crosssearch

Střední Okruh Club Bentota

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Praha - Colombo - Kandy - Sigiriya - Nuwara Eliya - Peradeniya

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Praha - Colombo - Kandy - Sigiriya - Nuwara Eliya - Peradeniya

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy - 2. den: přílet do ColombaPřílet, transfer z letiště do Colomba. V odpoledních hodinách prohlídka města Colombo. Stejně jako mnoho jiných měst v rozvojových zemích, i toto město rychle mění svou tvář. Téměř přes noc zde vyrostly mrakodrapy a to na místech, kde kdysi stály staré typické budovy. Přesto v některých částech zůstalo kouzlo starého města zachováno. Za zmínku jistě stojí 100 let stará věž s hodinami a několik koloniálních budov. Dalším zajímavým místem je rušné tržiště Pétta, kde je možné nakupovat za velmi výhodné ceny. Kromě toho ve městě také najdete i řadu dalších památek - buddhistický chrám (Gangatrama), mešity, kostely, zámky nebo muzea. Večeře, nocleh v hotelu.

3. den: Colombo-KandyPo snídani odjezd do Kandy, které bylo hlavním městem sinhálského království, jež podlehlo Britům v roce 1815. Kandy je příkladem vlivu buddhismu na Srí Lance. Bude následovat prohlídka města, včetně Chrámu Buddhova zubu, který byl prohlášen za světové dědictví UNESCO a skrývá jednu z nejposvátnějších relikvií, tj. Buddhův zub. Večeře, nocleh v hotelu.

4. den: Kandy-Sigiriya-KandyPo snídani odjezd k legendárnímu místu Sigiria Rock s pevností na vrcholu, která je známá jako "Lví skála". Je to jeden z nejlépe uchovaných příkladů starověkého městského plánování. Jedná se o nejnavštěvovanější historické místo na Srí Lance. Král Kassapa (477-495 n. l.), který přesunul hlavní město z Anuradhapury do Sirigiye, nechal vybudovat pevnost na vrcholku 500 ft vysoké skály s potřebným vybavením. Historie této pevnosti je opředená mnoha legendami. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiria Rock s vodními nádržemi a zahradami. Odpoledne se vrátíte do Kandy, kde navštívíte Hindu Kovil v Matale. Sri Muthumari Amman Hindu Kovil, je situováno v historickém centru Matali. Jedná se o hinduistickou svatyni Srí Lanky. Asi před 200 lety byla toto svatyně založena hinduistickou komunitou speciálně pro jihoindické obchodníky, kteří zde žili, obchodovali a vlastnili statky v Matale.Večeře, nocleh v hotelu.

5. den: Kandy - Nuwara EliyaPo snídani odjezd vlakem do Nuwara Eliya, návštěva čajové plantáže a výrobny čaje. Nuwara Eliya neboli "Malá Anglie" je mezi kulisami krásných hor, údolí, vodopádů a čajových plantáží. Toto místo by mělo být nejchladnějším na celém ostrově. Počasí zde připomíná anglický venkov, britský vliv je tu znát, i domy jsou vystavěny ve stylu královny Anny. Večeře, nocleh v hotelu.

6. den: Kandy - ParadeniyaPo snídani návštěva Královské botanické zahrady (The Royal Botanical Gardens Paradeniya) Díky vé rozloze 147 akrů (60 ha) je největší srílanskou botanickou zahradou. Byla založena v roce 1374 - původně jako rekreační zahrada králů Kandy. Naleznete zde 5000 různých vzácných původních srílanských druhů rostlin a stromů, dále reprezentativní druhy rostlin z celého tropického světa. Spice Garden a Orchid House jsou velmi turisticky oblíbené. Poté přesun a ubytování ve vybraném hotelu u moře.

6./7./8./9./10. denPobyt ve vybraném hotelu u moře.

11./12. denUkončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy. Přistání v Praze.

Upozornění: Změna programu vyhrazena.Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000