crosssearch

Srí Lanka - za krásami ostrova

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

13-ti denní pobytově-poznávací okruh po známých památkách s pobytem u oceánu DAMBULLA SIGIRIYA - POLONNARUWA DAMBULLA - KANDY NUWARA ELIYA TISSAMAHARAMA YALA - INDURUWA BEACH RESORT***

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

13-ti denní pobytově-poznávací okruh po známých památkách s pobytem u oceánu

DAMBULLA SIGIRIYA - POLONNARUWA DAMBULLA - KANDY NUWARA ELIYA TISSAMAHARAMA YALA - INDURUWA BEACH RESORT***

Informace o ubytování

V průběhu okruhu je zajištěno ubytování v pohodlných 2 a 3* hotelích, (vybavení 2* hotelů však odpovídá 3*). Pokoje jsou prostorné, s vlastním příslušenstvím, klimatizací a minibarem. Většina hotelů je s bazénem.

Stravování

Polopenze je podávána formou mezinárodního bufetu, ve kterém je vždy koutek s místními srílanskými pokrmy.
Běžně je k bezplatnému, neomezenému použití u snídaně i večeře čaj a káva. Ostatní nápoje nejsou zahrnuty v ceně a je nutné je na místě platit.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy na Srí Lanku
2. den: přílet, letiště COLOMBO DAMBULLA
Na letišti Vás bude očekávat zástupce partnerské srílanské cestovní kanceláře, který Vás po celou dobu poznávacího okruhu bude doprovázet. Transfer z letiště do hotelu Kassapa Lions Rock***. Poté volno, které je možné využít k odpočinku v hezké hotelové zahradě u bazénu. Odpoledne odjezd k impozantnímu jeskynnímu chrámu DAMBULLA z 1.stol. př.nl. Dnes je nazýván RAN GIRI= Zlatá Skála. V pěti oddělených jeskyních se nachází 150 symbolů buddhismu a hinduismu. Jeskyně je zdobená překrásnými freskami zachycujícími život Budhy a také důležité události sinhálské historie. Nocleh a večeře v hotelu Kassapa Lions Rock***, www.kassapalionsrock.com

3. den: DAMBULLA - SIGIRIYA - POLONNARUWA
Po snídani odjezd ke skalnímu masivu Lion Rock, na jehož vrcholku (180 m) jsou ruiny paláce SIGIRIYA, který patří k největším pozoruhodnostem na ostrově (palác prý stavělo 18 let téměř 35 tisíc lidí). Při výstupu na vrchol spatříte světoznámé fresky žen, 3 m vysokou zrcadlovou zeď a vodní zahrady. Výstup na Sygiriyi je neopakovatelný zážitek. Bývalá královská pevnost je na seznamu chráněných světových památek. Součástí je návštěva domu Villager s ochutnávkou typického srílanského pokrmu ochuceného kořením charakteristickým pro ostrov. Poté se pokračuje do Polonnaruwy, bývalé středověké metropole Srí Lanky. Prohlídka paláců, chrámů a gigantického unikátního zavlažovacího systému, známého jako Parakrama Samudraya ale především komplexu Gal Vihara, 4 sochy Buddhy vytesané do žuly. Odjezd do Dambully. Nocleh a večeře v hotelu Kassapa Lions Rock ***.

4.den: DAMBULLA - KANDY
Po snídani odjezd do královského města Kandy. Po cestě zastávka v Zahradě koření v Matale, kde je možné exotické bylinky a koření také zakoupit. V řezbářské dílně bude možné obdivovat překrásné masky. Odpoledne prohlídka překrásného chrámu Dalada Maligawa, kde je uložena nejuctívanější relikvie "Zub lorda Buddhy" a kde se konají tradiční chrámové rituály. Podle pověsti byl Zub ukryt před svatokrádeží ve vlasech princezny Orissan a na Srí Lanku byl převezen z Indie ve 4.stol.n.l. Do buddhistických chrámů se vstupuje bez bot a je nutné mít zahalená ramena a nohy nejméně pod kolena. Večer návštěva folklorního představení místních tanečníků. Večeře a nocleh v hotelu The Swiss Residence***, www.swissresidence.lk.

5.den: KANDY - NUWARA ELIYA
Po snídani návštěva muzea drahých kamenů, ukázky dolování a opracování drahých kamenů, možnost nákupu šperků. Poté bude krátká zastávka v batikové dílně, seznámení se s procesem ručního barvení batiky. Ukázky výrobků. Možnost nákupu. Následuje okružní jízda kolem historického centra Kandy. Odpoledne návštěva Královské botanické zahrady v Peradeniy, která byla založena v roce 1832. Původně zde rostly kávovníky a skořicovníky. Dnes zde roste veškerá flóra Srí Lanky, jako bonus je zahrada orchidejí a stromy zasazené státníky a známými osobnostmi, které ostrov navštívily. Raritou jsou stromy obsypané kalony(netopýry), překrásná alej vysokých palem, 12 m vysoké bambusy a největší fikus benjamin, který pokrývá plochu cca 1600 m2.
Odjezd do horské oblasti Nuwara Eliya. Cesta překrásnou přírodou Nuwary Eliyi. Procházka čajovou plantáží, trhání lístků čaje, tak jako to dělají tamilské trhačky čaje s krosnou na zádech, které denně nasbírají až 25 kg lístků. Návštěva továrny na zpracování světoznámého Cejlonského čaje a ochutnávka s možností nákupu čaje. Večeře a nocleh v hotelu Galway Forest Hotel***, thhp://www.palmbeach.lk./galway.html.

6. den: NUWARA ELIYA - YALA - TISSAMAHARAMA
Po snídani odjezd do stejnojmenného města Nuwara Eliya. V překladu znamená Nuwara Eliya "Město světla" a je nejvýše položeným srílanským městem, ležící ve výšce 1.889 m. Patřilo k vyhledávaným místům Angličanů, kterým se zalíbilo zdejší poměrně chladné podnebí, připomínající jejich rodnou Anglii. V anglickém stylu vybudovali město, zavedli železnici, vypěstovali anglické trávníky a postavili nejstarší golfové hřiště v Asii. Po neúspěších s pěstováním kávy zkusili čaj a ten se zde pěstuje dosud. Srí Lanka je 3. největším producentem čaje na světě. Čaj právě z oblasti Nuwara Elyia je z místních čajů nejkvalitnější.
Odpoledne návštěva národního parku YALA, který je největším a nejznámějším národním parkem Srí Lanky. YALA je známý velkým množstvím volně žijící zvěře (vodní buvoli, sloni, krokodýli, vzácné ptactvo...) Budete mít možnost zahlédnout slony, lenochody, vysokou zvěř, divoká prasata, krokodýly, šakaly a opice. V Yale bylo zaznamenáno 150 druhů ptáků. Večeře a nocleh v hotelu Hibiscus Garden Hotel***. www.hibiscus-garden.com.

7.den: TISSAMAHARAMA - GALLE - INDURUWA BEACH RESORT
Po snídani odjezd a návštěva města Galle. Prohlídka staré holandské pevnosti ze 17.století. Spousta budov a ulic mají stále holandské názvy. Uvnitř hradeb žije a pracuje rozsáhlá komunita muslimů. Galle bylo do roku 1870 největším přístavním městem ostrova. V r. 1505 se zde vylodili Portugalci (první kolonizátoři) a nazvali toto místo podle kokrhajícího kohouta (portugalsky galo). Po ukončení poznávacího okruhu přesun do hotelu na pláži v Induruwě. Ubytování a nocleh v hotelu
Induruwa Beach Resort***, http://www.induruwabeachresort.com/front/index.php

8. - 12.den: pobyt v hotelu Induruwa Beach Resort*** u Indického oceánu.
12.-13.den: odjezd na letiště a následně odlet do ČR.
13.den: přílet do ČR

Hodnocení

Pohodlné ubytování, umístěné na trase poznávacího okruhu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000