crosssearch

Perla Indického oceánu

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Trasa zájezdu: Colombo, Sigiriya, Dambulla, Anuradhapura, Polonnaruwa, Habarana, Matale, Kandy, Pinnawela, Peradeniya, Nuwara Eliya, Colombo. Skalní masív se zbytky paláce, vystaveného králem Kashyapou v 5. stol., je zapsán na seznamu UNESCO. Výstupem na skalní věž se vám...

Konečná cena za osobu od: 44 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu:
Colombo, Sigiriya, Dambulla, Anuradhapura, Polonnaruwa, Habarana, Matale, Kandy, Pinnawela, Peradeniya, Nuwara Eliya, Colombo

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy.

2. den: Přílet do Colomba, po vstupní proceduře transfer do hotelu v Dambulle. Ubytování a volno na odpočinek a aklimatizaci. Večeře a nocleh.

3. den: Snídaně a transfer do Sigiriye. Skalní masív se zbytky paláce, vystaveného králem Kashyapou v 5. stol., je zapsán na seznamu UNESCO. Výstupem na skalní věž se vám naskytne fantastický výhled do krajiny – okolní hustou džungli i vodní nádrže, ze kterých chodí pít divocí sloni. Prohlédnete si také nádherné fresky tzv. "nebeských panen". Cesta dále pokračuje do Dambully k prohlídce jeskynního chrámu. Ten byl vybudován na popud krále Walagambahu již v 1. stol. př. n. l. a tvoří jej pět jeskyní. Na ploše zhruba 2000 m2, spatříte více než 150 soch Buddhy (největší z nich dosahuje délky 14 m) a jedinečné nástěnné malby. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den: Snídaně a přejezd do Anu­radhapury, místa zapsaného na seznamu UNESCO, s mnoha historicky a archeologicky zajímavými pozůstatky prvního hlavního města Srí Lanky. Uvidíte zde nejstarší strom (2200 let), starobylé stúpy i zbytky chrámů a rituál­ních lázní. Cesta pokračuje do Polonnaruwy, druhého hlavního města Srí Lanky. Bylo založeno v 10. stol. a je stejně jako Anuradhapura zapsáno na seznamu UNESCO. K vidění jsou ruiny královského paláce, impozantní sochy Buddhy vytesané do skály, jezero krále Parakrambahu a mnoho dalších zajímavých míst. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den: Po snídani následuje přejezd do Habarana, kde se zúčastníte sloního safari. Projížďka na hřbetu mírumilovného slona se stane nezapomenutelným zážitkem. Poté přejezd do Matale. Zde navštívíte zahradu s kořením, kde uvidíte pěstování a zpracování tradičních druhů koření a rostlin (např. pepře, kardamonu, kari, vanilky apod.). Přejezd do Kandy a prohlídka města včetně nejposvátnějšího místa pro buddhisty – Chrámu s relikvií Buddhova zubu, městského bazaru, centra umění a řemesel a muzea drahokamů. V pod­večer zažijete působivou kulturní show s představením tradičních srílanských tanců či chůzí po žhavém uhlí. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

6. den: Snídaně a odjezd do sloního sirotčince v Pinnawele. Útulek byl založen v r. 1975, v r. 1984 se zde narodilo první slůně. Dnes je domovem více než 40 jedinců různého stáří. Transfer do Perade­niye a návštěva Královské botanické zahrady, založené v r. 1374 s více než 5000 druhy stromů a květin na ploše 60 ha. Přejezd na vysočinu krásnou horskou krajinou s romantickými čajovými plantážemi. Večeře a nocleh v hotelu v Nuwara Eliya.

7. den: Po snídani prohlídka Nuwara Eliyi. Celá tato oblast je díky malebné přírodní scenérii a horskému klimatu jednou z nejoblíbenějších, ale zároveň nejchladnějších částí ostrova. Je zde dodnes patrný britský vliv, projevující se na podobě kulturní krajiny i v architektuře. Město je srdcem oblasti, kde se pěstuje světoznámý cejlonský čaj. Během návštěvy zavítáte na čajové plantáže a do továrny na zpracování čaje. Přejezd do Colomba, ubytování v hotelu v blízkosti Colomba, večeře a nocleh.

8. den: Po snídani prohlídka hlavního města ostrova. K vidění jsou zde buddhistické a hinduistické chrámy, mnoho budov vystavěných v době kolonizace Brity či známý bazar Pettah, kde budete mít možnost nakoupit suvenýry. Kontrastem jsou pak moderní čtvrti s vysokými mrakodrapy. Večeře a nocleh v hotelu v Colombu.

9. den: Po snídani transfer do hotelu dle vašeho výběru.

13. den: Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště do Colomba a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000