crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Malý okruh Srí Lankou

Poznávací zájezdy, Srí Lanka

Odjezd do Anuradhapury, centra starověkého Cejlonu s řadou nádherných stúp a slavným Buddhovým stromem. Anuradhapura byla takřka 1.500 let hlavním městem celého ostrova a byla jedním z největších klášterních měst, jaká kdy byla vybudována.

Konečná cena za osobu od: 37 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z letiště Praha - Ruzyně do Kolomba.

2. den PINNAWELA - HABARANA

Po příletu následuje odjezd do Habarany. Cestou návštěva sloní farmy Pinnawela. V parku je přes 60 slonů, kteří v divočině osiřeli nebo byli zraněni. K nezapomenutelným zážitkům patří doba koupání slonů v nedaleké řece. Příjezd do Habarany, ubytování. Možnost fakultativní návštěvy národního parku Mineriya formou safari v terénních autech. Večeře, nocleh.

3. den ANURADHAPURA

Snídaně. Odjezd do Anuradhapury, centra starověkého Cejlonu s řadou nádherných stúp a slavným Buddhovým stromem. Anuradhapura byla takřka 1.500 let hlavním městem celého ostrova a byla jedním z největších klášterních měst, jaká kdy byla vybudována. Ve městě žilo až 10.000 mnichů. V centru tzv. svaté oblasti stojí ruiny slavného kláštera Mahavihara. Ten je díky svému stromu bo - Sri maha Bodhi - jedním z velmi oblíbených poutních míst na Srí Lance. Tento strom byl údajně vypěstován ze štěpu stromu, pod kterým Buddha v Indii nalezl osvícení. Klášter Jetavana se rozkládá kolem monumentální stupy, která kdysi dosahovala výšky 120 metrů (dnes snížena na 70 metrů). I přesto se jedná o největší cihlovou stavbu na světě. Návrat do Habarany, večeře a nocleh.

4. den SIGIRIYA - POLONNARUWA

Snídaně. Dopoledne návštěva skalního útvaru s pevností na vrcholu - Sigiriya, také nazývané ,,Pevnost v oblacích" nebo ,,Lví skála". Pevnost pochází z 5. století. Na cestě k vrcholu můžete vidět úžasné fresky a na úpatí hory se nachází komplex zahrad a vodních nádrží a fontán. Na tzv. lví plošině naleznete dvě obrovské kamenné pracky, jediné pozůstatky ze sochy lva, který původně strážil poslední část výstupu na skálu ke královskému paláci. Je zde i několik jeskyní, které sloužily poustevníkům a dodnes nesou stopy po nástěnných malbách. Odpoledne prohlídka vyhlášeného města chrámů a paláců Polonnaruwy (z 11. století). Naleznete zde ruiny královského paláce, královské lázně a ve svatyni Gal Vihara světoznámé sochy Buddhy, vytesané přímo do skal. Večeře a nocleh.

5. den DAMBULLA - TRINCOMALEE

Po snídani odjezd do Dambully s prohlídkou skalních chrámů. Chrámy se rozprostírají mezi skupinou žulových skalisek. V jeskynních chrámech naleznete více než stovku soch Buddhy v různých pózách. Unikátní jsou též nástěnné malby s buddhistickými motivy. Odpoledne přejezd do přímořského letoviska v Trincomalee. Volné odpoledne.

6. den TRINCOMALEE - VOLNÝ DEN

Snídaně. Volno s možností koupání či výletů po okolí. Večeře, nocleh.

7. den KANDY

Snídaně. Odjezd do Kandy. Cestou zastávka u zahrady s exotickým kořením a prohlídka továrny na výrobu batiku. Odpoledne prohlídka Kandy, posledního hlavního města sinhálských králů, zahrnující návštěvu Chrámu Buddhova zubu. Tato vzácná relikvie je uschována ve zlatém relikviáři. Ve svatyni, kde je tento zub uložen, se 3x denně konají buddhistické ceremonie. Večer zhlédnutí kulturního vystoupení. Večeře a nocleh v Kandy.

8. den KANDY - ODLET DO PRAHY

Po snídani návštěva jedné z největších a nejkrásnějších botanických zahrad na světě - královské botanické zahrady Peradeniya. Dominantou je gigantický jávský fíkovník. Následuje návštěva továrny na zpracování čaje. Odpoledne transfer na letiště v Kolombu a odlet do Prahy.

9. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha -   Kolombo - Praha s přestupem
letištní taxy 1.500,- Kč
transfery klimatizovanými   minibusy
6x nocleh s polopenzí v hotelech 3*+
vstupy dle programu
služby průvodce pořádající CK (min. 12 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní výlety

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000