crosssearch

Nejkrásnější kouty Švýcarska panoramatickými drahami

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Luzern | Interlaken | Zweisimmen | Chateau d´Oex | Col des Mosses | Montreux | Visp | Zermatt | Aigle | Sépey | Grindelwald | Lauterbrunnen | Jungfrau | Svatý Mořic | Engadin

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: V podvečerních hodinách odjezd přímým lehátkovým vagónem do Švýcarska.

2. den: V časných ranních hodinách přijedeme do Basileje, odkud pokračujeme do Luzernu, kde si dáme zavazadla do úschovny (úschovné cca 10 CHF není v ceně zájezdu). Pokračujeme do Arth-Goldau, odkud nás modrobílé vagónky ozubnicové železnice vyvezou na vrchol Rigi. Kromě nádherných vyhlídek jistě oceníte i možnost nenáročné turistiky na náhorní planině, či návštěvu sýrárny kus cesty pod vrcholem. Druhá větev této železnice nás svými červenými vagónky dopraví k Vierwaldstätterskému jezeru do Vitznau. Možnost vychutnat nádhernou atmosféru tohoto místa z procházek po promenádě či posezení v jedné z četných kavárniček nabízejících typické švýcarské speciality a krátce nato následuje jízda lodí přes Vierwaldstätterské jezero s výhledem na louku u Rütli, kde byla podepsána smlouva, jež je považována za počátek historie této země do Flüelenu, odkud vlakem dojedeme do místa ubytování v Erstfeldu. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Po snídani pojedeme do Göschenenu odkud vyjedeme 32% stoupáním do srdce horské švýcarské pevnosti Andermattu, místu sevřenému třemi průsmyky. Po individuální prohlídce pokračujeme přes malebný Oberalppass a údolím Rýna, kterému se ne neprávem říká Velký kaňon Švýcarska, dále údolím hradů a průsmykem Albula do Svatého Mořice. Individuální prohlídka města, možnost nenáročné procházky kolem kouzelného stejnojmenného jezera. Pokračování soupravou Engadinstar nejkrásnějším údolím východního Švýcarska Engadin a 19,1km dlouhým tunelem Vereina do Landquartu a odtud zpět do místa ubytování. Večeře, nocleh.

4. den: Po snídani pojedeme do Göschenenu a červenou soupravou Matterhorn Gotthard Bahn dojedeme údolím řeky Rhóny do Brigu. Individuální prohlídka města, které je klíčem k jednomu z nejslavnějších horských přechodů a kde v expozici místního zámku můžeme obdivovat nádherné dostavníky horské pošty. Alpské hřebeny podjedeme slavným Simplonským průsmykem do italské Domodosolly. Romantickou Centovallibahn, která jede drsnou krajinou plnou strží a divokých vod dojedeme do Locarna, města na Lago Maggiore, které je díky své nenapodobitelné atmosféře nazýváno též švýcarským Monte Carlem. Možnost výjezdu lanovkou k poutnímu chrámu Madonna del Sasso, kde je slavný Bramantův obraz Útěk do Egypta. Gotthardskou drahou a Gotthardským tunelem, který má délku 16 km a podjíždí stejnojmenný alpský průsmyk, dojedeme zpět do místa ubytování.

5. den: Po snídani odjedeme do Luzernu, zavazadla si dáme do úschovny a pak nás červené vagónky Brünigské dráhy dopraví do Alpnachstadtu. Nejstrmější ozubnicovou železnicí na světě se stoupáním až 38 % vyjedeme na pověstný Pilatus. Možnost nenáročné turistiky. Po návštěvě tohoto místa sjedeme lanovkami do Kriens a místní dopravou do Luzernu. Volný program v jednom z nejkrásnějších měst Švýcarska se známým Kapličkovým mostem. Možnost návštěvy největšího dopravního muzea na světě, kde se mohou pochlubit nádhernou sbírkou slavných švýcarských lokomotiv i řadou dalších zajímavostí z říše dopravy. Milovníci hudby jistě neopomenou navštívit muzeum Richarda Wagnera, kde je uložena řada originálů partitur jeho slavných oper. V pozdních odpoledních hodinách pokračujeme do Curychu, odkud nás přímý lehátkový vagón dopraví zpět do ČR.

6. den: Příjezd do Prahy v dopoledních
hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000