crosssearch

Srí Lanka-poznejme východní pobřeží

Poznávací zájezdy, Srí Lanka (zobrazit na mapě) mapa

Pohodlné ubytování, umístěné na trase poznávacího okruhu.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

10-denní pobytově poznávací program anglicky hovořící průvodce COLOMBO - KANDY - DAMBULLA - SIGIRIYA - HIRIWADUNNA - GIRITALE - POLONNARUWA - MINNERIYA - GIRITALE - TRINCOMALEE - NEGOMBO - LETIŠTĚ

Informace o ubytování

V průběhu okruhu je zajištěno ubytování v pohodlných 2* - 3* hotelích. Pokoje jsou prostorné, s vlastním příslušenstvím, klimatizací a minibarem. Většina hotelů je s bazénem.

Stravování

Polopenze je podávána formou mezinárodního bufetu, ve kterém je vždy koutek s místními srílanskými pokrmy.

Program zájezdu

1.den: odlet z Prahy na Srí Lanku. Přílet, letiště COLOMBO Na letišti vás bude očekávat anglicky mluvící zástupce partnerské srílanské cestovní kanceláře, který Vás bude po dobu poznávacího okruhu doprovázet. Transfer z letiště do hotelu The Swiss Residence***. Odpoledne návštěva Královské botanické zahrady v Peradeniy, která byla založena v roce 1832. Původně zde rostly kávovníky a skořicovníky. Dnes se tady můžete seznámit s veškerou flórou Srí Lanky. Večer návštěva folklorního představení místních tanečníků. Nocleh a večeře v hotelu The Swiss Residence*** www.swissresidence.lk.

2. den: KANDY - DAMBULLA Po snídani prohlídka překrásného chrámu Dalada Maligawa, kde je ukrývána nejuctívanější relikvie Zub Lorda Buddhy. Konají se zde i tradiční chrámové rituály. Podle pověsti byl Zub ukryt před svatokrádeží ve vlasech princezny Orissan a na Srí Lanku byl převezen z Indie ve 4. stol. n.l. Než byl uložen v Kandy putoval z Anuradhapury po celé zemi, dokonce byl ještě na čas odvezen do Indie. Následuje zastávka v muzeu drahých kamenů, ukázky dolování a opracování drahých kamenů, možnost nákupu šperků. Okružní jízda historickým centrem. Pokračování do Zahrady koření v Matale, kde je možné exotické bylinky a koření nejen vyzkoušet a ochutnat, ale také zakoupit. Na závěr bude krátká zastávka v batikové dílně, seznámení se s procesem ručního barvení batiky. Nocleh a večeře v hotelu Hotel Eden Garden** www.edengardenlk.com

3.den: DAMBULLA SIGIRIYA HIRIWADUNNA GIRITALE Po snídani odjezd do jeskynního chrámu z 1.stol. v Dambulle, dnes známý jako Zlatá Skála Ran Giri. V pěti oddělených jeskyních se nachází 150 symbolů buddhismu a hinduismu. Poté přesun ke skalnímu masivu Lion Rock, na jehož vrcholku (180 m) jsou ruiny paláce Sigiriya, který patří k největším pozoruhodnostem na ostrově. Výstup na Sygiriyi je neopakovatelným zážitkem. Bývalá královská pevnost je na seznamu chráněných světových památek. Odpoledne navštívíme typickou vesničku ve vnitrozemí Srí Lanky. Do Hiriwadunny se dostaneme po přírodní stezce na voze taženým voly a na kanoi z vydlabaného kmene, která nás převeze přes jezero Hiriwadunna. Palác Sigiriya budeme moci obdivovat z jezera. Součástí je návštěva tradiční domácnosti s ochutnávkou typického srílanského pokrmu ochuceného kořením z ostrova. Nocleh a večeře v hotelu Royal Lotus*** v Giritale.

4.den: GIRITALE POLONNARUWA MINNERIYA - GIRITALE Po snídani odjezd do Polonnaruwy, bývalé středověké metropole Srí Lanky. Prohlídka paláců, chrámů a gigantického unikátního zavlažovacího systému, známého jako Parakrama Samudraya, ale především komplexu Gal Vihara, 4 sochy Buddhy vytesané do žuly. Odpoledne návštěva národního parku Minneriya a projížďka v jeepech. Přírodní park se rozkládá takřka na 9 000 hektarech. Domov zde pravidelně nachází různorodá tropická fauna. Hlavní atrakcí je starověká vodní nádrž, která v období sucha (červen až září) funguje jako napajedlo. Nocleh a večeře v hotelu Royal Lotus*** v Giritale.

5. - 8. den.: GIRITALE - TRINCOMALEE Pobyt u oceánu na východním pobřeží v hotelu Sea Lotus Park*** (Trincomalee) www.sealotuspark.com

9. - 10. den: TRINCOMALEE - NEGOMBO Po snídani odjezd do rybářské vesničky Negombo na západním pobřeží ostrova. Návštěva trhu ryb. Pobyt v hotelu Golden Star Beach Hotel*** www.goldenstarbeachhotel.com 11. den: odlet letadla přes Dubaj do Prahy.

 

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000