crosssearch

Malý Okruh - Tangerine

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Srí Lanka je úžasná země, která má nádhernou přírodu a řadu památek zapsaných na seznamu organizace UNESCO. Proto jsme pro vás připravili dva pobytově - poznávací okruhy po různé délce, které vám pomohou tuto nádhernou zemi poznat.

Konečná cena za osobu od: 37 390 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu

Srí Lanka je úžasná země, která má nádhernou přírodu a řadu památek zapsaných na seznamu organizace UNESCO. Proto jsme pro vás připravili dva pobytově - poznávací okruhy po různé délce, které vám pomohou tuto nádhernou zemi poznat.

Srí Lanka malý okruh

1. den - Praha - Kolombo
Odlet z Prahy do Kolomba přímým charterovým letem.

2. den Kolombo - Sigiriya
V ranních hodinách přílet do Kolomba, přivítání na letišti. Cesta přes město Dambulla do Sigiriye. Dambulla - leží uprostřed kulturního trojúhelníku a její výjimečné jeskynní chrámy byly v roce 1991 zapsány do Seznamu světového dědictví UNESCO. Památky jsou vytesány do žulových skalisek na vrcholku vysokého kopce. Jedná se o nejrozsáhlejší a nejlépe zachovalý jeskynní chrám na Srí Lance. Zdokumentováno je 80 jeskyní se sochami a malbami, převážně buddhistickými. Nejstarší pocházejí z 1. st. př. n. l., později byly ale přetvořeny a částečně změněny. Základní prohlídka nabízí pět jeskyní. Nejznámější z jeskyní je Maharaja Vihar - ,,Chrám velkého krále". O výzdobu této skalní katedrály se z velké části postaral kandyjský král Kuráti Sri Rajasinhy. Překrásné nástěnné malby zdobí strop i stěny. V objektu jeskyně je nespočet Buddhových soch. Řada obrazů znázorňuje dlouhou historii ostrova. Cesta pokračuje do místa Sigiriya, ubytování ve 3* hotelu s polopenzí, večeře a nocleh.

3. den - Sigiriya - Minneriya
Po snídani se vydáte k legendárnímu místu Sigiriya Rock na vrcholu s pevností, která je známá jako ,,Lví skála". V 5. st. ji nechal postavit král Kassapa a její historie je opředena mnoha legendami. Království přetrvalo 18 let a poté byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiriya Rock s vodními nádržemi a zahradami. Panoramatický výhled je z tohoto místa překrásný. Na počátku poslední části výstupu jsou dvě obrovské kamenné tlapy, zbytek sochy lva, která střežila vchod ke královskému paláci. Poté budete pokračovat do národního parku Minneriya, kde budete sledovat stáda slonů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den - Sigiriya - Matale - Kandy
Po snídani odjezd do Kandy. Cestou navštívíte velmi známou zahradu, kde se pěstuje různé koření a bylinky. Dostanete také 15minutovou ajurvédickou masáž hlavy a ramen. Kandy je centrem tradiční kultury na Srí Lance. Město leží na břehu jezera a jeho původ se datuje do 13. st. I během různých kolonizačních snah si vždy udrželo svoji nezávislost. Dnes je město strážcem kultury a náboženství na Srí Lance a můžete zde obdivovat chrám Dalada Maligawa, archeologické muzeum, národní muzeum, univerzitu Peradeniya, různé botanické zahrady a řemeslné trhy. Večer návštěva Chrámu Buddhova zubu. Zub je uložen ve svatyni ve zlatém relikviáři. Uvidíte také národní taneční představení. Večeře a nocleh v hotelu v Kandy.

5. den - Kandy - Pinnawalla - Kolombo
Po snídani odjezd do Pinnewala Elephant Orphanage. Jedná se o sloní sirotčinec, který je největší atrakcí tohoto typu na Srí Lance a kde se pečuje o sloní mláďata, jež osiřela nebo byla opuštěna matkami. Během prohlídky zhlédnete také koupání sloních mláďat. Historie sirotčince se začala psát v roce 1975, kdy byl založen pro sedm osiřelých slůňat. Dnes už tam žije více jak šedesát těchto tlustokožců všech generací. Velkou zajímavostí je zde i produkce tzv. sloního papíru, k jehož výrobě se využívá sloní trus. Papír ze zajímavou strukturou se nejdříve suší, vaří a následně lisuje. Cesta pokračuje do hlavního města Srí Lanky - Kolomba. Mezi důležité pamětihodnosti patří Pevnost, a jedná se o její skutečný název již od doby portugalské a holandské okupace od 16. do 18. st. V blízkosti Pevnosti leží rušné území bazarů - Pettah - kde si můžete zakoupit produkty od ovoce, zeleniny, čaje, koření, až po výrobky ze zlata, stříbra nebo mosazi. Večer příjezd do vybraného pobytového ubytování.

6./8./9./10./11. den - Pobyt ve vybraném hotelu u moře
Pobyt ve vybraném hotelu u moře, individuální volno, možnost dalších fakultativních výletů, odpočinek.

9./10./11./12. den - Kolombo - Praha
Ukončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy.

10./11./12./13. den - Praha
Přistání v Praze
Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.
V ceně zájezdu je zahrnuto:
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 10denního zájezdu 7 nocí, v případě 11denního zájezdu 8 nocí, v případě 12denního zájezdu 9 nocí, v případě 13denního zájezdu 10 nocí), stravování dle vybraného hotelu, na okruhu stravování s polopenzí, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
V ceně není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 670 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let, 1 005 Kč/dospělá osoba od 70 let, 470 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace), vízum do země - 1 000 Kč, jiné fakultativní služby a spropitné.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000