crosssearch

Neobyčejné zážitky mezi jezery a horami

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Mnichov o zámek Neuschwanstein o Garmisch-Partenkirchen o Zugspitze o Wattens (Innsbruck) o Lago di Garda o Sirmione o Lago Maggiore o Stressa o Lugano o Bellinzona o Nufenenpass o Sion o Ženeva o Lausanne o Montreux o Rýnský vodopád

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Mnichov o zámek Neuschwanstein o Garmisch-Partenkirchen o Zugspitze o Wattens (Innsbruck) o Lago di Garda o Sirmione o Lago Maggiore o Stressa o Lugano o Bellinzona o Nufenenpass o Sion o Ženeva o Lausanne o Montreux o Rýnský vodopád

Program

1.den:
v časných ranních hodinách odjezd z ČR do Mnichova - sídla zemského parlamentu, vlády a univerzity. Přejezd na ubytování. Zastavení u zámků Hohenschwangau a Neuschwanstein, fakultativně prohlídka. Ubytování, fakultativně bavorská večeře s typickým bavorským menu. Nocleh.

2.den:
snídaně, odjezd pod nejvyšší horu Německa Zugspitze (2968 m n. m.) do Garmisch-Partenkirchenu. Fakultativně okružní cesta kolem Zugspitze zubačkou, ledovcovou dráhou a lanovkou Eibsee až k vrcholu nejvyšší hory na ledovec, k nejvýše položenému kostelu Německa. Přejezd do Rakouska, návštěva Wattens - galerie Swarovski, expozice kouzelného světa broušených krystalů různých umělců, ojedinělý park. Prohlídka tyrolského Innsbrucku - centra olympijského lyžování, města vlastnící nejvýše položenou ZOO v Evropě, zahrady Hofgarten. Přejezd na ubytování, fakultativně tyrolská večere s typickým tyrolským menu, nocleh.

3.den:
přejezd do Itálie. Průjezd cestou vína "Strada del vino". Pokračování směrem k Lago di Garda, prohlídka tohoto největšího a nejoblíbenějšího italského jezera, Římany nazývaného Lacus Benacus. Zastávka v Malcesine. Návštěva malebného městečka Sirmione a Scaligerského hradu. Ubytování u Lago di Garda. Večeře, nocleh.

4.den:
přejezd k jezeru Lago di Como, které zcela učarovalo spisovateli Stendhalovi. Odjezd na prohlídku jezera Lago Maggiore, jehož severní cíp náleží již Švýcarsku. Podnikneme výlet lodí po jeho Borromejských ostrovech s uchvacující flórou a faunou. Jedním z nich je např. Isola bella (Krásný ostrov) se zámkem a nádhernými Borromejskými zahradami s deseti terasami. Možnost koupání. Nocleh v okolí Lago Maggiore.

5.den:

v ranních hodinách odjezd do Švýcarska, oblasti riviéry italského kantonu Ticino. Prohlídka Lugana podél břehů Lago di Lugano, obklopeného palmami a horskými štíty. Jezerní promenáda, kostel St. Lorenzo. Dále Bellinzona, hlavní město kantonu Ticino, město 3 hradů. Domy pastelových barev, lombardské oblouky a historické kostely. Jedinečnou atrakcí jsou hradby s cimbuřími, ze kterých se nám rozevře nádherný výhled nejen na bellinzonské pevnosti, ale uvidíme až k jezeru Lago Maggiore. Cesta přes horský průsmyk Nufenenpass se zastávkou na vrcholu ve výšce 2478 m n. m. na rozhraní kantonů Wallis a Ticino. Horským, dvojjazyčně mluvícím kantonem Wallis přes jeho hlavní město Sion se dvěma vrcholy s hrady, údolím řeky Rhony přejezd na ubytování do hor nad Ženevským jezerem, nocleh.

6.den:
celodenní výlet riviérou Ženevského jezera, největšího v západní Evropě. Kosmopolitní Ženeva pod horou Mt. Saléve (1375 m n. m.) na řece Rhone. Mezinárodní centrum nazývané "nejmenším velkoměstem na světě". Fakultativně plavba po jezeře, prohlídka města - katedrála sv. Petra, Justiční palác, radnice, rodný dům Jeana Jacquesa Rousseaua, Park reformace, náměstí Platz Neueve se sochou generála Dufoura, pomník Jeana Jacquesa Rousseaua, nábřeží, anglická zahrada. Sídlo OSN, Mezinárodní organizace červeného kříže a červeného půlměsíce. Přejezd do Lausanne, univerzitního města 3 nadmořských výšek a sídla jedinečného mezinárodního olympijského muzea a výboru. Prohlídka města kantonu Wadtland mezi vinicemi a pohořím Jura. Fakultativně návštěva jedinečného Olympijského muzea na světě na nábřeží jezera ve čtvrti Ouchy. Po cestě na ubytování zastavení v Montreux, dějišti mezinárodních hudebních a jazzových festivalů. Nocleh.

7.den:
po snídani odjezd přes SRN do ČR, po cestě zastavení u největšího evropského říčního vodopádu na veletoku Rýn u městečka Schaffhausenu. Návrat ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000