crosssearch

Putování Cejlonem - za vůní čaje

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Trasa zájezdu: Colombo o Sigiriya o Pollonaruwa o Dambula o Matale o Kandy o Peradeniya o Pinnawela o Horton Plains o Nuwara Eliya o Kitulgala o Colombo Program: 1. den: dle letového řádu odlet z Prahy. 2. den: přílet do Colomba, po vstupní proceduře transfer do...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Colombo o Sigiriya o Pollonaruwa o Dambula o Matale o Kandy o Peradeniya o Pinnawela o Horton Plains o Nuwara Eliya o Kitulgala o Colombo

Program: 1. den: dle letového řádu odlet z Prahy.

2. den: přílet do Colomba, po vstupní proceduře transfer do hotelu. Ubytování a volno na odpočinek a aklimatizaci. Nocleh.

3. den: po snídani transfer do Sigiriye. Skalní masív se zbytky paláce, vystaveného králem Kashyapou v 5. st., je zapsán na seznamu UNESCO. Výstupem na skalní věž se vám naskytne fantastický výhled do krajiny - okolní hustou džungli i vodní nádrže, ze kterých chodí pít divocí sloni. Prohlédnete si také nádherné fresky tzv. "nebeských panen". Přejezd do Polonnaruwy, 2. hlavního města Srí Lanky. Založeno bylo koncem 10. st. jihoindickou dynastií Chola. Když sinhálský král Vijjayabahu I. vytlačil Choly z ostrova, ponechal Polonnaruwu jako své hlavní město. To bylo pozdviženo za krále Parakramabahu I., který zde nechal vystavět královský palác, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval stavbou obrovské nádrže. Návrat do hotelu a nocleh.

4. den: po snídani odjezd do Dambully na prohlídku nádherných jeskynních chrámů, jejichž historie se datuje do 1. st. př. n. l. V celkem 5 jeskyních uvidíte kolem 150 zpodobnění Buddhy i úchvatné nástěnné malby. Následuje přejezd do okolí Matale, kde navštívíte jednu ze zahrad s kořením. Budete svědky přehlídky pěstování i zpracování mnoha druhů zdejších exotických rostlin, mimo jiné se dozvíte zajímavé informace o pepřovníku, vanilce, kakaovníku a mnohých dalších. Svou kuchyni budete moci zásobit nepřebernými druhy koření za výhodné ceny v místním obchůdku. Následuje přejezd do Kandy. "Hlavní město vysočiny" je díky klimatu a poloze stále zelené a svěží. V minulosti se vystřídali u moci Portugalci, Holaďané a nakonec Britové, a právě stopy kolonizace jsou patrné na místní architektuře a celkovém vzezření města. Nejznámějším místem je Chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa, který uchovává nejposvátnější buddhistickou relikvii. Dále navštívíte městský bazar, centrum umění a řemesel, muzeum drahokamů a v podvečer se zúčastníte působivé kulturní show s ukázkami tradičních srílanských tanců či chození po žhavém uhlí. Nocleh v hotelu v Kandy.

5. den: po snídani odjezd do Peradeniye na prohlídku botanické zahrady. Ta se rozkládá na ploše 60 hektarů zhruba 6 km od Kandy. Před příchodem Britů šlo o královskou odpočinkovou zahradu, dnes je to největší botanická zahrada na Srí Lance. Uvidíte zde širokou sbírku orchideí, královských i seychelských palem nebo obří fíkovník, jehož koruna pokrývá plochu 1600 m2. Odtud se vydáte do Pinnawely, kde navštívíte sloní sirotčinec. Ten byl založen v r. 1975 a pečoval tehdy o 7 slonů. V r. 1984 se zde narodilo první slůně a dnes je útulek domovem více než 40 jedinců různého stáří. O jedinečný zážitek se postará krmení mláďat z lahví a koupání stáda v řece. Návrat do hotelu a nocleh.

6. den: po snídani přejezd půvabnou krajinou vysočiny do Nuwara Eliya. Město bylo vybudováno v nadmořské výšce 1889 m n. m. Dodnes je zde patrný britský vliv, projevující se na podobě kulturní krajiny i v architektuře. Město je nazýváno též "malá Anglie" a kromě venkovských sídel anglického typu je zde i 18jamkové golfové hřiště a dostihová dráha. Především je ale Nuwara Eliya srdcem oblasti, kde se pěstuje světoznámý cejlonský čaj. Zavítáte na plantáž a v továrně na zpracování čaje uvidíte proces jeho zpracování. Nezbytnou součástí zdejší návštěvy je i ochutnávka jedinečného cejlonského čaje. Ubytování a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

7. den: snídaně a transfer na Horton Plains. Pláně se nachází v nadmořské výšce zhruba 2000 m n. m. asi 20 km od Nuwara Eliya. Jde o záhadné návětrné prostory s travnatými plošinami, drsnými stromy a ledovými říčkami. Nejnavštěvovanějším místem Hortonských plání je World´s End, tedy "Konec světa". Z místa, kde severní pláň náhle končí a terén se propadá o téměř 700 m, se vám naskytne jeden z nejúžasnějších pohledů na Srí Lance. Mimo neobvyklé výškové vegetace jsou zde k vidění endemické živočišné druhy. Návrat do hotelu na nocleh.

8. den: po snídani odjezd do Kitulgaly. Toto místo proslulo díky filmu režiséra Davida Leana, který zde natočil některé scény oscarového snímku "Most přes řeku Kwai". Okolí řeky Kelaniya Ganga opravdu stojí za vidění, řeka je známá i příhodnými podmínkami pro rafting. Odjezd do Colomba a prohlídka hlavního města ostrova. Nejzajímavějšími jsou mystické budovy budhhistických a hinduistických chrámů, památky z kolonizátorské éry Portugalců, Holanďanů a Britů, ale i známý bazar Pettah, kde uvítáte možnost výhodného nákupu suvenýrů. Kontrastem historickým a tradičním místům jsou pak moderní čtvrti s vysokými mrakodrapy a vládními budovami. Ubytování a nocleh.

9. den: po snídani transfer na letiště a odlet zpět do ČR. Varianta s prodloužením o 3 noci:

9. den: po snídani transfer do hotelu.

10.-12. den: individuální volno v hotelu u pláže s all inclusive. 13. den: snídaně, dle letového řádu tranfer na letiště v Colombu a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000