crosssearch

Srí Lanka - tropický ráj

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Ráno přílet do Colomba Transfer do hotelu v Negombu. Odpoledne prohlídka města, které je přezdíváno ,,Malý Řím" díky převaze obyvatel římsko katolické víry a mnoha katolickým kostelům z doby, kdy byl ostrov pod portugalskou nadvládou. Uvidíte rybáře vytahující sítě plné ryb a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

30.04. - odpoledne odlet z Prahy přes Dubaj do Colomba (Srí Lanka)

01.05. - ráno přílet do Colomba
Transfer do hotelu v Negombu. Odpočinek. Odpoledne prohlídka města, které je přezdíváno ,,Malý Řím" díky převaze obyvatel římsko katolické víry a mnoha katolickým kostelům z doby, kdy byl ostrov pod portugalskou nadvládou. Uvidíte rybáře vytahující sítě plné ryb a vracející se katamarány z celodenního rybaření v Indickém oceánu. Navštívíte místní tržiště. Večeře a nocleh v hotelu Camelot Beach*** v Negombu.

02.05. - NEGOMBO - SIGIRIYA - SLONÍ SAFARI
Po snídani odjezd ke skalnímu masivu Lion Rock, na jehož vrcholku (180 m) jsou rozsáhlé pozůstatky palácového komplexu SIGIRIYA, který patří k největším pozoruhodnostem na ostrově (palác prý stavělo 18 let téměř 35 tisíc lidí). Při výstupu na vrchol spatříte světoznámé fresky žen, 3 m vysokou zrcadlovou zeď a vodní zahrady. Výstup na Sygiriy, většinou po schodech, je neopakovatelný zážitek. Sigiriya byla v roce 1982 zapsána do Seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíte ,,Venkovský dům" a uvidíte, jak se připravovaly typické srílanské pokrmy v hliněných hrncích, broušení na kamenech, drcení speciálního koření v hmoždířích atd. Ochutnáme typické srílanské ,,kari" - pokrm, který se skládá z malých kousků zeleniny a masa, případně ryb, v husté omáčce, podávaný s rýží. Koření, kterým je pokrm dochucen se jmenuje masala, ale v Evropě se pro něj vžil název kari. Zbytek dne můžete trávit odpočinkem v hotelu nebo se vydat do Národního parku Minneriya nebo na ,,SLONÍ SAFARI", projet se za 12 USD na hřbetě největšího žijícího suchozemského savce. Tyto výlety jsou fakultativní. Večeře a nocleh v hotelu DEVON v Kandy.

03.05. - DAMBULA - MATALA - KANDY
Po snídani odjezd k impozantnímu jeskynnímu chrámu DAMBULLA z 1. stol. př.n.l. Dnes je nazývám RAN GIRI - Zlatá Skála. V pěti oddělených jeskyních se nachází 150 symbolů buddhismu a hinduismu. Jeskyně jsou zdobeny překrásnými freskami zachycujícími život Buddhy a také důležité události sinhálské historie. Dále cesta pokračuje do královského města KANDY se zastávkou v typické řezbářské dílně a v Zahradě koření v MATALE, kde je možné zakoupit exotické bylinky a koření jak pro vaření tak pro Ayurvedu. Kandy, poslední hlavní město sinhálského království, je i dnes centrem tradiční srílanské kultury. V chrámu Srí Balada Maligawa je uložena nejuctívanější relikvie ,, Posvátný zub lorda Budhy", který byl podle pověsti ukryt před svatokrádeží ve vlasech princezny Orissan a na Srí Lanku odvezen z Indie ve 4. stol. n.l. Zúčastníte se jedné z mnoha chrámových ceremonií. Večer navštívíte místní folklórní představení. Večeře a nocleh v hotelu Devon v Kandy.

04.05. - KANDY - PINNAWELA - ČAJOVÉ PLANTÁŽE - BEACH RESORT
Po snídani návštěva muzea drahých kamenů. Seznámí nás s těžbou a opracováním drahých kamenů na Srí Lance. Dále se podíváte do batikové manufaktury kde se ručně, tradiční metodou, vyrábí batikované látky. Z autobusu si ještě jednou prohlédnete malebné město Kandy, které leží ve výšce 500 m nad mořem a je obklopeno zelenými kopci a jezery. Další zastávkou bude Královská botanická zahrada v Peradeniy, která je jednou z nekrásnějších v Asii. Rozprostírá se na 60 hektarech a byla založena v roce 1832. Zde bylo, mimo jiné, i místo kde se scházelo velitelství jihovýchodní Asie během 2. světové války v čele s lordem Mountbattem. Cestou do PINNAWELY se zastavíte na překrásných čajových plantážích. Krátce si prohlédnete manufakturu na zpracování čaje. Nenecháte si ujít ochutnávku čerstvého cejlonského čaje, který je mnohými považován za nejlepší na světě. Čaj si zde za velmi příznivé ceny můžete koupit. V PINNAWELE navštívíte sloní sirotčinec, který byl vládou Srí Lanky založen v roce 1975 pro malé slony, kteří zůstali siroty, nebo se jejich matky o ně nestaraly. Průběžně zde přebývá kolem 75 slonů a mláďat. Atrakcí je krmení sloních mláďat mlékem z lahví a koupání slonů v místní řece Maha Oya. Žije zde také slon Sam, který ztratil přední pravou nohu nášlapem na minu. Program krátkého okruhu je u konce, následuje transfer do plážového hotelu INDURUWA BEACH RESORT *** odkud je možno formou fakultativních výletů navštívit např. želví farmu, holandskou pevnost v Gale nebo Národní park Yala.

05.05. - 09.05. pobyt v hotelu s možností fakultativních výletů, individuální výlety do okolí místním taxi (tuk-tuk - motorka na 3 kolech, která uveze až 3 osoby).

09.05. - večer transfer na letiště a odlet přes Dubaj do ČR

10.05. - přílet do Prahy kolem 14 hodiny

Cena nezahrnuje

nápoje, spropitné, povolení na fotografování a filmování v místech kde je to zakázáno, osobní náklady.
Příplatky: strava all inclusive v plážovém hotelu Induruwa Beach Resort ***: 2900 Kč/osoba/pobyt, připojištění stornopoplatků 500 Kč/osoba/pobyt, vízum 500 Kč/osoba (povinný příplatek).
Fakultativní výlety: (úhrada na místě)
Projížďka na slonu: cca 25 USD/osoba (v rámci prvního dne okruhu)
Celodenní výlety z hotelu na pláži: Národní park Yala - džíp safari:cca 93 USD (minimální počet účastníků 10 osob)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000