crosssearch

Velký okruh Srí Lankou

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Velký okruh Srí Lankou

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY DO KOLOMBA


2. den KOLOMBO

Přílet do Kolomba, transfer do přímořského letoviska Negombo nebo Marawila, večeře a nocleh.

3. den ANURADHAPURA

Snídaně. Odjezd do Anuradhapury, cen­tra starověkého Cejlonu s řadou nádherných stúp a slavným Buddhovým stromem. Anuradhapura byla takřka 1.500 let hlavním městem celého ostrova a byla jedním z největších klášterních měst, jaká kdy byla vybudována. Ve městě žilo až 10.000 mnichů. V centru tzv. svaté oblasti stojí ruiny slavného kláštera Mahavihara. Ten je díky svému stromu bo - Sri maha Bodhi - jedním z velmi oblíbených poutních míst na Srí Lance. Tento strom byl údajně vypěstován ze štěpu stromu, pod kterým Buddha v Indii nalezl osvícení. Klášter Jetavana se rozkládá kolem monumentální stupy, která kdysi dosahovala výšky 120 metrů (dnes snížena na 70 metrů). I přesto se jedná o největší cihlovou stavbu na světě. Ubytování, večeře a nocleh.

4. den SIGIRIYA - POLONNARUWA

Snídaně. Dopoledne návštěva skalního útvaru s pevností na vrcholu - Sigiriya, také nazývané ,,Pevnost v oblacích" nebo ,,Lví skála". Pevnost pochází z 5. století. Na cestě k vrcholu můžete vidět úžasné fresky a na úpatí hory se nachází komplex zahrad a vodních nádrží a fontán. Na tzv. lví plošině naleznete dvě obrovské kamenné pracky, jediné pozůstatky ze sochy lva, který původně strážil poslední část výstupu na skálu ke královskému paláci. Je zde i několik jeskyní, které sloužily poustevníkům a dodnes nesou stopy po nástěnných malbách. Odpoledne prohlídka vyhlášeného města chrámů a paláců Polonnaruwy (z 11. století). Naleznete zde ruiny královského paláce, královské lázně a ve svatyni Gal Vihara světoznámé sochy Buddhy, vytesané přímo do skal. Večeře a nocleh.

5. den DAMBULLA - KANDY

Po snídani odjezd do Dambully s prohlídkou skalních chrámů. Chrámy se rozprostírají mezi skupinou žulových skalisek. V jeskynních chrámech naleznete více než stovku soch Buddhy v růz­ných pózách. Unikátní jsou též nástěnné malby s buddhistickými motivy. Cestou do Kandy zastávka u zahrady s exotickým kořením a prohlídka továrny na výrobu batiku. Večeře a nocleh v Kandy.

6. den KANDY - PINNAWELA

Ráno návštěva sloní farmy Pinnawela. V parku je přes 60 slonů, kteří v divočině osiřeli nebo byli zraněni. K nezapome­nutelným zážitkům patří doba koupání slonů v nedaleké řece. Následuje prohlídka jedné z největších a nejkrásnějších botanických zahrad na světě - královské botanické zahrady Peradeniya. Dominantou je gigantický jávský fíkovník. Odpoledne prohlídka Kandy, posledního hlavního města sinhálských králů, zahrnující návštěvu Chrámu Buddhova zubu. Tato vzácná relikvie je uschována ve zlatém relik­viáři. Ve svatyni, kde je tento zub uložen, se 3x denně konají buddhistické ceremonie. Večer shlédnutí kulturního vystoupení. Večeře a nocleh v Kandy.

7. den NUWARA ELIYA

Přejezd do horského městečka Nuwara Eliya, oblíbeného letoviska Britů v 19. století, dříve označované jako ,,malá Anglie". Jedná se o nejvýše položené město na Srí Lance. Dominantou je hustě zalesněný masiv hory Pidurutalagala, která je se svými 2.555 m n.m. nejvyšším bodem ostrova. Navštívíte zde nejlepší čajové plantáže a továrnu na zpracování čaje. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.

8. den HORTONSKÉ PLANINY - YALA

Snídaně. V časných hodinách odjezd na Hortonské planiny, jejíž jedna strana spadá na místě zvaném ,,Konec světa" do hloubky 1.050 metrů. Výhled do dalekého okolí Vám bude umožněn po zdolání krátkého pěšího okruhu. Odpoledne přejezd do národního parku Yala. Ubytování a nocleh.

9. den YALA - GALLE

Snídaně. V dopoledních hodinách safari v národním parku Yala, kde lze zastihnout stáda divokých slonů, prasátek a buvolů. V tomto parku též žije největší populace leopardů na světě. Odpoledne odjezd do přímořské oblasti Hikkaduwa. Cestou zastávka v Galle, pevnostního města, které bylo v historických dobách klíčem k jihu ostrova. Město založili Portugalci jako pevnost Galle Fort, přestavěnou Holanďany jako velkolepé opevnění s hradbami a baštami. Dnes se jedná o nejzachovalejší koloniální město na Srí Lance.

10. - 11. den POBYT U MOŘE

Snídaně. Pobyt v hotelu u moře 3*. Individuální volno.

12. ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Kolombo - Praha s mezipřistáním
transfery klimatizovanými minibusy
10x nocleh s polopenzí v hotelech 3*+
vstupy dle programu
služby průvodce pořádající CK (min. 12 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

letištní taxy
fakultativní výlety

Poznámka: Tento zájezd si můžete prodloužit o pobyt u moře na Srí Lance či Maledivách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000