crosssearch

Srí Lanka a Indie

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Srí Lanka a Indie

Konečná cena za osobu od: 75 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet do Kolomba. Odbavení 2 hodiny před odletem.

2. den PINNAWELA - POLONNARUWA

Snídaně v letadle, přílet do Kolomba v ranních hodinách. Návštěva sloního sirotčince Pinnawela. Ubytování v hotelu. Odpoledne odjezd do královského města Polonnaruwa, které bylo od 11. do 13. století hlavním městem Srí Lanky a nachází se v něm ruiny chrámů a paláců, 4 sochy Buddhy vytesané do skály a další za­jímavosti a vykopávky. Večeře, nocleh.

3. den SIGIRIYA - DAMBULLA


Po snídani odjezd ke skalnímu útvaru s pevností na vrcholku - Sigiriya, která pochází z 5. století n.l., na cestě k vrcholu můžete vidět úžasné fresky a na úpatí hory se nachází komplex zahrad a vodních děl. Poté odjezd do Kandy. Během cesty návštěva jeskynních chrámů v Dambulle. Následuje zastávka v Zahradě koření v Matale a v manufaktuře na výrobu batikových potisků. V pozdním odpoledni příjezd do Kandy. Po večeři návštěva kulturního vystoupení. Nocleh.

4. den KANDY

Po snídani návštěva kandyjského chrá­mu, posledního sídla sinhálských králů předtím, než bylo konečně postoupeno Britům v roce 1815. Dále pokračování s návštěvou královské botanické zahrady v Paradeniyi. Tato zahrada má rozlohu 67 ha a můžete v ní najít 4.000 druhů flóry. Byla založena roku 1371 s cílem sloužit královně pro potěšení a z­měně­na na botanickou zahradu v ro­ce 1821. Odjezd do Negomba. Večeře, nocleh.

5. den KOLOMBO - TRIVANDRUM - KOVALAM

Snídaně. Transfer na letiště v Kolombu, odlet do Trivandrumu. Odjezd do přímořského letoviska Kovalam, které bývávalo vyhlášeným letoviskem hippies v druhé polovině šedesátých let. Nocleh.

6. den KOVALAM - ALLEPPEY - KUMARAKOM

Snídaně. Dopoledne volno na pláži. Odpo­ledne odjezd do Alleppey, rázovitého města na křižovatce vodních cest, nalodění na hausbót a plavba scénickou krajinou keralských jezer a kanálů podél rybářských vesniček, kokosových hájů a plantáží koření do Kumarakomu. Večeře a nocleh na hausbótu.

7. den KUMARAKOM

Snídaně. Plavba ke Kottayamu, oběd. Vy­lo­dění v Kottayamu, náboženském středisku keralských křesťanů. Transfer do hotelu, ajurvédická relaxační masáž, večeře a nocleh v Kumarakomu.

8. den ALLEPPEY - PERIYAR


Snídaně. Odjezd do přírodní rezervace v Periyaru, ležící na břehu přehradní ná­dr­­že a je domovem tygrů a divokých slonů. Nocleh a večeře v Periyaru.

9. den PERIYAR - KOCHI

Snídaně. Ranní projížďka po jezeře s pozorováním divokých zvířat. Procházka plantážemi koření vně rezervace. Oběd. Odjezd do Kochi, večer představení tradičního keralského divadla kathakali. Nocleh v Kochi.

10. den KOCHI - TRIVANDRUM

Snídaně. Celodenní prohlídka Kochi včet­ně holandské pevnosti Mattancherry s úžasnými hinduistickými nástěnnými malbami, židovské synagogy z 16. století, křes­ťanské katedrály Santa Cruz, kostela svatého Františka, kde býval pohřben Vas­co da Gama, Willingdonova ostrova a ostrova Bolgatty. Navečer návštěva pláží, kde místní rybáři chytají ryby pomocí tradičních čínských sítí. V pozdním odpoled­ni odjezd do Trivandrumu. Večeře, nocleh.

11. den TRIVANDRUM - KOLOMBO

Snídaně. Odjezd na letiště, odlet do Kolomba. Pobyt u moře v Negombu.

12. den KOLOMBO - PRAHA

Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Kolombo - Trivandrum - Kolombo - Praha
3x nocleh s polopenzí v hotelech 3* na Srí Lance
5x nocleh s polopenzí v hotelech 3* v Indii
1x nocleh na hausbótu s plnou penzí v Indii
1x nocleh se snídaní na Srí Lance před odletem
program dle itineráře
průvodce pořádající CK (minimálně 16 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

letištní taxy
fakultativní výlety
vízum do Indie 1.800,- Kč
letištní taxy při odletu z Indie (15,- USD)
bakšišné cca 25,- USD

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000