crosssearch

Davos - klenot Švýcarska

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

DAVOS - SCHATZALP - KLOSTERS - GOTSCHNAGRAT - PARSENNHÜTTE - TOTALPSEE - WEISSFLUHJOCH - PARSENNBAHN - GLARIS - RINERHORN - SERTIG - STADLERSEE - JAKOBSHORN - BERGÜN - PREDA - FILISUR - MADRISA - ZÜGENHÜTTLI - ÄLPLI - SCHAFFÜRGLI - WEISSFLUH - STRELAPASS

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Brna, Prahy, Plzně (další nástupní místa: Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, České Budějovice 400 Kč, Vodňany 400 Kč, Písek 400 Kč, Tábor 400 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Pardubice 400 Kč, Chrudim 400 Kč, Poděbrady 400 Kč). Projíždět budeme Německem k Bodamskému jezeru a po průjezdu Bregenzem na rakouském pobřeží jezera se dostaneme do Švýcarska. Navečer přijedeme do světoznámého lázeňského městečka Davosu. Ubytujeme se v hotelu a po procházce vyjedeme pozemní lanovkou na Schatzalp (1.861 m) odkud se nám naskytne okouzlující rozhled na Davos a okolní hory. Večeře, nocleh.

2. den

Po snídani se vydáme do Klosters, odkud vyjedeme kabinovou lanovkou na Gotschnagrat (2.285 m). Panoramatickou cestou půjdeme k chatě Parsennhütte (2.200 m) a dále budeme stoupat k horskému jezírku Totalpsee, odkud po menším odpočinku vystoupáme až do vysokohorského sedla Weissfluhjoch (2.662 m). Ze sedla sjedeme pozemní lanovkou Parsennbahn zpět do Davosu, kde se projdeme lázeňským parkem. Večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani odjedeme do Glaris a kabinovou lanovkou se dostaneme na Rinerhorn (2.053 m). Vydáme se na pohodlnou procházku a cestou se nám otevřou výhledy na Abirügg (2.105 m) a úbočím sestoupíme do údolí potoka Sertig do stejnojmenné horské vesničky. Po občerstvení vystoupáme k horskému jezírku Stadlersee a dále na vrchol Jakobshorn (2.590 m). Z vrcholu se pokocháme panoramatickým výhledem na Davos a okolní alpské vrcholky. Kabinovou lanovkou zpět do Davosu. Večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani naše putování zahájíme v malebné horské obci Bergünu na trase železnice do průsmyku Albula. Celá tato železniční trať až do Svatého Mořice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Vlakem se přes několik tunelů, viaduktů a galerií dostaneme do Predy, odkud budeme sestupovat zpět do Bergünu po železniční naučné stezce podél trati. Při sestupu se blíže seznámíme se všemi tunely a viadukty, které se navzájem proplétají a pod nimž dovádí zpěněná říčka Albula. U Filisuru se krátce projdeme přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser a s trochou štěstí bude zrovna projíždět i Glacier Express. Vlakem z Filisuru přejedeme do Davosu a cestou překonáme i nejvyšší viadukt v celé Rhétské dráze Wiesen – je 210 m dlouhý a téměř 90 m vysoký. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani se vydáme do nám již známého Klosters a tentokrát vyjedeme kabinovou lanovkou na Madrisu (1.887 m). Mírným výstupem se dostaneme na Zügenhüttli (2.063 m) a po horizontále až na Älpli (2.034 m). Po odpočinku vystoupáme do sedla Schaffürgli (2.394 m) přímo pod Madrisahornem. Při sestupu přes Saaser Alp na Madrisu se nám otevřou krásné pohledy na protilehlý vrchol Weissfluh nad Davosem. Návrat lanovkou a autobusem do Davosu. Večeře, nocleh.

6. den:

Po snídani odjedeme k pozemní lanovce Parsennbahn, která nás vyveze až na vrchol Weissfluh (2.844 m) s nádherným kruhovým rozhledem. Návrat lanovkou do sedla Weissfluhjoch (2.662 m), odkud budeme sestupovat údolím Haupter Tälli do sedla Strelapass (2.352 m). Po občerstvení sestup přes Strelaalp až na Schatzalp (1.861 m) a lanovkou do Davosu. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět.

7. den:

V ranních hodinách přijedeme do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000