crosssearch

To nejlepší ze Srí Lanky Club Bentota

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Praha - Colombo - Dambulla - Sigiriya - Polonnaruwa - Mineneriya Safari - Sigiriya Rock

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Praha - Colombo - Dambulla - Sigiriya - Polonnaruwa - Mineneriya Safari - Sigiriya Rock

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Colomba - 2. den: přílet do ColombaPřílet, transfer z letiště do Habarany. Po cestě navštívíte jeskyní chrámy v Dambulle (Dambulla Rock Temple). Na stropech a stěnách chrámů je mnoho buddhistických maleb, vidět můžete i přes 130 soch buddhů a také zde byly nalezeny i další sochy bohů a králů. Přesun do Habarany zde uvidíte typickou vesnici v zóně sucha, pole neloupané rýže a poznáte tradiční srílanský životní styl. Dostanete ochutnat čerstvý kokosový ořech přímo z kokosové palmy, zažijete jízdu na rybářském katamaránu a uvidíte safari na břehu jezera Hiriwadunna. Večeře, nocleh v hotelu.

3. den: Sigiriya - Polonnaruwa - Minneriya Safari - SigiriyaPo snídani se vydáte do města Polonnaruwy, které bylo ve středověku hlavním městem Srí Lanky od 11.-13. stol. n. l. bylo v zemi dosaženo velkého obrození politického, ekonomického a sociálního v průběhu vlády králů Vijayabahu, Parakramabahu a Nissankamalla v období Polonnaruwa. Starobylé město bylo prohlášeno za světové dědictví UNESCO. Odpoledne vás čeká Safari v Minneriyi formou projížďky v džípech. Minneriya National Park se rozprostírá v severní provincii Srí Lanky. Oblast byla označena jako národní park 12. srpna 1997, avšak původně byla deklarována již v roce 1938. Hlavním důvodem zařazení oblasti mezi přírodní rezervace byla ochrana povodí vodní nádrže Minneriya a divokých zvířat žijících v okolí. Nádrž je opředena historickým významem, jelikož ji nechal vybudovat král Mahasen ve 3. stol. n. l. Když je v parku období sucha, sloní populace putuje do lesů v okresech Mataalla, Polonnaruwa a Trincomalee. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den: Sigiriya - Sigiriya Rock - SigiriyaPo snídani odjezd k legendárnímu místu Sigiriya Rock s pevností na vrcholu, která je známá jako "Lví skála". Jedná se o nejnavštěvovanější historické místo na Srí Lance. Postavit jí nechal král Kassapa a její historie je opředená mnoha legendami. Po 18 letech byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiriya Rock s vodními nádržemi a zahradami. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. den:Ubytování ve vybraném hotelu u moře.

6./7./8./9./10. denPobyt ve vybraném hotelu u moře.

11./12. den: Colombo - PrahaUkončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy. Přistání v Praze.

Upozornění: Změna programu vyhrazena.Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000