crosssearch

Nový GoldenPass Classic Belle Epoque

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Trasa zájezdu: údolí Emmental o Bern o Gruyéres o Zermatt o Sion o Montreux o Les Diablerets o Jungrfraujoch TOP OF EUROPE o Interlaken o Altdorf o Rigi o Luzern o Rýnský vodopád o Schaffhausen o Konstanz Program: 1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách přes SRN do...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: údolí Emmental o Bern o Gruyéres o Zermatt o Sion o Montreux o Les Diablerets o Jungrfraujoch TOP OF EUROPE o Interlaken o Altdorf o Rigi o Luzern o Rýnský vodopád o Schaffhausen o Konstanz

Program: 1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách přes SRN do Švýcarska.

2. den: dopoledne návštěva ukázkové sýrárny a výroby světoznámého sýra Emmental. Hlavní město Bern - prohlídka. Medvědí příkop, hodinová věž, kašny, sklepení, podloubí - městské, téměř nejdelší na světě, náměstí Bundesplatz a sídlo vlády Bundeshaus v městě květin, studentů, kašen a medvědů, kterého mají Berňané i ve svém městském znaku. Přejezd na ubytování, nocleh.

3. den: snídaně. Celodenní výlet do Zermattu (1620 m n. m.) na úpatí nejkrásnější hory Matterhorn (4478 m n. m.). Fakultativně zubačkou na Gornergratt (3100 m n. m.) s výhledy na nejvyšší horský masiv Monte Rosa a ledovce. Krátká návštěva Sionu - hlavního města kantonu Wallais, při cestě zpět na ubytování. Nocleh.

4. den: snídaně. Den ve stylu Orient Express - nový panoramatický vlak GoldenPass Classic Luxus Belle Epoque. Cesta 1. třídou stylovými vagony na trase Montreux-Montbovon (ve vlaku se podává káva a croissant, čokoládová tyčinka a čokoláda). Gruyéres (fakultativně hrad z 12. století a prohlídka sýrárny). Exkurze do čokoládovny Cailler-Nestlé. V odpoledních hodinách pokračuje cesta autokarem malebnou krajinou vinic a hor oblasti Chablais-Aigle-Les Diablerets. Návrat na ubytování, nocleh.

5. den: snídaně. Jungfrau­region - fakultativně zubačkou z Lauterbrunnenu na Jungfraujoch TOP OF EUROPE (3454 m n. m.) do nejvýše položeného železničního nádraží v Evropě. Cestou zpět do Grindelwald Grund, zastavení v lázních Interlaken (mezi dvěma jezery - Thunersee a Brienzersee) s výhledy na Jungfrau (4158 m n. m.). Přejezd na ubytování v okolí Luzernu, nocleh.

6. den: snídaně. Luzern (Lví památník, fakultativně ledovcová zahrada, Kapličkový most, cechovní domy starého města, hradební opevnění Mussegmauer, radnice, nábřeží). Fakultativně plavba lodí po jezeře Vierwaldstatter See nebo přejezd autokarem. Fakul­tativně z Witznau zubačkou na Rigi "Královnu hor" (1797 m n. m.) s výhledy na 3 jezera a vrcholky Alp 5 zemí. Cestou z Witznau louka Rütli, kde r. 1291 uzavřeli zástupci lesních kantonů tzv. Věčný spolek proti panství Habsburků. Altdorf (město s historií již z 10. století). Místa, kde podle legendy Vilém Tell sestřelil jablko z hlavy svého syna. Návrat na ubytování, nocleh.

7. den: Rýnský vodopád - evropského veletoku Rýn, největší říční vodopád v Evropě. Město Schaffhausen - prohlídka historického centra, cechovní domy, ozdobné kašny, citadela Munot nad městem. Starobylý Stein am Rhein na Bodamském jezeře se zdobenými malovanými fasádami, historickými domy. Návštěva ostrova květin Mainau, patřící šlechtickému rodu Bernadotů. Starobylá Konstanz (Kostnice), historicky spjatá s historií naší země - Husův dům, krátká prohlídka města ležícího na území dvou zemí. Odjezd přes SRN do ČR.

8. den: návrat v ranních až dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000