crosssearch

Ostrov památek, čajovníkových plantáží a exotické flory i fauny

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Obrázek není k dispozici

Zájezd nás zavede na exotickou Srí Lanku - Srí Lanka se překládá jako ,,Krásná země", objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, kulturní dědictví buddhistů i hinduistů, nádherné chrámy s bohatou výzdobou, bujné vegetace deštných pralesů, volně žijící slony, ale i čajové...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odlet z Prahy přes Dubaj na Srí Lanku.

2.den (so): Ráno přílet na letiště do Colomba, přivítání na letišti českým průvodcem, odjezd do COLOMBA k prohlídce hlavního města Srí Lanky - návštěva buddhistického chrámu, místního trhu Pettah, Galle Face green, odjezd do hotelu na ubytování.

3.den (ne): V brzkých ranních hodinách odjedeme do nejstaršího královského města Srí Lanky - ANURADHAPURA (UNESCO) - bývalé hlavní město velkolepé buddhistické říše, prohlídka, množství dágob (Ruvanvalisaya, Abhayagiri aj.), posvátný více než 2 tisíce let starý strom „Bo“, 12ti metrová socha Buddhy z 5. století.

4.den (po): Dopoledne si prohlédneme druhé nejstarší královské město POLONARUWA (UNESCO) - středověká metropole Srí Lanky. Paláce, chrámy, dágoby, gigantický zavlažovací systém a komplex Gal Vihara - vrchol sochařského a kamenického umění, někdy také zvaný Kalugal Vihara (Svatyně z černého kamene) - čtyři sochy Buddhy jsou tu vytesány z jediného kusu skály. Navštívíme i tradiční srílanské dřevařské dílny a odpoledne si nenecháme ujít tradiční jízdu na slonech, která k tomuto ostrovu patří a pro zájemce je připravena i fakultativní návštěva NP MINNERIYA s rozlohou více než 8.900 m2 formou Jeep safari.

5.den (út): Ráno odjedeme ke skalnímu masívu Lion Rock (Lví skála) na jehož vrcholu jsou ruiny paláce SIGIRIYA (UNESCO) - tzv. osmý div světa - komplex zahrad, fontán a vodních nádrží. Výstup na vrchol bude neopakovatelným zážitkem - cestou vzhůru budeme obdivovat světoznámé fresky žen a nahlédneme i do jeskyní, které kdysi sloužily poustevníkům. Po prohlídce přejedeme k jeskynním chrámům v DAMBULLE (UNESCO) - Ran Giri „Zlatá skála“ - v jeskyních se nachází mnoho symbolů buddhismu a hinduismu, fresky zachycující život Buddhy a události sinhálské historie, průvodci nám budou i všetečné opice. Odjezd do posledního města sinhálských králů do KANDY (UNESCO), města ležícího na stejnojmenném jezeře. Cestou zastávka v tradiční ayurvedické zahradě kořeni s vysvětlením jednotlivých druhů a jejich léčebných účinků.

6.den (st): Dopoledne dokončíme prohlídku Kandy návštěvou nejposvátnějšího Buddhistického místa na Srí Lance - chrámu Buddhova zubu (chrám Dalada Maligawa s vzácnou relikvií - Buddhův zub) Navštívíme Královskou botanickou zahradu PERADENNIYA, kterou obtéká řeka Mahaweli Ganga, zde se seznámíme s veškerou flórou Srí Lanky a prohlédneme si i atrakce zahrady - jávský fíkovník. Zastavíme v muzeu drahých kamenů. V podvečer navštívíme tradiční srílanské kulturní představení - Kandyjsti tanečníci a hudebníci.

7.den (čt): Přejedeme na Srílanskou vysočinu - HILL COUNTRY, scénická krajina čajových plantáží, zastávka mezi plantážemi, návštěva typické továrny na čaj. V horské oblasti vysočiny zastavíme u překrásných vodopádů RAMBODA a nedaleko nejvyšší hory Srí Lanky Pidurutalagala (2.555 m.n.m.) si prohlédneme nejvýše položené městečko ostrova NUWARA ELIYA - v překladu „město světla“- sídelní místo Britů.

8.den (pá): Pro zájemce je připraven fakultativní výlet do Národního parku HORTONSKÉ PLÁNĚ. Brzy ráno (snídaně formou balíčku) odjedeme jeepy z hotelu na náhorní plošinu národního parku ve výšce cca 2.100 - 2.300 m n. m. Turistika v oblasti (pěší okruh cca 12 km), pestrá flóra a fauna, překrásné výhledy po krajině - navštívíme i tzv. VELKÝ a MALÝ KONEC SVĚTA (propast až 700 m hluboká) a vodopády Baker´s Falls. Ostatní individuální volno a odpoledne všichni odjedeme do přímořského letoviska u Indického oceánu.

9.den (so): Volný den, koupáni v Indickém oceánu a v podvečerních hodinách transfer na letiště do Colomba, odlet do ČR.

10.den (ne): Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000