crosssearch

Nejkrásnější motivy Švýcarských Alp

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Einsiedeln - Schwyz - Altdorf - Sion - Zermatt (Matterhorn) - Andermatt - Leukerbad - Crans Montana - Brig - Lago Maggiore - Locarno - Bellinzona - Chur

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách se zastávkou na odpočívadle Svatá Kateřina a dále přes území SRN.

2. den: V ranních hodinách překročíme hranici Švýcarska a pokračujeme k návštěvě Einsiedelnu, světoznámého kláštera v předhůří Alp, kde se udály první rozhovory vedoucí ke konci třicetileté války. Budovy kláštera a klášterního kostela, mistrovské dílo Caspara Mosbrugera z Au, jsou považovány za nejkrásnější barokní stavbu Švýcarska. Po návštěvě klášterního kostela s nádherným interiérem plným mistrovských maleb a fresek a krátké procházce veřejnosti přístupnou částí klášterního areálu se známým hřebčínem pokračujeme k návštěvě Schwyzu, hlavního města stejnojmenného kantonu, které se může pochlubit nejstarším dřevěným domem ve Švýcarsku Bethelem, který pochází z 13.století a nádhernými freskami na radnici, připomínajícími slavnou historii vzniku Švýcarska. Krátce se zastavíme (při dobrých časových možnostech) k návštěvě blízké továrny Victorinox, světově proslulé výrobou švýcarských nožů. Slavnou Axenstrasse vytesanou v 19. století do skal nad Vierwalderstětským jezerem dojedeme do Altdorfu, hlavním městě kantonu Uri, které je spjato se slavným Vilémem Tellem, národním hrdinou, který dokázal na sto kroků sestřelit z kuše jablko na hlavě svého syna. V tomto městě kromě zajímavých historických staveb je i nejstarší kapucínský klášter ve Švýcarsku a dům, kde za svého slavného tažení Evropou nocoval Suvorov. Pokračujeme k hlavnímu hřebeni Alp, kde podjedeme průsmyk Sv. Gottharda 16km dlouhým tunelem a pokračujeme nejvyšším průjezdným průsmykem Švýcarska Nufenenpasem do údolí Rhóny a dále k ubytování do papežského města Sion. Nocleh.

3. den: Po snídani pojedeme do Täsche, odkud ozubnicovou železnicí (jízdné cca 14,-CHF není v ceně zájezdu) pokračujeme do nejvýznamnějšího střediska zimních sportů Zermattu. Možnost výjezdu na vyhlídku Gornergratt do výšky 3081m, odkud se otevírá nejkrásnější panorama Švýcarska, kde uvidíme nejvyšší vrchol Pic Dufour v masivu Monte Rosa a hlavně hrdý Matterhorn i řadu dalších čtyřtisícovek. Pro zájemce je při dobrém počasí možno zorganizovat asi dvacetiminutový let vrtulníkem nad kotlinou Zermattu, kde při letu máme vrcholky slavných hor skoro na dosah ruky (orientační cena 200,-CHF na osobu při čtyřech osobách, není v ceně zájezdu). V odpoledních hodinách návrat zpět do místa ubytování, nocleh.

4. den: Po snídani budeme obdivovat divokou krásu slavných alpských průsmyků. Pojedeme vzhůru údolím Rhóny do Gletsche a dále průsmykem Furka k Rhónskému ledovci, možnost vstupu do ledové jeskyně vytesané přímo v masivu ledovce. Přes vrchol průsmyku pojedeme do Hospentalu odkud vyjedeme na vrchol jednoho z nejslavnějších alpských přechodů průsmyku Sv. Gottharda. Můžeme navštívit hospici na vrcholu, kde je malé muzeum připomínající slavnou historii tohoto místa. Vrátíme se kousek zpět a pojedeme do centra švýcarské Alpské pevnosti města Andermatt, sevřeného třemi průsmyky. V historické části města je nejstarší zdejší dřevěný dům „Urnerhaus“, kde za svého slavného tažení Evropou nocoval významný vojevůdce Suvorov. Krásny pohled na město se nabízí od kostelíka Panny Marie Pomocné postaveného na malé vyvýšenině nad centrem města. Se zastávkou u slavného Ďáblova mostu a Suvorovova pomníku dojedeme přes Göschenen (při dobrých časových možnostech je možno sjet z Andermattu přímo do Göschenenu ozubnicovou železnicí, která zde má klesání úctyhodných 32%, jízdné cca 12,-CHF není v ceně zájezdu). Pokračujeme přes malebný Sustenpass, se zastávkou na vrcholu, do Haslitalu ve středním Švýcarsku a do údolí Rhóny se vracíme přes drsnou krásu Grimselpassu na jehož vrcholu je malá alpská zahrádka se svišti a odkud se otevírají nádherné pohledy na blízký ledovec Rhóny. Návrat do místa ubytování, nocleh.

5. den: Po snídani pojedeme k návštěvě nejvýznamnějšího lázeňského města Švýcarska Leukerbadu. Možnost nenáročných procházek v nádherném skalním kotli ve výšce 2200m, kde se lázně nachází, možnost výjezdu na blízké vyhlídky a samozřejmě i možnost koupání v termálním bazénu (vstupné cca 18,-CHF není v ceně zájezdu). V odpoledních hodinách navštívíme středisko zimních sportů Crans Montana, odkud můžeme vyjet na horskou pláň Plain Morte do výšky 3000m, odkud se otevírají nezapomenutelné pohledy. Z města je vidět Matterhorn. Návrat do místa ubytování, kde jistě využijeme volný čas na vycházku k dvěma slavným hradům Tourbillon a de la Valle, kde jsou jedny z nejstarších funkčních varhan v Evropě, pocházející ze 14.století. Návrat do místa ubytování, nocleh.

6. den: Po snídani se krátce zastavíme v Brigu, klíči k dalšímu slavnému alpskému přechodu. Projedeme slavný Simplonský průsmyk a pokračujeme po italské straně kolem Domodossoly a Lago Maggiore do švýcarského Monte Carla, města Locarna. Možnost výjezdu pozemní lanovkou (jízdné 5,- CHF není v ceně zájezdu) na vyhlídku při klášteru Madona del Sasso, kde jsou v kostele zajímavé obrazy, mezi nimi i Bramantovo dílo Útěk do Egypta, či kopie Rafaelova obrazu Madona v zahradě. Pokračujeme do Bellinzony, města, kterému dominují tři mohutné hrady a po přejezdu Passo San Bernardino dojedeme k podvečerní zastávce do Churu, střediska rétorománského Švýcarska s malebným historickým centrem a dominantní stavbou chrámu, kde je nejkrásnější vyřezávaný oltář Švýcarska. Dále následuje přejezd jen s nejnutnějšími zastávkami přes území Rakouska a SRN do ČR.

7. den: Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000