crosssearch

To nejlepší ze Srí Lanky

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Praha - Colombo - Anuradhapura - Sigiriya - Kandy - Pinnawalla - Nuwara Eliya - Tissamaharama

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu:

Poznávací zájezd po nejzajímavějších místech Sri Lanky kombinovaný s pobytem u moře ve vybraném hotelu.

Praha - Colombo - Anuradhapura - Sigiriya - Kandy - Pinnawalla - Nuwara Eliya - Tissamaharama

Program okruhu

1. den: odlet z Praha - 2. den: přílet Kolombo

Přílet, transfer z letiště do Sigiriye. V odpoledních hodinách prohlídka vesnice Habarana. Zde uvidíte typickou vesnici v zóně sucha, pole neloupané rýže a poznáte tradiční srí lanský životní styl. Dostanete ochutnat čerstvý kokosový ořech přímo z kokosové palmy, zažijete jízdu na rybářském katamaránu a uvidíte safari na břehu jezera Hiriwadunna. Večeře, nocleh v hotelu.

3. den: Sigiriya - Anuradhapura

Po snídani odjezd do Anuradhapury. Anuradhapura byla prvním hlavním městem Srí Lanky. Uvidíte zde památky, jako jsou Thuparama, Lankarama, Jetawana Dagaba, a také nejposvátnější strom - Ficus Religious, který je zde střežený od chvíle, kdy byl objeven. Je zde mnoho soch, zbytků paláců, rybníky, chrámy, svatyně, krásné zahrady a mnoho dalších památek, které jistě stojí za shlédnutí. Odpoledne je pak návštěva horského vrcholu Mihintale. Ten je vzdálen 15 km od Anuradhapury a říká se mu také ,,kolébka buddhismu. Když vystoupáte 1840 schodů, rozprostře se vám krásný výhled do okolí, uvidíte například Ambastale Dagaba, Meha Seya, Kantaka Cetiya, Kaludiya Pokuna, Naga Pokuna a jiné památky. Večeře, nocleh v hotelu.

4. den: Sigiriya - Kandy

Po snídani odjezd k legendárnímu místu Sigiria Rock s pevností na vrcholu, která je známá jako Lví skála. Jedná se o nejnavštěvovanější historické místo na Srí Lance. Postavit jí nechal král Kassapa a její historie je opředená mnoha legendami. Po 18 letech byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiria Rock s vodními nádržemi a zahradami. Další navštívené místo budou jeskynní chrámy Dambulla. Na stropech a stěnách je mnoho buddhistických maleb, vidět můžete i přes 130 soch buddhů, byly zde nalezeny i další sochy bohů a králů. Přesunete se do města Kandy, které bylo hlavním městem sinhálského království, jež podlehlo Britům v roce 1815. Kandy je příkladem vlivu buddhismu na Srí Lance. Bude následovat prohlídka města, včetně a Chrámu Buddhova zubu, který byl prohlášen za světové dědictví UNESCO a skrývá jednu z nejposvátnějších relikvií, tj. Buddhův zub. Večeře, nocleh v hotelu.

5. den: Kandy - Pinnawalla

Po snídani návštěva sloního sirotčince v Pinnawele. Pinnawela je vzdálená přibližně 90 km od Colomba. Sloní sirotčinec zde funguje již od roku 1975 a pečují zde o zraněné a opuštěné slony. V současné době se jejich počet zvyšuje. Nejlepší čas pro tuto návštěvu je v době napájení a v době koupání, kdy jsou všichni sloni společně u řeky. Poté návrat zpět do Kandy, cestou zastávka na prohlídku Královské botanické zahrady v Peradeniyy. Zde je přes 5000 druhů stromů a rostlin. Večeře, nocleh.

6. den: Kandy - Nuwara Eliya

Po snídani odjezd vlakem do Nuwara Eliya, návštěva čajové plantáže a výrobny čaje. Nuwara Eliya neboli Malá Anglie je vzdálena 180 km od Colomba, leží mezi kulisami krásných hor, údolí, vodopádů a čajových plantáží. V roce 1828 byla britskými důstojníky postavena silnice přes hřeben Ramboda a byla založena ozdravná stanice vojáků, kterou založil sir Samuel Baker. Večeře, nocleh v hotelu.

7. den: Nuwara Eliya - Tissamaharama

Po snídani odjezd z hotelu do města Tissamaharama, která se nachází v jižní části Srí Lanky. Město je možné považovat za výchozí bod pro výlety do národního parku Yala. V odpoledních hodinách návštěva safari v národním parku formou projížďky na džípech. Tento národní park je důležitý prvek v provincii jižní Srí Lanky. Můžete zde vidět více než 400 divokých slonů indických, pokud budete mít štěstí také leopardy, krokodýly a další vzácné druhy exotických zvířat a ptáků. Večeře, nocleh v hotelu.

8. den: Tissamaharama

Po snídani přesun do vybraného hotelu u moře.

8./9./10. den

Pobyt ve vybraném hotelu u moře.

11. den

Ukončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.

V CENĚ ZÁJEZDŮ JE ZAHRNUTO

Letecká doprava Praha - Colombo - Praha (po cestě přestup v Dubaji) v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 6 noclehů během poznávacího okruhu v hotelích 3* s polopenzí, při 11 denním denním okruhu 3 noci ve 4* hotelu s All Inclusive u pláže, služby dle programu okruhu, česky nebo slovensky mluvící průvodce při min. počtu 6 účastníků (pouze v rámci poznávací části, při pobytu v hotelu u pláže je klientům delegát k dispozici pouze na telefonu), transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. V CENĚ ZÁJEZDŮ NENÍ ZAHRNUTO

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč / pobyt / dospělá osoba a 490 Kč / pobyt / dítě do 18 let, vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání za poplatek 1 250 Kč na osobu) a fakultativní služby.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000