crosssearch

Za poutavou historií Cejlonu pobyt u moře

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Za poutavou historií Cejlonu + pobyt u moře

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den - Pinnawela
Po příletu transfer do Habarana, po cestě návštěva sloního sirotčince v Pinnawela, kde lze pozorovat krmení a koupání slonů. Habarana je nejvhodnější základnou pro výlety do dávných historických měst - Anuradhapura je odsud vzdálena 60 min., Polonnaruwa 45 min., Sigiriya a Dambulla 30 min. a Minneriya národní park 15 min. Odpoledne možnost absolvovat sloní safari. Večeře a přenocování v Habarana na Chaaya Village.

2. den - Anuradhapura / Mihintale
Prohlídka Anuradhapury, nejslavnějšího starověkého zničeného města na Srí Lance. Jeho největšími poklady jsou dagoby, postavené z malých sušených cihel a mající polokulovitý tvar, např. Ruvanveli se datuje do 2. století před naším letopočtem či Thuparama uchovává klíční kost Buddhy. Nejznámější památkou je posvátný Bo-strom, který údajně vyrostl před 2250 lety z větve stromu, pod kterým Buddha získal osvícení. Odpoledne návštěva Mihintale, kolébky buddhismu. Večeře a přenocování v Habarana na Chaaya Village.

3. den - Sigiriya / Polonnaruwa
Výstup na skalní pevnost Sigiriya, která byla kdysi domovem krále Kasyapa. Fenomenální výhled doplňují i další atrakce - zahrady, fresky světového významu, zrcadlová stěna atd. Odpoledne výlet do Polonnaruwa, hlavního města Srí Lanky v 11.-13. století, Nacházejí se zde mj. velkolepé sochy, chrámy a dagoby. Večeře a přenocování v Habarana v Chaaya Village.

4. den - Dambulla / Kandy
Po snídani odjezd do Kandy. Po cestě návštěva továrny na výrobu batiky, jeskyního chrámu Dambulla a zahrady koření v Matale. Odpoledne prohlídka Kandy, hlavního města posledního nezávislého singhálského království, vč. chrámu Buddhova zubu a ukázky tradičních tanců. Večeře a nocleh v Kandy v Hotel Sennani nebo Serene Garden Hotel.

5. den - Negombo
Přejezd na plážový pobyt - Camelot Beach Hotel. Délka pobytu dle přání klienta, možnost též zvolit pobyt v některém z plážových hotelů jižně od Colomba (delší transfer).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000