crosssearch

Velký okruh Srí Lankou a pobyt Maledivách

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Srí Lanka je úžasná země, která má nádhernou přírodu a řadu památek zapsaných na seznamu organizace UNESCO. Proto jsme pro vás připravili poznávací okruh, které vám pomohou tuto nádhernou zemi poznat a po ukončení okruhu stávíte své pobytové dny na nádherných Maledivách v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Srí Lanka je úžasná země, která má nádhernou přírodu a řadu památek zapsaných na seznamu organizace UNESCO. Proto jsme pro vás připravili poznávací okruh, které vám pomohou tuto nádhernou zemi poznat a po ukončení okruhu stávíte své pobytové dny na nádherných Maledivách v hotelu se službami all inclusive.

Program kombinovaného zájezdu Srí Lanka a Maledivy:

1. den - Praha - Kolombo
Odlet z Prahy do Kolomba přímým charterovým letem.

2. den - Kolombo - Sigiriya
V ranních hodinách přílet do Kolomba, přivítání na letišti, transfer do hotelu v Sigiriyi, cestou oběd v restauraci. Večeře a nocleh.

3. den - Sigiriya - Minneriya
Snídaně. Vydáte se k legendárnímu místu Sigiriya Rock s pevností na vrcholu, která je známá jako ,,Lví skála". V 5. st. ji nechal postavit král Kassapa a její historie je opředena mnoha legendami. Království přetrvalo 18 let a poté byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiriya Rock s vodními nádržemi a zahradami. Panoramatický výhled je z tohoto místa překrásný. Na počátku poslední části výstupu jsou dvě obrovské kamenné tlapy, zbytek sochy lva, která střežila vchod ke královskému paláci. Poté budete pokračovat do národního parku Minneriya, kde budete sledovat stáda slonů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den - Sigiriya - Matale - Kandy
Po snídani odjezd do Kandy. Po cestě navštívíte skalní chrám Dambulla. Prohlédnout si můžete 48 soch Buddhy a mnoho maleb. Návrat do hotelu na oběd. Odpoledne bude věnováno procházce džunglí s průvodcem, abyste se mohli kochat bujnou vegetací a nespočtem druhů ptáků. Dostanete také 15 minutovou ajurvédickou masáž hlavy a ramen. Cestou navštívíte zahradu s kořením a bylinkami v Matale a poté zamíříte do Kandy. Toto krásné město je centrem tradiční kultury na Srí Lance. Nachází se na břehu jezera a jeho původ se datuje do 13. st. I během různých kolonizačních snah si vždy udrželo svoji nezávislost. Dnes je město strážcem kultury a náboženství na Srí Lance a můžete zde obdivovat chrám Dalada Maligawa, archeologické muzeum, národní muzeum, univerzitu Peradeniya, různé botanické zahrady a řemeslné trhy. Večer návštěva Chrámu Buddhova zubu, který je uložen ve svatyni ve zlatém relikviáři. Uvidíte také představení národních tanců. Poté odjezd do města Kandy, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. den - Kandy - Nuwara Eliya
Po snídani odjezd do Nuwara Eliya se zastávkou ve známé botanické zahradě Peradeniya, která patří k nejkrásnějším na světě. Můžete obdivovat mnoho druhů rostlin z celého světa. Dále navštívíte čajovou plantáž, kde se dozvíte, jak se zpracovávají čajové lístky a jak se čaj rozděluje podle kvality. Příjezd do Nuwara Eliya. Toto malé městečko, kterému se říká ,,Malá Anglie", bylo letním sídlem kolonizátorů, a tak je zde patrný britský vliv. Dominantou je zde věčně zelený vrchol nevyššího bodu na Srí Lance, hory Pidurutalagala. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

6. den - Nuwara Eliya - národní park Yala - Kolombo - Maledivy
Snídaně. Přesun do národního parku Yala. Po cestě spatříte nádherný výhled na Ella Gap a vodopády. Po příjezdu se vydáte džípem na safari. Národní park Yala je největší na Srí Lance. Žije zde asi 44 druhů savců a je domovem divokých slonů, divokých kanců, buvolů, leopardů, medvědů a krokodýlů. Oběd v restauraci.Transfer na letiště v Kolombo, místní přelet na ostov Gan, transfer do hotelu Equator Village.

7./8./9./10./11. den - Maledivy
Pobyt v hotelu Equator Village ***+

9./10./11./12. den - Can - Praha
Ukončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy.

10./11./12./13. den - Praha
Přistání v Praze

Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.

V ceně zájezdu je zahrnuto

Cena zahrnuje: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, přelet místní linkou Srí Lanka-Gan, ubytování (v případě 10denního zájezdu 7 nocí, v případě 11denního zájezdu 8 nocí, v případě 12denního zájezdu 9 nocí, v případě 13denního zájezdu 10 nocí), popsaný program během poznávací části, stravování formou polopenze během okruhu, stravování formou all inclusive v hotelu Equator Village, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce během okruhu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta na ostrově Gan, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto

Doporučený příplatek za cestovní pojištění, vízum do země 1 000 Kč, odletová taxa 10 USD/osoba, splatná při odletu z Gan na letišti, jiné fakultativní služby a spropitné.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000