crosssearch

10-denní poznávací zájezd Program 1. den Odlet z Prahy přes Dubai do Colomba. 2. den Přílet do Colomba v ranních hodinách. Uvítání na letišti průvodcem a odjezd do hl. města, zde krátká okružní jízda městem (cca 2 hodiny) - obchodní část města i residenční část...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

10-denní poznávací zájezd

Program

1. den

Odlet z Prahy přes Dubai do Colomba.

2. den

Přílet do Colomba v ranních hodinách. Uvítání na letišti průvodcem a odjezd do hl. města, zde krátká okružní jízda městem (cca 2 hodiny) – obchodní část města i residenční část Cinnamon Gardens, přístav, bazar, hinduistický chrám, holandský kostel Wolfendhal, replika Avukana Buddhy, náměstí Nezávislosti a další. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu v oblasti Colomba.
3. den
Snídaně. Odjezd do oblasti tzv. Kulturního trojúhelníku (cca 4 hod. jízdy) – prohlídka Anuradhapura – nejslavnější královské historické zachovalé město, jehož ruinám vévodí monumentální kopulovité dagoby Nakhavihára, Ruvenweli, Jetawanarama a posvátný strom „Bo“, který je se svými údajnými 2250 roky nejstarším stromem na světě. Pokračování cesty do Dambulla. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu.
4. den
Snídaně. Odjezd do Polonnaruwa, bývalého sídelního města severocejlonského království, uvidíte mnoho vykopávek a soch (např. desetimetrovou sochu Buddhy), paláců a pagod ukrytých v džungli. Fakultativně možnost Jeep Safari v národním parku Minneriya nebo jízda na slonech. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
5. den
Snídaně. Výstup na monumentální skalní komplex Sigiriya „Lví pevnost“ z 5. století př. n. l. (dole pod skálou je soustava hradeb, kanálů a vodních zahrad, o kus výše se nachází jeskyně se starými buddhistickými freskami), jedná se o památku UNESCO. Odpoledne prohlídka jeskynních komplexů v Dambulla, návštěva jeskynního buddhistického kláštěra s množstvím Buddhových soch. Odpoledne odjezd do městečka Kandy, posledního královského města, ležícího v horách a cestou krátká zastávka v Matale k návštěvě ayurvédické zahrady koření. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu v Kandy.
6. den
Snídaně. Prohlídka města Kandy a návštěva nejposvátnějšího buddhistického místa na Srí Lance - Chrámu Buddhova zubu (ve zlaté schránce je zde uložena tato vzácná relikvie). Poté návštěva Královské botanické zahrady Peradenniya s více než 5000 druhů stromů a rostlin. Večer návštěva kulturní taneční show. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
7. den
Snídaně. Poté přejezd do malebného městečka Nuwara Eliya, postaveného v britském koloniálním stylu (zde se nachází centrum pěstování čaje, ležící ve výšce 1900 m n. m.), návštěva manufaktury na zpracování čaje a prohlídka města, návštěva vodopádů Ramboda. Ubytování ve 3*hotelu v Nuwara Eliya, večeře a nocleh.
8. den
Snídaně. Fakultativně návštěva národního parku Horton Plain nebo možnost raftingu v Kitulgale na cestě do Colomba. Přejezd do Colomba – cestou návštěva vodopádů Devon a St. Claire. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu.
9. den
Snídaně. Individuální volno, transfer na letiště. Odlet do Prahy.
10. den
Přílet do Prahy.
Cena zahrnuje
7 nocí ve 3* hotelech s polopenzí, leteckou dopravu Praha–Colombo– Praha, letištní taxy a palivové příplatky, všechny transfery, návštěvy a vstupy do objektů (dle uvedeného programu), pobytovou taxu, česky mluvícího průvodce.
Cena nezahrnuje

ubytování ve 4* hotelech 6.500 Kč, ubytování v 5* hotelech 11.000 Kč, vízum 1.100 Kč na osobu, komplexní cestovní pojištění Generali 60 Kč na osobu a den.

Poznámka
Změna programu vyhrazena.

U tohoto zájezdu nemůžeme garantovat cestování individuálních klientů bez příplatku za jednolůžkový pokoj.

Zájezd je možné uskutečnit kdykoli v roce už od 1 osoby, odlety jsou možné denně.

 

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000