crosssearch

Srí Lanka - s prodloužením o pobyt na Maledivách

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Obrázek není k dispozici

Zájezd nás zavede na exotickou Srí Lanku - Srí Lanka se překládá jako ,,Krásná země", objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, kulturní dědictví buddhistů i hinduistů, nádherné chrámy s bohatou výzdobou, bujné vegetace deštných pralesů, volně žijící slony, ale i čajové...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den (pá): Odlet z Prahy.
2. den (so): Přílet na Srí Lanku, transfer na ubytování do jižní části ostrova v okolí Hikkaduwy. Nocleh.
3. den (ne): GALLE - dopolední prohlídka nejlépe zachovalého koloniálního města, ležící na břehu Indického oceánu. Odpoledne volno na koupání a odpočinek na pláži. Nocleh.
4. den (po): Jižní část ostrova - MULKIRIGALA - fascinující skalní chrámy vytesané do ohromné kamenné stěny. Cestou zastávka u rybářů na kůlech. Odpoledne dojezd na ubytování do oblasti města Tissa. Večer návštěva poutního místa KATARAGAMA - jedno ze tří nejposvátnějších míst na ostrově. Nocleh. Můžete se zde připojit k zástupům na večerních bohoslužbách a zažít tak barvité představení u svatyně uctívané buddhisty, hinduisty i muslimy.
5. den (út): Brzy ráno odjezd jeepy do národního parku YALA (buvoli, krokodýli, sloni, gepardi, opice aj.). Výlet do oblasti hor - krásná horská příroda, která je neuvěřitelně rozmanitá, plná bujné tropické i subtropické vegetace, čajových plantáží, krásných výhledů a vodopádů. Zastávka u vodopádů RAWANA FALLS. ELLA - nejkrásnější vesnice na celém ostrově zasazená v krásné krajině čajových plantáží. Nocleh. Procházka na krásnou vyhlídku.
6. den (st): Jízda místním vlakem do Nuwara Elyia. Cesta trvá 2,5 hodiny a projíždí se v nadmořské výšce 2000 m krásnou horskou krajinou a mlžným pralesem s výhledy do údolí, čajovými plantážemi. NUWARA ELIYA - nejvýše položené město na Srí Lance, založeno Brity v 19.stol., kterému se přezdívá „Malá Anglie“. Procházka touto přírodní nádherou. Odjezd na ubytování do města KANDY. Nocleh.
7. den (čt): SLONÍ SIROTČINEC V PINNEWALE - místo, kde uvidíte velké množství slonů, kteří se sem dostali, když je našli v přírodě zraněné a opuštěné. Najdete tu maličká slůňátka i velmi staré slony, o které je dobře postaráno. Krmení slonů, koupání slonů v řece, prohlídka výroby papíru ze sloního trusu. Návrat do KANDY. Prohlídka krásné botanické zahrady Paradeniya. V podvečer možnost návštěvy divadla v Kandy, kde předvádí typické kandyjské tance a ohňovou show. Nocleh. Nocleh.
8. den (pá): KANDY - prohlídka historického města, kolébky sinhálské kultury a tradic, kde se nachází další posvátné místo - Chrám Buddhova zubu, prohlídka chrámu. Poté opustíme horské oblasti a začneme projíždět oblast tzv. “Kulturního Trojúhelníku“. Cestou zastávka v ajuvedské bylinkové zahradě. Dojezd do hotelu, odpočinek.
9. den (so): SIGIRIYA - velkolepá skalní hora byla královským městem - na obrovské Lví Skále bylo město, které mělo paláce, vodní zahrady, krásné malby a odkud jsou krásné vyhlídky do okolí. Odpoledne POLONNARUWA - bývalé královské město - starověké památky, nádherné chrámy, ohromné sochy Buddhy. Návštěva bývalých královských paláců. Nocleh u Dambully.
10. den (ne): MIHINTALE - první místo na ostrově, kde se začalo šířit buddhistické učení. Je zde spousta náboženských památek, které jsou rozeseté po krásném návrší. ANURADHAPURA - centrum srílanské civilizace plné klášterů, patřící zároveň k jednomu z nejuctívanějších poutních míst. Návštěva nejstaršího kláštera města - Mahavihara, kde se nachází posvátný strom BO (fíkus), první srílanská dágoba (místo na ostatky), Mosazný palác se stovkami sloupů. Nocleh.
11. den (po): Odjezd do oblasti západního pobřeží. Po cestě návštěva rybářské vesnice CHILAW - katolická rybářská vesnice s katedrálou svaté Marie. Příjezd do oblasti města NEGOMBO - ubytování se v hotelu na pobřeží. Odpočinek na pláži. Nocleh.
12. den (út): Prohlídka COLOMBA – stará koloniální část města, trhy. Večer odlet do Male. Transfer lodí z letiště na nocleh (do Male nebo Hulhumale).
13. den (st): Prohlídka hlavního města MALE. Procházka kolem prezidentského paláce, návštěva velké Páteční mešity, fantastického ovocného a rybího trhu. Odpoledne dvouhodinový přejezd do JIŽNÍHO ATOLU na ostrov GURAIDOO případně vedlejší ostrovy. Ubytování v hotelu. Večeře.
14. den (čt): Pro zájemce fakultativní výlet na RESORT - ostrov s typickým maledivským resortem na kůlech. Výlet je na celý den. Na ostrově možnost koupání, šnorchlování, využití resortu. Ostrovy na kterých bývají resorty se dají obejít, dá se koupat ve většině případů kolem dokola celého ostrova. Kdo na výlet nepojede, celodenní odpočinek s koupáním, večeře.
15. den (pá): Výlet na PICNIC ISLAND – bývá to většinou malý ostrov, kde je jen pár obydlí pro turisty, dobré zázemí na celodenní výlet (WC, lavice a stoly ve stínu). Možnost koupání v nádherné průzračné mělké vodě, šnorchlování, lze si obejít ostrov. V ceně výletu je oběd s nápojem. Večeře.
16. den (so): Dopoledne relaxace. Odpoledne transfer na letiště, odlet ve večerních hodinách. Přílet do ČR 17. den.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000