crosssearch

Srí Lanka - zvaná Ceylon je idylickým tropickým ostrovem. Přívětivé obyvatelstvo, tuktuky na ulicích, prastaré chrámy, překrásné skalní kresby, buddhistické dagoby a sochy Buddhy, čajové plantáže a volně žijící sloni v džungli. Díky písčitému pobřeží s modrým mořem je jedním z...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Srí Lanka - zvaná Ceylon je idylickým tropickým ostrovem. Přívětivé obyvatelstvo, tuktuky na ulicích, prastaré chrámy, překrásné skalní kresby, buddhistické dagoby a sochy Buddhy, čajové plantáže a volně žijící sloni v džungli. Díky písčitému pobřeží s modrým mořem je jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě. Plavba mezi tisíci korálovými ostrůvky v Indickém oceánu, které tvoří Maledivy. Bělostné pláže, dlouhé pásy korálových útesů i bohatý podmořský život. Ideální podmínky pro šnorchlování. Relaxujte v tropickém ráji a vychutnejte si atmosféru nejplošší země světa. 

PROGRAM ZÁJEZDU SRÍ LANKA - OSTROV ČAJE, SLONŮ A ÚSMĚVŮ

1.-3.den: Praha - Anuradhapura. Odlet do hlavního města Srí Lanky Colomba. Pevnost ztracená v džungli Yapahuwa. Cesta do starobylého centra země Anuradhapury (UNESCO): buddhistické svatyně, největší dagoby na světě, chrámy, nádrže, krásné řezbářské práce. Starověké město Mhintale: poutníky navštěvovaná kolébka ostrovního buddhismu, přírodní park.

4.-5.den: Anuradhapura - Polonnaruwa - Kandy. Socha Buddhy v Aukaně. Přejezd do Polonnaruwy: paláce, chrámy, skvělé historické muzeum. Přejezd do Sigiriya (UNESCO): vodní zahrady, schodiště s pozůstatky obrovského kamenného lva, fresky žen z 5. století. Malbami zdobené jeskynní chrámy v Dambulle (UNESCO) - největší komplex maleb na světě. Přejezd do Matale: zahrada koření, které ostrov proslavilo.

6.-7.den: Kandy - Dalhousia. Prohlídka města Kandy (UNESCO) - města opředeného tradicemi a legendami. Návštěva chrámu "Buddhova zubu", představení původních domorodých tanců vyhlášenými tanečníky v kostýmech a maskách. Návštěva unikátního sloního sirotčince Pinnawela, kde můžete pozorovat slony i sloní miminka. Botanická zahrada Peradeniya.

8.-9.den: Dalhousia - Haputale. Možnost výstupu na poutní horu Adam’s Peak (2243 m), údajně první místo, kam Adam vkročil po vyhnání z ráje. Čajovníkové plantáže v okolí Nuwara Eliya, exkurze do čajové továrny. Horské městečko Haputale. Možnost výletu vláčkem srílanskou vysočinou k náhorní plošině Horton´s Plains s vyhlídkou "Konec světa" nebo výlet mezi nejkrásnější čajovníkové plantáže na vyhlídku Lipton´s Seat.

10.-11.den: Haputale - Tissa. Horské středisko Ella, vodopády Rawana Ella Falls. Prohlídka Buddhových soch v Buduruwagala. Úžasné chrámové obřady v buddhistickém, hinduistickém i muslimském duchovním centru Kataragama. Safari v národním parku Yalla (množství volně žijících zvířat - sloni, opice, levharti, krokodýli, varani, pávi). Cesta podél pobřeží, maják na nejjižnějším mysu Dondra, rybáři lovící na kůlech.

12.-14.den: Unawatuna. Koupání a odpočinek na bílých plážích Indického oceánu v Unawatuně. Prohlídka koloniální holandské pevnosti Galle. Stanice pro záchranu mořských želv. Možnost plavby mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, fakultativně návštěva deštného pralesa Sinharája.

15.-16.den: Colombo - Praha. Krátká zastávka v největším městě Colombo. Odlet domů.

PROGRAM ZÁJEZDU MALEDIVY - SOUOSTROVÍ TROPICKÉHO RÁJE

1.-2.den: Praha - Malé - Waagali. Odlet na Maledivy, přivítání na tradiční lodi Dhoni. Plavba na neobydlený ostrov Waagali nebo k blízkému resortu. Oběd na palubě, odpoledne koupání a šnorchlování, uvítací večeře.

3.den: Felidu. Plavba na atol Felidu, během plavby oběd. Návštěva rybářské vesnice Felidhoo, procházka po ostrově, seznámení s domorodci a jejich tradičními řemesly.

4.-5.den: Vashugiri, Fotheyo nebo Ambara. Plavba na jeden z nádherných neobydlených ostrovů Vashugiri, Fotheyo nebo Ambara. Volný den na liduprázdných plážích. Odpočinek, koupání, šnorchlování, opalování, možnost rybaření. V případě dobrého úlovku a počasí grilování na pláži.

6.den: Keyodhoo. Plavba na ostrov Keyodhoo, oběd, setkání s místními obyvateli. Večer představení "Bodu Beru" - tradiční bubnování a zpěvy domorodců, které mají původ v Africe.

7.den: Malé. Plavba směr atol Malé, po cestě oběd. Hlavní město Maledivské republiky - Malé: Islámské centrum, muzeum, pestrobarevný trh s rybami a ovocem, nákupy. Plavba k blízkému resortu, šnorchlování na korálových útesech.

8.-9.den: Malé - Praha. Odjezd na letiště. Odlet domů.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000