crosssearch

Střední Okruh

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Praha - Colombo - Sigiriya - Kandy - Nuwara Eliya - Pinnawella

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu:

Poznávací zájezd po Sri Lance kombinovaný s pobytem u moře ve vybraném hotelu.

Praha - Colombo - Sigiriya - Kandy - Nuwara Eliya - Pinnawella

Program okruhu

1. den: odlet z Prahy - 2. den: přílet do Colomba

Přílet, transfer z letiště do Wattaly. V odpoledních hodinách prohlídka města Colombo. Stejně jako mnoho jiných měst v rozvojových zemích, i toto město rychle mění svou tvář. Téměř přes nos zde vyrostly mrakodrapy a to na místech, kde kdysi stály staré typické budovy. Přesto v některých částech zůstalo kouzlo starého města zachováno. Za zmínku jistě stojí 100 let stará věž s hodinami a několik koloniálních budov. Dalším zajímavým místem je rušné tržiště Pétta, kde je možné nakupovat za velmi výhodné ceny. Kromě toho ve městě také najdete i řadu dalších památek - buddhistický chrám (Gangatrama), mešity, kostely, zámky nebo muzea. Večeře, nocleh v hotelu.

3. den: Colombo - Kandy

Po snídani odjezd do Kandy, které bylo hlavním městem sinhálského království, jež podlehlo Britům v roce 1815. Kandy je příkladem vlivu buddhismu na Srí Lance. Bude následovat prohlídka města, včetně Chrámu Buddhova zubu, který byl prohlášen za světové dědictví UNESCO a skrývá jednu z nejposvátnějších relikvií, tj. Buddhův zub. Večeře, nocleh v hotelu.

4. den: Kandy - Sigiriya - Kandy

Po snídani odjezd k legendárnímu místu Sigiria Rock s pevností na vrcholu, která je známá jako Lví skála. Jedná se o nejnavštěvovanější historické místo na Srí Lance. Postavit jí nechal král Kassapa a její historie je opředená mnoha legendami. Po 18 letech byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiria Rock s vodními nádržemi a zahradami. Odpoledne se přesunete zpět do Kandy, kde navštívíte chrám Hindu Kovil a zahrady s kořením v Matale, kde můžete obdivovat a vychutnávat vůně různých koření, jako je skořice, kardamon či pepřovníky. Večeře, nocleh v hotelu.

5. den: Kandy - Nuwara Eliya

Po snídani odjezd vlakem do Nuwara Eliya, návštěva čajové plantáže a výrobny čaje. Nuwara Eliya neboli Malá Anglie je mezi kulisami krásných hor, údolí, vodopádů a čajových plantáží. Toto místo by mělo být nejchladnějším na celém ostrově. Počasí zde připomíná anglický venkov, britský vliv je tu znát, i domy jsou vystavěny ve stylu královny Anny. Večeře, nocleh v hotelu.

6. den: Kandy - Pinnawalla

Po snídani návštěva sloního sirotčince v Pinnawele. Pinnawela je vzdálená přibližně 90 km od Colomba. Sloní sirotčinec zde funguje již od roku 1975 a pečují zde o zraněné a opuštěné slony. V současné době se jejich počet zvyšuje. Nejlepší čas pro tuto návštěvu je v době napájení a v době koupání, kdy jsou všichni sloni společně u řeky. Poté návrat zpět do Kandy, cestou zastávka na prohlídku Královské botanické zahrady v Peradeniyy. Zde je přes 5000 druhů stromů a rostlin. Ubytování ve vybraném hotelu u moře.

6./7./8./9./10. den

Pobyt ve vybraném hotelu u moře.

11. den

Ukončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy. Přistání v Praze

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.

V CENĚ ZÁJEZDŮ JE ZAHRNUTO

Letecká doprava Praha - Colombo - Praha (po cestě přestup v Dubaji) v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 4 noclehy během poznávacího okruhu v hotelích 3* s polopenzí, při 11 denním denním okruhu 5 nocí ve 4* hotelu s All Inclusive u pláže, služby dle programu okruhu, česky nebo slovensky mluvící průvodce při min. počtu 6 účastníků (pouze v rámci poznávací části, při pobytu v hotelu u pláže je klientům delegát k dispozici pouze na telefonu), transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. V CENĚ ZÁJEZDŮ NENÍ ZAHRNUTO

Doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč / pobyt / dospělá osoba a 490 Kč / pobyt / dítě do 18 let, vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání za poplatek 1 250 Kč na osobu) a fakultativní služby.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000