crosssearch

Čokoládový vlak

Poznávací zájezdy, Švýcarsko

Údolí Emmental o Bern o Gruyéres o Zermatt o Sion o Montreux o Les Diablerets o Jungrfraujoch TOP OF EUROPE o Interlaken o Altdorf o Rigi o Luzern o Rýnský vodopád o Schaffhausen o Konstanz.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

údolí Emmental o Bern o Gruyéres o Zermatt o Sion o Montreux o Les Diablerets o Jungrfraujoch TOP OF EUROPE o Interlaken o Altdorf o Rigi o Luzern o Rýnský vodopád o Schaffhausen o Konstanz

Program

1.den:
odjezd z ČR ve večerních hodinách přes SRN do Švýcarska.

2.den:
dopoledne návštěva ukázkové sýrárny a výroby světoznámého sýra Emmental. Hlavní město Bern - prohlídka. Medvědí příkop, hodinová věž, kašny, sklepení, podloubí - městské, téměř nejdelší na světě, náměstí Bundesplatz a sídlo vlády Bundeshaus v městě květin, studentů, kašen a medvědů, kterého mají Berňané i ve svém městském znaku. Přejezd na ubytování, nocleh.

3.den:
snídaně. Celodenní výlet do Zermattu (1620 m n. m.) na úpatí nejkrásnější hory Matterhorn (4478 m n. m.). Fakultativně zubačkou na Gornergratt (3100 m n. m.) s výhledy na nejvyšší horský masiv Monte Rosa a ledovce. Krátká návštěva Sionu - hlavního města kantonu Wallais, při cestě zpět na ubytování. Nocleh.

4.den:

snídaně. Fakultativně výlet panoramatickým vlakem Čokoládový express. Cesta 1. třídou na trase Montreux-Gruyers - Broc. ( Ve vlaku so podává káva, croissant) Gruyéres (fakultativně hrad z 12. století a prohlídka sýrárny). Exkurze do čokoládovny Cailler-Nestlé. Návrat do Montreux. Návrat na ubytování, nocleh.

5.den:
snídaně. Jungfrau region - fakultativně zubačkou z Lauterbrunnenu na Jungfraujoch TOP OF EUROPE (3454 m n. m.) do nejvýše položeného železničního nádraží v Evropě. Cestou zpět do Grindelwald Grund, zastavení v lázních Interlaken (mezi dvěma jezery - Thunersee a Brienzersee) s výhledy na Jungfrau (4158 m n. m.). Přejezd na ubytování v okolí Luzernu, nocleh.

6.den:
snídaně. Luzern (Lví památník, fakultativně ledovcová zahrada, Kapličkový most, cechovní domy starého města, hradební opevnění Mussegmauer, radnice, nábřeží). Fakultativně plavba lodí po jezeře Vierwaldstatter See nebo přejezd autokarem. Fakultativně z Witznau zubačkou na Rigi "Královnu hor" (1797 m n. m.) s výhledy na 3 jezera a vrcholky Alp 5 zemí. Cestou z Witznau louka Rütli, kde r. 1291 uzavřeli zástupci lesních kantonů tzv. Věčný spolek proti panství Habsburků. Altdorf (město s historií již z 10. století). Místa, kde podle legendy Vilém Tell sestřelil jablko z hlavy svého syna. Návrat na ubytování, nocleh.

7.den:

Rýnský vodopád - evropského veletoku Rýn, největší říční vodopád v Evropě. Město Schaffhausen - prohlídka historického centra, cechovní domy, ozdobné kašny, citadela Munot nad městem. Starobylý Stein am Rhein na Bodamském jezeře se zdobenými malovanými fasádami, historickými domy. Návštěva ostrova květin Mainau, patřící šlechtickému rodu Bernadotů. Starobylá Konstanz (Kostnice), historicky spjatá s historií naší země - Husův dům, krátká prohlídka města ležícího na území dvou zemí. Odjezd přes SRN do ČR.

8.den:
návrat v ranních až dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000