na Gornergrat (3 131 m n. m.) nebo na Malý Matterhorn (3 883 m n. m.) nebo Sunnrgga, odkud je možno se vydat na Gourmetweg (gurmánskou stezku) – lehká turistika (3hod.) stezkou s horskými usedlostmi „nejen pro gurmány“– každý chod či víno v jiné horské chatě, cestou oběd Walliský talíř, jedinečné vyhlídky na nejfotografovanější švýcarskou horu Matterhorn, odjezd zpět do Leukerbadu. Podvečerní návštěva vinného sklepa s ochutnávkou či účast na vinařských slavnostech v horské vesničce, fakult. ochutnávka vín, popř. specialit z divočiny, pozdní návrat na hotel.


4. den zájezdu Divokou soutěskou podél řeky, údolí Bagnes, kde vznikají kvalitní sýry. V jedné z vesnic zažijeme veselý festival raclette s ochutnávkami, folklorní vystoupení a dle počasí i přehlídka nazdobených horských černých bojových krav, ochutnávka raclette a horských sýrů i z jiných regionů, možnost nákupu, pokračujeme údolím Rhôny a přes Martigny k Ženevskému jezeru a k vodnímu hradu Chillon, cesta do BROCU, čokoládovna Cailler, ochutnávka a nákup, dále nejkrásnější švýcarská vesnice GRUYÈRES z 11. st., prohlídka středověkého městečka, exteriér hradu a kavárny H.R.Gygera – autora výpravy filmu Vetřelec, možnost ochutnat vyhlášené speciality meringues, večer odjezd.


5. den zájezdu Ráno návrat do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000