crosssearch

Okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách

Poznávací zájezdy, Srí Lanka (zobrazit na mapě) mapa

Odlet z Prahy leteckou společností Emirates přes Dubaj do Colomba na Srí Lance. V ranních hodinách přílet do Colomba, přivítání na letišti, přesun do Habarany, odpoledne Jeep Safari, odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy leteckou společností Emirates přes Dubaj do Colomba na Srí Lance.

2. den: v ranních hodinách přílet do Colomba, přivítání na letišti, přesun do Habarany, odpoledne Jeep Safari, odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

3. den: snídaně, návštěva královského města Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města, kterého slávu v 12. století pozdvihl král Parakramabahu I. Postavil velké budovy, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval výstavbou nádrže – tak velké, že dostala název „Parakamovo moře“. Archeologickému komplexu dominuje kamenný chrám se čtyřmi sochami Buddhy vytesaného z jednoho kusu kamene. Odpoledne možnost jízdy na slonech, návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den: snídaně, návštěva skalní pevnosti Sigiriya, kterou postavil na vrcholku 200 m vysoké skály (377 m n. m.) král Kasyapa v 5. století. Pevnost patří mezi největší zajímavosti na Srí Lance a je pokládaná za osmý div světa. Na této pevnosti se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst ze zbytku královského paláce a fresek dívčích postav, které patří mezi nejstarší nástěnné malby ostrova. Následuje přesun do Dambully, návštěva jeskynních chrámů, návštěva zahrady koření, poté odjezd do Kandy, ubytování, večeře, nocleh.

5. den: snídaně, výlet k čajovým plantážím, návštěva továrny, ochutnávka čaje, návštěva Nuvara Eliya, návrat do Kandy, návštěva botanické zahrady, večeře, nocleh.

6. den: snídaně, návštěva posledního sinhálského hlavního města Kandy, nad kterým se ční obrovská socha Buddhy. Město na vysočině, obklopené svěží horskou zelení, v posvátném chrámu Budhova zubu, ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Posvátné místo láká tisíce návštěvníků svou magickou atmosférou buddhistických symbolů a procesí, během kterých město voní sandálovým dřevem, zdobí ho lotosové květy a zní rituální bubny. Večer – kulturní show Kandyjské tance, večeře, nocleh.

7. den: snídaně, odjezd do útulku pro slony, transfer na letiště v Colombu, v podvečerních hodinách odlet leteckou společností Emirates do Malé na Maledivách, transfer lodí na Resort Paradise Island, večeře, nocleh.

8. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh. V rámci pobytu na Maledivách si můžete zakoupit výlety ze široké nabídky.

9. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

10. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

11. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

12. den: snídaně, volný den v resortu, uvolnění pokojů do 12.00 hodin, odpoledne volno, v podvečer přesun lodí do Malé a odlet ve večerních hodinách z Malé přes Dubaj s delším čekáním na přípoj do Prahy, který můžete na dubajském letišti využít k návštěvě množství Free shopů.

13. den: přílet do Prahy.

Možnost transferu Ostrava – Praha – Ostrava za 990 Kč v obou směrech.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000