crosssearch

Ostrov překvapení - zdravý pohyb

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Poznávací okruh Ostrov překvapení s česky mluvícím průvodcem. Dambula - Sigiriya - Kandy - Pinnawela - Hibiscus Beach

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poznávací okruh Ostrov překvapení s česky mluvícím průvodcem.

Dambula - Sigiriya - Kandy - Pinnawela

Hibiscus Beach Hotel***

Vybavení pokoje

Příjemné pokoje jsou vybaveny klimatizací, vlastním sociálním příslušenstvím, telefonem, minibarem, TV/SAT. U hotelu je venkovní bazén, wellnes, kde lze využít nabídky Ayurvédských center, tenisový a volejbalový kurt.

Ubytování

Hotel na pláži:
Hibiscus Beach Hotel*** (http://www.hibiscusbeachhotel.com)
Nachází se na jihozápadním pobřeží Indického oceánu v provincii Kalutara vzdáleném od hlavního města Colombo cca 1 hodinu jízdy autem. Hostům nabízí vlastní klidnou pláž, kde se hosté mohou věnovat nerušenému odpočinku.

Stravování

All inclusive je podáván formou mezinárodního bufetu, ve kterém je vždy koutek s místními srílanskými pokrmy. Zdarma jsou místní nápoje.

Program zájezdu

Program zájezdu (15.1. 25.1.2014)
1. den: 15.1.2014 odlet z Prahy na Srí Lanku .
2. den: Přílet 16.01.2014, letiště COLOMBO
Na letišti vás bude očekávat anglicky mluvící zástupce partnerské srílanské cestovní kanceláře s česky mluvícím průvodcem, který Vás bude po dobu poznávacího okruhu doprovázet. Transfer z letiště do hotelu Kassapa Lions Rock***. Poté volno, které je možné využít k odpočinku v hezké hotelové zahradě u bazénu. Odpoledne odjezd k impozantnímu jeskynnímu chrámu DAMBULLA z 1.stol. př.nl. Dnes je nazýván RAN GIRI= Zlatá Skála. V pěti oddělených jeskyních se nachází 150 symbolů buddhismu a hinduismu. Jeskyně je zdobená překrásnými freskami zachycujícími život Budhy a také důležité události sinhálské historie. Nocleh a večeře v hotelu Kassapa Lions Rock***.

3. den: DAMBULLA - SIGIRIYA
Po snídani odjezd ke skalnímu masivu Lion Rock, na jehož vrcholku (180 m) jsou ruiny paláce SIGIRIYA, který patří k největším pozoruhodnostem na ostrově (palác prý stavělo 18 let téměř 35 tisíc lidí). Při výstupu na vrchol spatříte světoznámé fresky žen, 3 m vysokou zrcadlovou zeď a vodní zahrady. Výstup na Sygiriyi je neopakovatelný zážitek. Bývalá královská pevnost je na seznamu chráněných světových památek. Součástí je návštěva domu Villager s ochutnávkou typického srílanského pokrmu ochuceného kořením charakteristkým pro ostrov. Po návratu buď odpočinek na hotelu nebo výlet do národního parku Minneriya nebo Elephant Back Safari . Nocleh a večeře v hotelu Kassapa Lions Rock ***

4.den: DAMBULLA KANDY
Po snídani odjezd do královského města KANDY se zastávkou v Zahradě koření v Matale, kde je možné exotické bylinky a koření nejen vyzkoušet a ochutnat, ale také zakoupit. V jedné z místních řezbářských dílen bude možné obdivovat překrásné masky. Po příjezdu do královského města Kandy návštěva večerních rituálů v chrámu Dalada Maligawa, kde je ukrývána nejuctívanější relikvie Zub Lorda Buddhy. Podle pověsti byl ukryt před svatokrádeží ve vlasech princezny Orissan a na Srí Lanku byl převezen z Indie ve 4 stol. n.l. Než byl uložen v Kandy putoval z Anurathapury po celé zemi, dokonce byl ještě na čas odvezen do Indie. Nocleh a večeře v hotelu The Swiss Residence ***.

5. den: KANDY / PINNAWELA
Po snídaní zastávka v muzeu drahých kamenů, ukázky dolování a opracování drahých kamenů, možnost nákupu šperků. Další zastávku v batikové dílně, seznámení se s procesem ručního barvení batiky. Ukázky výrobků. Možnost nákupu. Návštěva Královské botanické zahrady v Peradeniy, která byla založena v roce 1816. Původně zde rostly kávovníky a skořicovníky. Dnes se tady můžete seznámit s veškerou flórou Srí Lanky.
Návštěva sloního sirotčince. Přejezd na čajové plantáže + prohlídka továrny na zpracování světoznámého Cejlonského čaje s ochutnávkou a možností nákupu čaje. Nocleh a večeře v hotelu Hibiscus Beach Hotel***.

5.-9. den: pobyt v hotelu HIBISCUS BEACH HOTEL (Deluxe Rooms) u moře.

10. den po půlnoci je odlet letadla přes Dubaj do Prahy.

10.den: 25.1.2014 PŘÍLET DO ČR cca ve 14:30 hod.

Informace o ubytování

V průběhu okruhu je zajištěno ubytování v pohodlných 3* hotelích. Pokoje jsou prostorné, s vlastním příslušenstvím, klimatizací a minibarem. Většina hotelů je s bazénem. Stravování během okruhu je podáváno formou polopenze.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000